?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

2018.gada sporta rezultāti

05.11.2018.

1.novembrī, Tenax Dobele vīriešu handbola komanda aizvadīja spēli izbraukumā Ogrē. Spēles sākumā dobelnieki neizmantoja vairākas vārtu gūšanas iespējas un mājinieki izvirzījās vadībā. Dobelnieki nekādi nespēja sakārtot aizsardzību un, negūstot vārtus, bija iedzinēju lomā. Tikai 15. minūtē Andis Ērmanis izvirzīja tenaxsiešus vadībā 10:9. Puslaiku dobelnieki pabeidza 20:16. Otrā puslaikā stabili vadībā turējās dobelnieki un 54. minūtē Andis Ērmanis panāca septiņu vārtu pārsvaru 32:25. Tomēr spēles beigu daļā mājinieki, izmantojot dobelnieku kļūdas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, atguva sešus vārtus. Spēles gala rezultāts 32:31 (20:16) tenaxsiešu labā.

 

Vārtus guva Andis Ērmanis-10, Nils Kreicbergs -9,  Nikita Pančenko-5, Egils Politers-4, Elvijs Lazda-2, Ansis Bilkstis un Nils Aivis Mikelsons -1.

3.novembrī, 1līgas komanda Dobele/Tērvete, Dobeles Sporta hallē uzņēma SK Ulbroka komandu. Pirmajā puslaikā spēle bija līdzīga, kur ar 1-2. vārti vadībā bija viesi. Tikai puslaika beigās slikti nospēlējot mājiniekiem, viesi atpūtā  devās 12:6 savā labā. Otrajā puslaikā dobelnieki uzsāka pakaļdzīšanos un 40. minūtē Kristers Gerasimjonoks panāca 15:15. Tad spēle jau bija līdzīga, bet beigu daļā vairākus brīvus metienus nerealizēja dobelnieki un viesi spēja nosargāt sev uzvaru 25:22(12:6).

Vārtus guva Kristians Pavlenko-5, Kristians Kelerts un Kristers  Gerasimjonoks -4, Vladislavs Fots -3, Ainars Gavars un Elvis Ēriks Vilsons -2, Kristians Gidrevics un Rūdis Šķupelis -1. Zeikmanis Edgars , Kārlis Krūmiņš , Kims Berezovojs , Ričards  Mucinieks, Toms-Rolands Ābelite, Valts-Kristians Vīndedzis. Vārtos spēlēja Emīls  Granauskis  un   Ritvars Putra.

Jau šo sestdien un svētdien , 10. Un 11.novembrī,  Tenax Dobele komanda  dodas Baltijas līgas izbraukuma spēlēs  uz Lietuvu. Sestdien plkst.17:00 Kauņā ar   Granitas /Karys komandu un svētdien Viļņā plkst.13:00 ar WHC Šviesa  komandu.

Trešdien, 7.novembrī , Dobeles Sporta hallē, plkst. 19:30 Tenax Dobele - JŪRMALAS  SPORTS

Informē komandas priekšnieks Ivars Zariņš.
Foto: Latvijas Handbola federācijas oficiālās mājas lapas

 

30.10.2018.
„IPPON” karatisti iegūst godalgotas vietas sacensībās Salaspilī!

21. oktobrī Salaspilī notika Salaspils karatē čempionāts, kurā piedalījas 450 dalībnieki no 21 Latvijas karatē kluba. Sacensības notika pēc olimpiskajiem karatē noteikumiem WKF (World karate federation). Tokijas olimpiskajās spēlēs, kas notiks 2020. gadā, būs vairāki jauni sporta veidi, viens no tiem ir karatē un sacensības olimpiādē notiks pēc WKF noteikumiem.

Dobeles novadu sacensībās pārstāvēja četri karatē kluba „IPPON” sportisti – Ksenija Roze, Andrejs Juškevics, Marks Blumfelds un Haralds Ikvilds. Sportisti piedalījās kumite (cīņa ar pretinieku disciplīnā). Kopumā tika izcīnītas piecas medaļas – trīs zelta, viena sudraba un viena bronzas.

