?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

2017.gada sporta rezultāti

18.12.2017.
TENAX IEGŪST LHF PREZIDENTA KAUSU

LHF Prezidenta Kausa izcīņā piedalījās Latvijas virslīgas pirmās četras komandas, kuras bija ieguvušas vietu pēc pirmajiem diviem apļiem Latvijas čempionātā. Tenax Dobele handbolisti  šo etapu vienīgie paveica bez zaudējumiem, 14 spēlēs visas uzvaras. Otrie palika SK Latgols, trešie - Celtnieks Rīga un ceturtie - HK Ogre / Miandum. Pusfinālā tiekas pirmās pozīcijas īpašniece pret trešo un otrā pret ceturto, kur Tenax Dobele ar 39:31 pieveica Celtnieks Rīga un SK Latgols spēlē ar  HK Ogre/ Miandum - 20:27(11:11). Finālā tikās Tenax Dobele un HK Ogre/Miandum.

Bet REIR/Dobeles SS meitenes tai pašā turnīrā palika 2.vietā, ar rezultātu 25:24 zaudējot Stopiņu NHK.

16.12.2017., Rīgā RTDP zālē notika LHF Prezidenta Kausa fināls . Dobelniekus ar autobusu atbalstīt bija ieradušies fani un līdzjutēji. Arī Tenax vadītājs Nikolajs Kurma un Tenapors priekšnieks Marats Ņeverovskis .
Spēles sākumā dobelnieki pieļāva daudz tehnisko kļūdu un sliktu realizāciju uzbrukumā un ogrēnieši izvirzījās vadībā 6 : 3. 20. minūtē Nils Kreicbergs rezultātu izlīdzināja 9:9 . Puslaika beigas bija dobelnieku rokās un pabeidza savā labā 15:11. Otrā puslaika sākumā tenaxsieši 10 minūtēs jau bija vadībā ar 24:17. Vēl ogrēnieši spēja starpību samazināt, bet spēles beigu daļā stabilu uzvaru izcīnīja tenaxsieši 35:27(15:11) un ieguva LHF Prezidenta Kausu 2017. Par Tenax Dobele vērtīgāko spēlētāju tika kronēts Nils-Aivis Miķelsons.
Vārti: Austris Tuminskis -6 (1),Nils-Aivis Mikelsons -5, Nils Kreicbergs, Egils Politers, Ingus-Kristians Jonuška - 4, Aleksandrs Krastiņš, Oskars Arājs, Emils Kurzemnieks-3, Nikita Pancenko-2, Elvijs Lazda-1. Vēl spēlēja Intars Jomants, Antons Šuleiko, Andis Ērmanis, Artis Križjus. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.
Ar šo turnīru tenaxsieši pabeidza spēles šajā gadā un ir šogad atguvuši Rīgas Kausa titulu - LHF Prezidenta Kausu. Kā arī nav zaudējuši nevienu spēli Latvijas SynotTip virslīgā. Arī Baltijas līgā savā grupā esam 3. vietā ar vienādiem punktiem, bet zaudējot tikai vārtu attiecībās ar Lietuvas čempioniem Dragunas Klaipēda komandu , kuri ir 2. vietā. Pirmie ir Somijas čempioni Rihimaki Cocks komanda.
Šogad tenaxsieši, kā komanda, ir nokomplektēta labāk kā citas sezonas, kas rada jau konkurenci spēlētāju vidū. Komandu pastiprinājuši ir pagājušā gada MSĢ absolventi Emils Kurzemnieks, Artis Križjus . Komandas sastāvā labi iekļāvušies tagadējie jaunie murjānieši Antons Suleiko , Ingus - Kristians Jonuška . Komandu pastiprināja ludzānietis Austris Tuminskis. Jaunajā gadā komandā atgriezīsies Renats Hovratovičs un Kristaps Krivmanis, kuri ir jau atsākuši treniņus pēc traumām. Arī Ansis Bilkštis un Kaspars Straume solās būt ierindā.
Tagad komanda vēl līdz Ziemassvētkiem turpinās treniņus, bet tad līdz 1.janvārim būs pārtraukums. Latvijas izlases spēlētāji piedalīsies Rīgas Domes Kausa izcīņā un 2019. gada Pasaules Čempionāta kvalifikācijas spēlēs, kas no 12. Līdz 14. janvārim norisināsies Klaipēdā.
Tenax Dobele spēles atsāks 2018. gada 20. un 21. janvārī ar Baltijas līgas spēlēm Lietuvā, ar grupas sīvākajiem konkurentiem VHC Šviesa Viļņa un Dragunas Klaipeda komandām.