Sacensību rezultāti:
Ksenija Roze 1. un 3.vieta,
Andrejs Juškevics 1.vieta,
Haralds Ikvilds 1. un 2.vieta,
Markam Blumfeldam 5.vieta.

Sportistiem šīs bija pirmās sacensības 2018./2019. gada sacensību sezonā. Kluba sportisti plāno aktīvi apmeklēt sacensības Latvijā, ka arī ir ieplānoti starptautiski braucieni uz Lietuvu, Igauniju, Krieviju un Čehiju. Treneris arī aktīvi gatavo sportistus, kas pārstāvēs Dobeles novadu Latvijas jaunatnes olimpiādē!

 

24.10.2018.

21.oktobra vēlā vakarā no Jaunatnes Olimpiskajām vasaras spēlēm Buenosairesā, Argentīnā mājās atgriezās Dobeles Sporta skolas audzēknis Rihards Zorge un viņa treneris Vilnis Celmiņš.

Rihards Zorge Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Argentīnā individuālajās sacensībās kopvērtējumā izcīnīja astoto vietu. Uz Olimpiskajām spēlēm sportists tika, pateicoties veiksmīgajiem startiem sacensībās pēdējos četros gados.  Pirmo reizi savā karjerā tik nozīmīgās sacensībās iekļuva finālā. Pēc kvalifikācijas sacensībām Rihards atradās piektajā vietā. Pēc trenera vārdiem, Rihardam finālā pietrūka pieredze, lai saglabātu piekto vietu vai pakāptos augstāk. Vilnis Celmiņš sportista startu vērtē ar deviņnieku desmit punktu skalā.

Viena no Jaunatnes Olimpisko spēļu īpatnībām ir tā, ka dažos sporta veidos startē jauktās komandas – vienā komandā tiek apvienoti sportisti no dažādām valstīm. Tā jaukto pāru sacensībās šaušanā ar pneimatisko pistoli Rihards startēja kopā ar Itālijas sportisti. Kopā viņi iekļuva ceturtdaļfinālā un rezultātā izcīnīja dalītu 5. – 8. vietu.

Jaunatnes Olimpiskās spēles notiek reizi četros gados pēc ‘’lielo’’ Olimpisko spēļu formāta. Pirmo reizi tās norisinājās 2010. gadā Singapūrā. Jāatgādina, ka otrajās Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Ķīnā 2014. gadā mūsu valsts dalībnieku vidū bija mūsu Sporta skolas trenera Vilņa Celmiņa audzēkne Agate Rašmane, kura šaušanā izcīnīja bronzas godalgu. Dalībnieku vecuma limits spēlēs ir 14 – 18 gadi. Lai kļūtu par Jaunatnes Olimpisko spēļu dalībnieku,  jāizpilda kvalifikācijas norma.

Nākamās Jaunatnes Olimpiskās spēles notiks 2022. gadā Dakārā. Ceram, ka patīkamākās tradīcijas turpināsies un kāds Dobeles Sporta skolas audzēknis pārstāvēs mūsu valsti šajā forumā, bet Rihardam  un viņa treneri vēlam turpināt nopietni trenēties un piepildīt viņu sapni – startēt Olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Informē:
Viesturs Dude,
Dobeles sporta skolas direktors

 

23.10.2018.

Svētdien, 21.10.2018., Dobeles Sporta hallē, tenaxsieši uzņēma savus sīvākos sāncenšus. Celtnieks Rīga komandu. Rīdzenieki šajā sezonā ir pastiprinājušies ar vairākiem pieredzējušiem spēlētājiem un arī ļeģionāru no Krievijas Vladislavu Košmanu. Celtnieks arī šogad piedalījās Eiropas Izaicinājuma Kausā, kur ļoti saspringtās divās spēlēs ar pāris vārtiem piekāpās Izraēlas klubam.
 