 

12.12.2017.
Noslēdzies Latvijas Synottip  virslīgas  otrais aplis

06.12.2017. ar spēli pret SC Ogre / Miandum  komandu  noslēdzās Latvijas Synottip  virslīgas  otrais aplis.  Šo  posmu Tenax Dobele komanda  pabeidza bez zaudējumiem, 14. spēlēs ir visas uzvaras. Arī pēdējā spēlē pret Ogres komandu  noslēdzās ar pārliecinošu uzvaru 38:23(22:9).
Vārti:  Tuminskis -7(2), Arājs, Politers -6, Pančenko, Mikelsons, Kurzemnieks  -4, Krastiņ;s, Kreicbergs - 2,  Lazda,  Ermanis , Križjus 1. Vārtos Ivars Lācis un  Uldis Jansons.  
   09.-10. 2017.  Tenax Dobele komanda  devās izbraukuma spēlēs Baltijas līgā uz Somiju un Igauniju.   Pirmā spēle notika 9. decembrī Somijā pret Baltijas līgas čempioniem   Rikimaeen   Cocks  komandu, kura arī Eiropas kausos labi startē un ir iekļuvusi jau trešajā kārtā.  Dobelnieki pēc ceļā pavadītām  14. stundām  nespēja Somijas komandai izrādīt pretestību un pārliecinoši zaudēja  19:37(7:16)
 Vārti:  Tuminskis -5(1) , Kurzemnieks, Kreicbergs -3,  Jomants , Politers - 2 , Lazda, Pančenko, Ērmanis, Krastiņš -1. Mikelsons, Križjus, Arajs. Vārtos   Ivars Lācis un  Uldis Jansons.
   10.12.2017.,  spēle ar Igaunijas  otro komandu  HC   Kehra    Horizon/ Pulp - Paper, kura  Baltijas līgā  grupā  bija izcīnījusi tikai vienu uzvaru pret   HC Viljandi. 32:21(16:10), kuru arī dobelnieki uzvarēja mājas spēlē 36:18(18:9).   Tomēr  katra spēle Baltijas līgā atšķiras  un nekad nevar  salīdzināt spēles ar iepriekšējiem rezultātiem. Tenaxsiešiem arī šī spēle bija ļoti svarīga, lai turpinātu cīņu par grupas četrinieku, kuri iekļūs  ceturdaļfinālā Baltijas līgā . 
   Spēles sākums labāk  padevās dobelniekiem, kas 10.minūtē  bija vadībā 10:4.  Tomēr igauņi nepadevās  un puslaiku pabeidza tikai ar 1. vārtu deficītu  15:16. Otrā puslaikā 35. minūtē tenaxsieši veica izrāvienu  22:19.  Turpinājumā  dobelnieki spēja šo pārsvaru saglabāt un  izcīnīja svarīgu uzvaru 34:29(16:15) Šajā spēlē Austris Tuminskis   iemeta 14. vārtus un Baltijas līgā izvirzījās līderos  ar 46. gūtajiem vārtiem, aiz sevis atstājot   Artūru  Lazdiņu  (Celtnieks Rīga- LAT.)  - 44. vārti un  Niko Ronnbergu ( Rihimaen Cocks - FIN.)  - 43. vārti.
  Vārti:  Tuminskis - 14(3) , Politers -5,  Arājs - 4, Kreicbergs-3,  Lazda, Mikelsons ,Kurzemnieks -2, Pančenko, Ērmanis -1.  Jomants, Krastiņš, Križjus. Vārtos Lācis un  Jansons.  
  2018.gada  20. - 21. janvārī nākošās  Baltijas līgas spēlēs  Tenax Dobele   dosies  izbraukumā uz Lietuvu, kur pretiniekos būs  HC Šviesa  Viļņa  un   Dragunas Klaipēda  komandas.
      13.12.2017., trešdien, plkst.  19:30 , Dobeles Sporta hallē  , LHF Prezidenta Kausa   izcīņas  pusfināla spēlē  tiksies TENAX Dobele - CELTNIEKS Rīga.
      16.12.2017. plkst. 19:45, Rīgā  RTDP  zālē finālā spēlēs tikai uzvarētājs, ar   uzvarētāju pārī   SC Ogre / Miandum -  SK Latgols.
Gaidām   savus atbalstītājus un fanus!

 

08.12.2017.
Dobeles "Tenax” izcīna pārliecinošu uzvaru

6. decembrī SynotTip handbola Virslīgā pārliecinošus panākumus izcīnīja turnīra līderi Dobeles "Tenax", kas savā laukumā ar 38:23 sakāva "Ogre/Miandum".
Abu komandu pirmā apļa duelī dobelnieki Ogrē izcīnīja uzvaru ar 32:28, bet pirms šīvakara spēles ieņēma stabilas pozīcijas pirmajā četriniekā, "Tenax" ar 26 punktiem bija pirmie, bet ogrēnieši ar 13 punktiem ieņēma ceturto vietu.

Lai arī spēles sākumā dobelnieki vairākkārt nokļuva iedzinēju lomā (0:1, 1:2, 2:3), drīz vien mājinieki pārņēma iniciatīvu piektajā minūtē Nils Miķelsons, pirmoreiz izvirzīja Virslīgas līderus vadībā – 5:4. Līdz pirmā puslaika vidum laukumā ritēja līdzīga cīņa, bet tā otrajā pusē "Tenax" demonstrēja krietni pārliecinošāku sniegumu. Vēl 15.minūtē dobelniekiem bija tikai divu vārtu pārsvars, bet nākamās 15 minūtes "Tenax" uzvarēja ar 12:1 un puslaiku noslēdza ar 22:9.

Otrajā puslaikā mājinieku pārsvars vairs tik strauji nepieauga, tomēr tas tika nedaudz palielināts, sasniedzot maksimālo atrāvienu +16 spēles 53. minūtē (33:17). Visā spēlē dobelnieki izcīnīja pārliecinošu panākumu ar 38 : 23 un pirmos divus apļus noslēdza ar perfektu bilanci – 14 uzvaras 14 spēlēs.
Uzvarētāju rindās septiņus vārtus guva Austris Tuminskis, kamēr ogrēniešiem ar tikpat vārtu guvumiem izcēlās Arvis Laganovskis.
Šajā nedēļas nogalē "Tenax" aizvadīs kārtējās Baltijas līgas spēles, bet nākamnedēļ startēs LHF prezidenta kausa izcīņā, kur piedalīsies četras labākās komandas pēc diviem apļiem, tātad arī ogrēnieši. SynotTip handbola Virslīga turpināsies pēc jaunā gada, kad komandas tiks sadalītas divās grupās – spēcīgāko un vājāko komandu četriniekos.

SynotTip handbola Virslīga
Dobeles Tenax – Ogre/Miandum 38:23 (22:9)
Tenax: Tuminskis 7/2, Politers 6, Arājs 6/1, Miķelsons 4, Kurzemnieks 4, Pančenko 4, Krastiņš 2, Kreicbergs 2, Lazda 1, Ērmanis 1, Križjus 1.
Ogre/Miandum: Arv. Laganovskis 7, Strazdiņš 5/1, Art. Laganovskis 3, Svārups 2, Bauze 2, Klimočkins 2, Pozņaks 1, Dravnieks 1.

Kalendārs/rezultāti
Turnīra tabula
Statistika

27.11.2017.
TENAX  TURPINA BEZ ZAUDĒJUMIEM

Latvijas čempionāta Synottip virslīgā  handbolā vīriešiem  Tenax Dobele komanda pārliecinoši aizvada čempionāta spēles. Arī pēdējās divās spēlēs ir uzvarētas   MSĢ/ HERTZ UN ASK / LSPA komandas. Ar jaunatnes izlases komandu tenaxsieši spēlēja  Dobelē  22. novembrī. Šo spēli dobelnieki aizvadīja pavājinātā astoņu spēlētāju sastāvā. Pagaidām vēl traumu dēļ nespēlē Kaspars Straume, Renats Hovratovičs, Kristaps Krivmanis, mācību dēļ - Ansis Bilkštis, savukārt Nils Kreicbergs un Intars Jomants nepēlāja slimības dēļ. Pie MSĢ komandas spēlē Nikita Pančenko, Antons Šuleiko Ingus Jonuška, Toms-Rolands Ābelīte, kuri pārstāv arī Tenax komandu. Tomēr jaunatnes komanda nespēja izrādīt pretestību pieredzējušajiem dobelniekiem.  Tenaxsieši uzvarēja 44:28(23:11). Vārti: Austris Tuminskis - 8(1), Oskars Arājs-7(1), Emīls Kurzemnieks - 6, Andis Ērmanis - 6, Egils Politers - 5, Nils-Aivis Mikelsons -5, Elvijs Lazda-3, Aleksandrs Krastiņš -3, Artis Križjus -1. Vārtos Ivars Lācis un  Uldis Jansons.