Spēles rezultātu atklāja dobelnieki. Pirmais puslaiks pagāja līdzīgā cīņā, kur  dobelnieki ieguva pāris vārtus handikapu, bet rīdzenieki atkal spēja to samazināt līdz neizšķirtam, bet vadībā izvirzīties neļāva mājinieki. Puslaiks 18:16  tenaxsiešu labā. Otrajā puslaikā jau sākumā dobelnieki ieguva 4-5 vārtu pārsvaru un to  samazināt viesi vairs nespēja. 45. minūtē  Nikita Pančenko panāca lielāko pārsvaru  31:26 un viesi  turējās tikai pateicoties Artura Lazdiņa rezultatīvai spēlei uzbrukumā, bet tenaxsiešu uzvaru apdraudēt nespēja. Spēlei gala punktu pielika vārtu sargs Uldis Jansons ar metienu pāri laukumam tukšajos pretinieka vārtos  40:34(18:16). Tenax komanda  Latvijas čempionātā Synottip virslīgā spēlē bez zaudējumiem  ieņemot līdera godu.

Vārti:  Nils Kreicbergs - 8, Nikita Pančenko - 8 (2),  Andis Ērmanis, Egils Politers - 7, Ingus-Kristians Jonuška - 3, Ansis Bilkštis, Nils Mikelsons, Kristaps Krivmanis - 2.  Elvijs Lazda, Kristians Pavlenko, Aleksandrs Krastiņš, Antons Šuleiko, Vladislavs Fots. Vārtos  Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Šajā spēlē katras komandas labākos spēlētājus ar Dobeles novada pašvaldības balvām sveica tās vadītājs Andrejs Spridzāns un LHF prezidents Mārtiņš Bičevskis. Labākie spēlētāji bija Celtnieks Rīga  - Artūrs Lazdiņš un Tenax Dobele - Nikita Pančenko.

Tagad vairāki spēlētāji dodas uz Latvijas izlases koptreniņiem un gatavojās  spēlēm pret Slovēniju un  Nīderlandi šās  nedēļas noslēgumā.

Tenax Dobele nākamā spēle  Dobelē, 07.11.2018. plkst.19:30  ar Jūrmalas Sports. 01.11.2018. plkst.19:30 - Ogrē, HK Ogre - Tenax Dobele.

Informē komandas priekšnieks Ivars Zariņš.
Foto: Latvijas Handbola federācijas oficiālā Twitter konta

 

16.10.2018.
Dobeles Tenax handbola komanda turpina uzvaras gājienu.

Virslīgas komanda Tenax Dobele sestdien, 13.10.2018., spēlēja izbraukumā Ludzā  pret SK Latgols komandu. Līdz šai spēlei abas komandas Latvijas čempionātā vēl nebija zaudējušas , Latgols  komanda čempionāta savā pirmajā spēlē izbraukumā negaidīti pieveica  Celtnieks Riga komandu, kura uz šo sezonu ir savu komandu stiprinājusi, piesaistot  vairākus pieredzējušus  spēlētājus  un ļeģionāru  Vladislavu Košmanu no Krievijas.

Pirmais puslaiks  pagāja līdzīgā spēlē. Vadībā  ar 1-2 vārtiem turējās dobelnieki. Mājinieki spēja vairākas reizes rezultātu izlīdzināt, tomēr puslaiks beidzās 13:12 par labu tenaxsiešiem. Arī otrajā puslaikā turpinājās līdzīga cīņa un tikai spēles 38. minūtē Andis Ērmanis panāca dobelniekiem pārsvaru 18:14.  Turpinājumā  45. minūtē  Egils Politers ar vārtu guvumu panāca rezultātu 22:16. Spēles turpinājumā mājinieki vairs tuvāk par četriem vārtiem netika un dobelnieki uzvarēja, sagādājot ludzāniešiem pirmo zaudējumu, spēles rezultāts 30:24(13:12).