 26.11.2017., izbraukuma spēlē Rīgā pretinieks bija ASK/LSPA komanda. Šajā spēlē dobelniekiem nebija pamata līnijas spēlētāja Egila Politera. Rīdzenieki līdzīgi  spēja turēties 20 minūtes, kad izlīdzināja rezultātu 12:12. Tomēr puslaiku dobelnieki pabeidza ar rezultātu 20:16 savā labā. Otrā puslaika pirmajās 15 minūtēs mājinieki guva tikai divus vārtus, un dobelnieki  jau stabili kontrolēja spēli - 30:18. Treneris Sandris Veršakovs izmantoja visus spēlētājus, ļaujot atpūsties pamata sastāvam. Tomēr tas neietekmēja spēles gaitu un tenaxsieši guva  kārtējo uzvaru 41:25(20:16) Vārti:  Emils Kurzemnieks-8, Elvijs Lazda, Nikita Pancenko-6, Nils Kreicbergs-4, Intars Jomants, Nils-Aivis Mikelsons -3, Ingus-Kristians Jonuška, Aleksandrs Krastiņš, Antons Šuleiko , Austris Tuminskis, Oskars Arajs  -2,  Andis Ērmanis-1.Vēl spēlēja Artis Križjus. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

 03.12.2017. dobelniekiem izbraukuma spēle Ludzā pret SK Latgols komandu, kura šobrīd demonstrē labu sniegumu, arī pēdējā  spēlē viņi uzvarēja pašreizējos  Latvijas čempionus Celtnieks Rīga un ieņāma  otro vietu turnīra tabulā. Mājās ludzānieši vienmēr bijuši ļoti nopietni  pretinieki  ar savu lielo līdzjutēju atbalstu.
 2017.gada 6.decembrī plkst. 19:30, Dobeles Sporta hallē sacentīsies Tenax Dobele - SC  Ogre/Miandum.
Savukārt no 9. - 10. decembrim Tenax Dobele  komandai paredzētas izbraukuma  spēles Baltijas līgā.  12.decembrī plkst. 16:00 notiks  spēle Somijā ar grupas līderi Riihimaki Cocks  (FIN) komandu un 10.decembrī  plkst. 14:00, Igaunijā   ar   HC Kehra / Horizon Pulp-Paper komandu.

28.09.2017.
TENAX  TURPINA BEZ ZAUDĒJUMIEM
 Trešdien, 27. septembrī, Tenax Dobele  handbola komanda spēlēja Synottip virslīgas spelē Murjāņos. Mājinieki bija MSĢ/LAT200  komanda, kuras sastāvā ir jaunie tenaxsieši  Toms-Rolands Ābelīte, Nikita Pančenko, Antons Šuleiko  un Edgars Krieviņš. Dobelnieki  joprojām vēl nav savā optimālajā sastāvā , kas rada problēmas spēles tempa uztūrēšanā. Pirmo  puslaiku mājinieki turējās 1-2 vārtus deficītā un puslaiku  viesi pabeidza 16:12 savā labā.Otrā puslaika sākumā atrāvienu veica tenaxsieši 22:16. Vēl 45.minūtē jaunie murjānieši pietuvojās 23:26,  bet spēles beiga piederēja tenaxsiešiem. Spēles gala rezultāts  41:28(16:14)  par labu  dobelniekiem.
   Vārti: Kurzemnieks-9, Tuminskis-8(1), Miķelsons, Lazda-6,Krastiņš-5, Kreicbergs, Ērmanis,Krīvmanis-2,Jomants-1. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.
   Jau   30.09. un  01.10. 2017.,  Tenax Dobele aizvadīs pirmās spēles Baltijas līgā.  Sestdien, 30.09.  plkst. 14:00, pretinieki būs  Lietuvas čempioni DRAGUNAS Klaipēda komanda . Spēle notiks Spuņciema Sporta zālē, jo Dobeles halle ir aizņemta pasākumam.
    1.oktobrī plkst. 17:00 , Dobeles  Sporta hallē spēlēs Tenax Dobele - VHC Šviesa  Viļņa.
 

18.09.2017.
13.septembrī ar spēli izbraukumā pret  pašreizējiem Latvijas čempioniem Celtnieks Rīga -  Tenax Dobele vīriešu rokasbumbas komanda uzsāka jauno Synottip virslīgas sezonu.

    
Joprojām dobelniekiem traumas dēļ nespēlē Egils Politers, Kaspars Straume un Artis  Križjus. Spēlē nepiedalījās arī Ansis Bilkštis un Oskars Arājs. Iesildoties vecā trauma neļāva spēlē piedalīties Renatam Hovratovičam.  Šie  pieredzējušie spēlētāji dobelnieku komandu tikai darītu stiprāk.  Pirmo spēli dobelnieku sastāvā aizvadīja  ludzānietis Austris  Tuminskis, kurš ir tenaxsiešu komandas jaunieguvums  un vairākas sezonas ir viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem Latvijā.
    Spēles sākumā vadībā ar 3:0 izvirzījās dobelnieki. Tikai 5. minūtē rīdzinieku labākais  uzbrucējs Artūrs Lazdiņš guva pirmos vārtus. Visu puslaiku tenaxsieši bija vadībā  3-4 vārti. Tikai  tad, kad dobelnieki, saņemot uzreiz vairākus divu minušu sodus, palika mazākumā, mājinieki spēja starpību samazināt. Puslaika beigas  16:12  tenaxsiešu labā. Jāatzīmē, ka dobelnieki pirmajā puslaikā saņēma 7 reizes divu minūšu sodu, kas nozīmē kad 14 minūtes spēlēja mazākumā. Visā spēlē dobelnieki nopelnīja 10 reizes divu minūšu sodu, rīdzinieki 4 reizes.
   Otrajā puslaikā, izmantojot viesu kļūdas aizsardzībā un negūstot vairākus vārtus uzbrukumā, rīdzinieki ar Artura Lazdiņa un Riharda Lejas palīdzību spēja rezultātu samazināt  līdz  21:23, bet 45. minūtē Guntars Lejnieks panāca 22:23. Dobelnieku treneris Sandris Veršakovs paņēma minūtes pārtraukumu,  pēc kura 3. vārtus guva Nils Kreicbergs. 56. minūtē viesi bija vadībā ar 32:28, bet pēdējās 4 minūtēs, kas pagāja ļoti asā  spēlē, vārtus vairs neguva. Mājinieki vēl atspēlēja 2 vārtus, bet uzvaru vairs nespēja atņemt  dobelniekiem. Gala rezultāts 32:30(16:12), un pirmā uzvara  jaunajā sezonā pār saviem sīvākajiem pretiniekiem Latvijas čempionātā.
    Vārtus guva Nils Kreicbergs - 8, Austris Tuminskis- 8(4), Elvijs Lazda - 4, Nils Miķelsons - 4, Kristaps Krivmanis - 2, Emīls Kurzemnieks - 2, Aleksandrs Krastiņš - 2, Nikita Pančenko - 1, Antons Šuleiko - 1. Vēl spēlēja Jānis Zvejnieks, Andis Ērmanis. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.
  
Nākošā spēle ir Dobelē, 2017. gada 23. septembrī plkst. 14:00  Tenax Dobele - HK  Vaiņode.
Gaidām savus atbalstītājus un fanus, lai palīdzētu komandai spēlēs atgūt Latvijas titulus.
 