Spēlē vārtus guva: Nils Kreicbergs - 10, Andis Ērmanis - 9, Nikita Pančenko un Ansis  Bilkštis - 6, ,Egils Politers - 2, Ivars Lācis -1 un Kristians Pavlenko, Ingus-Kristians Jonuška, Nils-Aivis Mikelsons, Renats Hovratovičs, Kristaps Krivmanis, Armands Usāns, Vladislavs Fots. Vārtos bija Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Informē komandas priekšnieks Ivars Zariņš.
Foto: Latvijas Handbola federācijas oficiālā Twitter konta

 

08.10.2018.
Nedēļas nogalē Dobeles Tenax handbola komanda guva piekto uzvaru un sezonu uzsāka 1. līgas komanda Dobele/Tērvete.

Sestdien,   6. oktobrī, Dobeles Sporta hallē,  tenaxsieši uzņēma  MSĢ /LAT-Hertz   komandu. Jauno murjāniešu  komandā ir pieci spēlētāji no Auces un Tērvetes, kā arī  Tenax komandas spēlētājs Armands Usāns. Dobelniekiem šajā spēlē iztrūka vairāki spēlētāji. Uz spēli bija pieteikti astoņi spēlētāji un divi vārtu sargi. 

Jau spēles sākumā dobelnieki  izvirzījās stabilā vadībā un tās 10. minūtē rezultāts bija 10:2. Pirmo puslaiku noslēdzot, rezultāts bija 21:9. Otrā puslaikā spēles gaitā nekas būtisks nemainījās un dobelnieki savā kontā ierakstīja piekto uzvaru Latvijas čempionāta spēlēs ar rezultātu  42:24.

Spēlē vārtus guva: Kristaps Krivmanis -12, Nils Kreicbergs - 10, Renats Hovratovičs - 8, Ansis Bilkštis - 6, Nikita Pančenko - 4, Kristians Pavlenko,  Arvis Juzups - 1 un Vladislavs Fots. Vārtos bija Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Tenax Dobele komanda nākamo spēli, 13.oktobrī, plkst. 13:00, aizvadīs izbraukumā Ludzā, tiekoties ar SK Latgols komandu, kura arī šajā gadā vēl nav zaudējusi, nevienā spēlē.

Sestdien sezonu uzsāka 1. līgas komanda Dobele/Tērvete ar spēli izbraukumā Ludzā. Treneres  Lindas Karlovičas rīcībā nebija visi labākie spēlētāji, jo 1.līgas komandā ir arī spēlētāji no MSĢ  un Tenax komandām, kuri tajā pašā laikā aizvadīja savstarpēju spēli Dobelē.

Ludzānieši ir pagājušās sezonas 1. līgas čempioni un spēlēja savās mājās. Dobelnieku komandas  sastāvā bija tikai jaunie, perspektīvie spēlētāji, kuriem ir visas iespējas sevi parādīt,  lai nākotnē varētu spēlēt virslīgas komandā.  Lai arī šajā spēlē pārāki bija mājinieki, jaunie dobelnieki  zaudēja cienīgā spēlē.  Rezultats 20:37(11:20)  ludzāniešu labā.

Vārti : Andris  Vidovskis - 5, Kristaps Gerasimjonoks - 4, Kims Berezovojs - 3, Kristers Gerasimjonoks - 2, Rūdis Šķupelis - 2, Ričards Mucinieks - 2, Valters  Sāvičs - 1, Ainars Gavars - 1 un Kristians Gidrevics.  Vārtos  Emils Granauskis un Ritvars Putra. 

Nākamā spēle 10.oktobrī, Dobeles Sporta hallē, plkst. 19:30. Spēlēs Dobele/Tērvete  -  Jūrmalas Sports -2.

 

Informē komandas priekšnieks Ivars Zariņš

 

02.10.2018.
Šosejas sezonas noslēgums riteņbraukšanā

Noslēgusies 2018. gada Latvijas Riteņbraukšanas federācijas amatieru šosejas ranga sezona. Par sezonas ranga čempionu vīriešu konkurencē kļuvis Artis Roze, dāmām pirmais numurs šogad ir “Virsotne/ MARMOT” vienības riteņbraucēja Aiga Strazdiņa, kamēr komandu vērtējumā uzvara Rozes pārstāvētajai “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” vienībai. Foto: Jeļizaveta Iļjina.