09.09.2017.
TENAX DOBELE  - RĪGAS KAUSA IEGUVĒJI

Tenax Dobele  vīriešu rokasbumbas komanda, pēc gada pārtraukuma atkal atgrieza sev Rīgas kausu un čempiona titulu. Pēdējos sešos gados  dobelnieki 4. reizes pēc kārtas bija šī titula īpašnieki, bet pagājušajā gadā to izcīnīja Celtnieks Rīga komanda, atņemot kausu dobelniekiem uz vienu gadu.
   Līdz fināla spēlei tenaxsieši diezgan pārliecinoši šogad apspēlēja jaunos MSĢ/LAT 2000 -39:24(19:14) un ASK/LSPA  32:19(13:12). Tik viegli negāja titula īpašniekiem Celtnieks Rīga komandai. Pārliecinoši izvarot Jūrmalas Sports komandu, tikai pēdējās sekundēs rezultāts spēlē ar HK Ogre /Miandum komandu bija neizšķirts, tas arī ļāva iekļūt finālā.
    Uz Rīgu tenaxsieši devās bez vairākiem spēlētājiem: Kaspara Straumes, Egila Politera , Renata Hovratoviča un jaunajiem Arta Križjus, Ingus- Kristiana Jonuškas, Intara Jomanta un Emila  Granauska. Taupīti tika arī Andis Ērmanis un  Jānis Zvejnieks. Arī rīdziniekiem spēlētāju vidū nebija viņu pirmā vārtu sarga Raita Puriņa.
  Spēles sākumā dobelnieki nekādi nespēja gūt vārtus  un pieļāva kļūdas piespēlēs, kas  deva iespēju rīdziniekiem izvirzīties vadībā, puslaika vidū 10:6. Tad spēle sāka izlīdzināties un dobelnieki  līdz puslaika beigām spēja rezultātu izlīdzināt 16:16. Otrā puslaika sākumā cīņa bija līdzīga,  35.minūtē 19:19. Tad dobelnieki ieguva 1-2 vārtu handikapu, ko vairāk neatdeva. 56. minūtē Aleksandrs Krastiņš panāca lielāko pārsvaru 35:29, kas jau izšķīra spēles likteni. Vēl rīdzinieki spēja samazināt vārtu starpību,  bet tas neapdraudēja uzvaru. Spēles gala rezultāts   35:31(16:16) un pēc gada pārtraukuma Tenax Dobele komanda atgrieza sev Rīgas  kausu. 
    Vārti:  Nils Kreicbergs-9, Aleksandrs Krastiņš-7, Nikita Pančenko-5, Emils Kurzemnieks-5, Oskars Arājs-3,  Ansis Bilkštis, Antons Šuleiko, Kristaps Krivmanis-2. Spēlēja arī  Elvijs Lazda, Jānis Zvejnieks,  Andis Ērmanis , Toms-Rolands Ābelīte, Nils-Aivis Miķelsons. Vārtos Ivars Lācis un Uldis  Jansons. Komandas  treneris Sandris Vešakovs, ārsts  Kristīne Ērmane.

04.09.2017.
"Tenax" Rīgas čempionātu iesāk ar pārliecinošām uzvarām

Katru sezonu pirms spēlēm Latvijas Synottip virslīgā un Baltijas  līgā,  Dobeles Tenax handbolisti  piedalās Rīgas čempionātā.  
    1.septembrī Dobeles Sporta hallē tenaxsieši uzņēma   MSĢ/LAT 2000  komandu. Murjāniešu komandā spēlēja  arī dobelnieku jaunā maiņa  Nikita Pančenko, Toms-Rolands Ābelīte, Ingus -Kristians  Jonuška un Antons Šuleiko, kuri ir jau šajā  sezonā pieteikti arī  tenaxsiešu virslīgas komandā, kā arī jaunie dobelnieki Kristians  Ģidrevics, Ričards-Renārs Blumenaus (2002g.),   viņi šogad uzsākuši mācības Murjāņos, kā arī tērvetnieks Elvis -Ēriks  Vilsons.
  Spēles sākums bija līdzīgs. Jaunie murjānieši demonstrēja labu spēli  un turējās līdzīgi ar pieredzējušajiem dobelniekiem. Tikai puslaika beigās izpaudās mājinieku pārsvars  19:14. Otrajā puslaikā jau tenaxsieši  izvirzījās stabilā vadībā un spēli pabeidza  ar 39:24(19:14). Šajā spēlē dažādu iemeslu dēļ dobelnieku rindās nebija Kaspars Straume, Egils Politers , Andis Ermanis , Elvis Lazda  un Intar Jomanta.
Vārti:  Emils Kurzemnieks -7, Ansis Bilkštis - 6, Aleksandrs Krastiņš, Nils Kreicbergs, Kristaps Krivmanis, Oskars Arājs - 4,Artis Križjus, Jānis Zvejnieks - 3, Nils Miķelsons, Renats Hovratovičs - 2. Vārtos: Ivars Lācis un Uldis Jansons.
      3.septembrī  Rīgā ASK zālē   tenaxsieši izbraukuma spēlē tikās ar ASK/LSPA  komandu.  Rīdzenieku komanda šajā sezonā ir daudz izmainījusi sastāvu un auguma  ziņā ir  iespaidīga. Uz šo komandu šajā sezonā arī ir pārgājuši dobelnieki  Kristers- Rihards Ozols un Mārcis Mežulis, kuri gan šajā spēlē nespēlēja. Ar dobelniekiem nespēlēja Kaspars Straume, Egils Politers, Renats Hovratovičs un Artis Križjus.
    Spēles sākumā vadībā izvirzījās dobelnieki,  puslaika vidū panākot 12:6.Tomēr puslaika beigās, izmantojot viesu kļūdas, armijnieki atspēlējās un puslaiku pabeidza  tikai ar vienu vārtu deficītu -12:13. Otrā puslaika sākumā dobelnieki sakārtoja aizsardzību un arī uzbrukumu, ļaujot mājiniekiem līdz 50. minūtei gūt tikai 3 vārtus, un tad jau bija gandrīz neaizsniedzami  27:15. Spēles beigu daļā armijnieki guva vēl 4 vārtus . Spēles gala rezultāts  bija 32:19(13:12)  tenaxsiešu labā.
    Vārtus guva  Nikita Pančenko - 7, Aleksandrs Krastiņš - 6(1) , Oskars Arājs - 6(2), Emils Kurzemnieks - 4, Antons Šuleiko - 2, Nils Kreicbergs - 2, Toms-Rolands Ābelite, Elvijs Lazda, Ansis Bilkštis, Andis Ērmanis, Nils-Aivis Miķelsons - 1.  Vēl spēlēja Ingus -Kristians Jonuška, Jānis Zvejnieks,Kristaps Krivmanis. Vārtos stāvēja Ivars Lācis un Uldis Jansons.
      Ar šīm divām uzvarām TENAX Dobele  komanda 9.septembrī plkst. 15:00, Rīgā RTDP  zālē spēlēs finālā  par Rīgas Kausu. Pretiniekus uzzināsim 6. septembrī, kad tiksies pašreizējie Rīgas Kausa īpašnieki  Celtnieks Rīga un  HK Ogres /Miandum komandas.