2018. gadā LRF amatieru šosejas riteņbraukšanas rangā tika iekļautas kopumā 18 sacensības visas sezonas garumā. Individuālajā ieskaitē tika vērtētas 12 sacensībās labāko gūto punktu summa. Tikmēr komandu ieskaitē svarīgas bija absolūti visas 18 sacensības.

Vīriešu rangā uzvarētāja liktenis izšķīrās tikai pēdējās sacensībās – “Dobeles dzirnavnieka” kausa izcīņas trešajā posmā. Uz pirmo vietu pretendēja “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” komandas sportists Artis Roze, kā arī “ZZK” vienības braucējs Kristaps Knops. Grupas brauciena sacensībās Dobelē abi finišēja viens aiz otra. Par 2018. gada ranga čempionu kļuva Roze, kurš sezonā kopumā prata sakrāt 1210 punktus. Tikai par desmit punktiem atpalika Knops, kuram augstā otrā vieta. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza Rozes komandas biedrs Niklāvs Boļšis. No Ķekavas novada nākušais riteņbraucējs sezonā kopumā sakrāja 870 punktus. Labāko sešiniekā vietas aizņēma arī pērnā gada čempions Kalvis Eisaks (“Doltcini Latvia Cycling team”), Jānis Rubiks (“ZZK”) un Andris Balodis (“Virsotne/ MARMOT”).

Sezonas kopvērtējums pa vecuma grupām:

19 – 34 gadi:

 1. Artis Roze, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 1210
 2. Kristaps Knops, ZZK, 1200
 3. Niklāvs Boļšis, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 870

35 – 39 gadi:

 1. Kalvis Eisaks, Doltcini Latvia Cycling team, 860
 2. Juris Visockis, Doltcini Latvia Cycling team, 532
 3. Ģirts Melbārdis, Fans Škoda, 500

40 – 44 gadi:

 1. Sandis Āķis, Evelo team, 628
 2. Viesturs Lejiņš, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 552
 3. Māris Kalveršs, Evelo team, 314

45 – 49 gadi:

 1. Andris Balodis, Virsotne/ MARMOT, 690
 2. Ģirts Vēvers, Evelo team, 659
 3. Agnis Apse, VeloLifestyle, 506

50 – 54 gadi:

 1. Dzintars Kaņepējs, Skanste/ Virši – A, 379
 2. Didzis Zālītis, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 147
 3. Andrejs Pisarenko, Velo+, 102

55 – 59 gadi:

 1. Aigars Zvingulis, Virsotne/ MARMOT, 499
 2. Jānis Bruzinskis, Virsotne/ MARMOT, 306
 3. Agris Kalējs, Valmieras Velo vienība, 102

60 – 64 gadi:

 1. Uldis Rutka, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 376
 2. Sergejs Pomarņevskis, Elkor, 304
 3. Agris Briedis, Evelo team, 285

65+ grupā:

 1. Aivars Krūčis, Grobiņas sporta centrs, 261
 2. Valdis Andiņš, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 217
 3. Vismants Caune, Salaspils Zīriņi, 191

Sieviešu amatieru rangā par sezonas čempioni kļuvusi “Virsotne/ MARMOT” komandas riteņbraucēja Aiga Strazdiņa, kura sezonā kopumā nopelnīja 970 punktus. Otrajā vietā ierindojās Astrīda Celmiņa (675 punkti), kamēr trešā vieta “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” vienības pārstāvei Elīna Ķiršakmenei. Labāko sešiniekā iekļuva arī Agate Lorence (“Valmieras velo vienība”), Ingrīda Šmite (“Baldones velokomanda”) un Sanda Petunova (“Velo +”).