21.08.2017.
Dobeles Tenax Klaipēdā izcīna trešo vietu

No 18-20. augustam Tenax Dobele vīriešu handbola komanda spēlēja Starptautiskā turnīrā Lietuvā. Jau 11. un 12. augustā dobelnieki, atklājot sezonu un pārbaudot spēlētājus, aizvadīja divas treniņspēles Dobelē ar Lietuvas čempioniem Dragunas Klaipēda, spēlējot neizšķirti un zaudējot. Klaipēdā pulkveža R. Baltušius piemiņas turnīrā, kurā jau vairākus gadus piedalās dobelnieki, šogad bija Igaunijas čempioni Polva / Servitti , Lietuvas čempioni Dragunas Klaipeda un Kauņas Granitas/Gaja-Karys , Tenax Dobele. Uz Lietuvu dobelnieku rindās dažādu iemeslu dēļ nebija Andis Ērmanis, Egils Politers, Ansis Bilkštis, Kaspars Straume, Artis Križjus, Ingus-Kristians Jonuška, Intars Jomants.

Pirmo spēli ar Igaunijas Polva /Servitti komandu dobelnieki iesāka ļoti pārliecinoši, 7. minūtē izvirzoties vadībā 4:0. Tad spēle izlīdzinājās un puslaiks noslēdzās ar 13:12 dobelnieku labā. Otrā puslaika sākumā vadībā izvirzījās igauņi - 17:16. Tad vārtu sargs Ivars Lācis atvairīja igauņu trīs 7. metru soda metienus, kas ļāva atkal vadību pārņemt dobelniekiem 18:17 un 50. minūtē 23:20. Tomēr Igaunijas komanda atkal atspēlējās un 58. minūtē bija vadībā ar 26:24. Spēles pēdējās minūtēs dobelnieki parādīja raksturu un Antons Šuleiko guva vārtus un nopelnīja dobelnieku labā 7. metru soda metienu, kuru aukstasinīgi realizēja Oskars Arājs, panākot spēles gala rezultātu 26:26(13:12).

Uz šo spēli, bez jau pieminētajiem spēlētājiem, darba dēļ nebija Nils Kreicbergs, Kristaps Krivmanis un Jānis Zvejnieks. Ļoti labi šo spēli aizvadīja vārtu sargs Ivars Lācis un šajā spēlē arī labi sevi parādīja jaunie spēlētāji.
Vārti: Emils Kurzemnieks - 10,Antons Šuleiko -  5, Elvijs Lazda-4, Nikita Pančenko-2, Nils Mikelsons - 1, Aleksandrs Krastiņš -1, Renats Hovratovičs - 1, Oskars Arājs - 2(2).
Otrajā spēlē pretiniekos bija Lietuvas trešā komanda Kauņas Granitas, kura iepriekšējā spēlē, spēlējot arī bez vairākiem vadošajiem spēlētājiem, piekāpās Dragunas Klaipēda komandai 25:36. Pirmais puslaiks tika pavadīts līdzīgā cīņā, kur ar 1-2 vārtu pārsvaru vadībā turējās lietuvieši. Tomēr puslaika pēdējās minūtēs dobelnieki atspēlējās un puslaiku pabeidza savā labā 15:14. Otrajā puslaikā vadībā bija dobelnieki 52. minūtē  rezultāts bija 28:24. Tomēr spēles pēdējās minūtēs dobelnieki pieļāva pārāk daudz kļūdu un neguva vārtus, ļaujot lietuviešiem atspēlēties un spēli atkal noslēdzot neizšķirti 31:31(15:14).

Vārti: Oskars Arājs - 10(6), Emils Kurzemnieks - 6, Nikita Pančenko - 6, Nils Kreicbergs - 5, Nils Mikelsons - 2, Renats Hovratovičs - 1, Antons Šuleiko - 1.
Trešajā spēlē pretiniekos bija Dragunas Klaipeda komanda, kura iepriekšējā spēlē arī nenoturēja pārsvaru un nospēlēja neizšķirti ar Igaunijas komandu. Šajā spēlē izšķīrās liktenis par vietām. Dobelniekiem gūstot uzvaru tiktu iegūta 1.vieta, bet zaudējot – 3.vieta. Tomēr treneris Sandris Veršakovs jau bija sastādījis spēles plānu, lai spēlētu visi spēlētāji. Spēles sākums bija līdzīgs. Tomēr 25. minūtē jau noguruma dēļ dobelnieki sāka pieļaut pārāk daudz tehnisko kļūdu un, nespējot pārspēt lietuviešu vārtu sargu, kas atļāva lietuviešiem 25. minūtē no rezultāta11:11 gūt pārsvaru un pabeigt puslaiku ar18:13 savā labā. Otrajā puslaikā līdz 40. minūtei dobelnieki izlīdzināja rezultātu ar 18:21. Tad bija manāms dobelnieku līderu nogurums, ko izmantoja lietuvieši, mainot spēlētājus un palielinot spēles ātrumu, kas nebija pa spēkam dobelniekiem ar ierobežotām maiņas iespējām. Jau spēles sākumā vārtos Ivara Lāča vietā stājās Uldis Jansons. Nespēlēja Aleksandrs Krastiņš. Spēles otrajā puslaikā lietuvieši bija daudz ātrāki un pelnīti uzvarēja, izcīnot pirmo vietu. Spēles gala rezultāts - 38:29(18:13) Dragunas Klaipeda labā.
Vārti: Oskars Arājs - 9(1), Renats Hovratovičs - 5,Kristaps Krivmanis - 4,Nikita Pančenko - 3, Nils Kreicbergs - 2, Emils Kurzemnieks - 2, Antons Šuleiko - 2, Elvijs Lazda - 1, Toms Ābelite - 1.
Turnīra gala rezultāts. 1. vieta Dragunas Klaipeda (LT)
2. vieta Polva / Servitti (EST)
3. vietaTenax Dobele (LAT)
4. vieta Granitas Gaja-Karys Kauna (LT).
Tenax Dobele: Vārtu sargi Ivars Lācis, Uldis Jansons. Spēlētāji: Elvijs Lazda, Toms Ābelīte, Nikita Pančenko, Nils-Aivis Miķelsons, Aleksandrs Krastiņš, Oskars Arājs, Kristaps Krivmanis, Nils Kreicbergs, Jānis Zvejnieks, Renats Hovratovičs, Emils Kurzemnieks, Antons Šuleiko.
Treneris Sandris Veršakovs.

 

26.07.2017.
Pašvaldību sporta veterānu- senioru 54. sporta spēļu finālsacensības

Šā gada 15. – 16. jūlijā Valkā – Valgā notika Latvijas pašvaldību sporta veterānu 54.sporta spēļu finālsacensības, kurās piedalījās mūsu novada sieviešu basketbola komanda, vecuma grupā 30+ sieviešu handbola komanda un šaušanas komanda.

Sieviešu basketbola komanda šajā turnīra izcīnīja 3. vietu, piekāpjoties Rīgas un Rēzeknes novada komandām.

Sieviešu handbola komanda finālsacensības izcīnīja godalgoto 2. vietu, zaudējot Ludzas komandai.