Komandu vērtējumā piedalījās kopumā desmit vienības. Par ranga uzvarētājiem visai pārliecinoši kļuva “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” komandas sportisti. Sezonā kopumā uzvarētāji iekrāja 4244 punktus. Otrajā vietā ierindojās “ZZK” vienība, kuras kontā 3599 punkti. Tikmēr sīvā cīņā trešo vietu ieguva “Evelo team” vīri (2456 punkti). Pārējās komandas ierindojās sekojošā secībā: 4. “Virsotne/ MARMOT”, 5. “Doltcini Latvia Cycling team”. 6. “Engures sportam”, 7. “Fans Škoda”, 8. “Pulsaar”, 9. “Valmieras velo vienība”, 10. “Patria – Bottecchia”. Kopumā šosejas rangā punktus nopelnīja 192 riteņbraucēji.

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) izsaka pateicību visiem licencētajiem amatieru sportistiem, kā arī šosejas ranga sacensību rīkotājiem – “Igo Japiņa sporta aģentūrai”, Latvijas Riteņbraukšanas asociācijai, “Alpha Baltic”, RSK “Tandēms”, Kuldīgas novada sporta skolai un Valkas novada pašvaldībai. Jau šobrīd LRF uzsākusi darbu pie 2019. gada amatieru sacensību plānošanas, kā arī jauna projekta izveides. Par visu plašāk velo sabiedrība tiks informēta tuvākajā laikā. Noslēguma pamazām tuvojas arī MTB amatieru ranga sezona, kur vēl galvenā intriga par uzvarētājiem priekšā.

 

02.10.2018.
TENAX  BALTIJAS LĪGAS KAUSĀ SĀK AR UZVARĀM

Sestdien, 29.septembrī, Tenax Dobele vīriešu rokasbumbas  komanda uzsāka  cīņas Baltijas līgā, uzņemot Igaunijas komandas.  Pirmajā spēlē viesos bija Igaunijas HC Tallinn komanda, kuras pamatā ir jauni spēlētāji. Dobelniekiem šajā spēlē nevarēja palīdzēt Nils - Aivis Mikelsons, Elvijs Lazda,  Nikita Pančenko, Arvis Juzups un Oskars Arājs.  Arī igauņiem uz šo spēli nebija vairāki pamata sastāva spēlētāji. Spēles sākumā vadībā izvirzījās viesi 4:1. Tikai  10. minūtē dobelnieki panāca 5:5.  Spēles 15.minūtē rezultāts vēl bija 6:6 , bet tad tenaxsieši,   pēc  trenera Sandra Veršakova paņemtā minūtes pārtraukuma , sakārtoja aizsardzību un uzbrukumu, pārņemot spēli savās rokās. 20.minūtē rezultāts vēl bija 10:9 dobelnieku labā, bet atlikušajās puslaika 10.minūtēs tenaxsieši , labi palīdzot vārtu sargam Ivaram Lācim, guva 5 vārtus. Viesi spēja atbildēt tikai ar 2 vārtiem, puslaikam beidzoties 15:11 dobelnieku labā. Otrajā puslaikā dobelnieki  41. minūtē panāca jau 23:16.  Igauņi vēl  45. minūtē spēja rezultātu samazināt līdz 19:23. Puslaika otrajā daļā laukumā pilnībā saimniekoja  mājinieki, pārliecinoši  uzvarot pirmajā spēlē 36:26(15:11).
  Vārti:  Nils Kreicbergs - 10, Egils Politers - 6, Andis Ērmanis, Ansis  Bilkštis - 4, Aleksandrs Krastiņš, Antons Šuleiko- 3, Armands Usāns, Renats Hovratovičs - 2, Kristians Pavlenko, Ingus - Kristians  Jonuška -1.  Vladislavs  Fots, Kristaps Krivmanis , Edgars Krieviņš. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.
    Svētdien, 30.septembrī,  Dobelē, kopā ar līdzjutējiem un bundziniekiem, viesojās  Igaunijas Vijandi  HC komanda.  Arī šajā spēlē, bez jau minētajiem spēlētājiem ,darba un slimības dēļ  nebija Renats Hovratovičs un Ingus- Kristians Jonuška. Šajā spēle jau pašā sākumā dobelnieki  izvirzījās vadībā. 20.minūtē 13:6 un  puslaiks 19:12.  Otrajā puslaikā  mājinieki, esot ar 7 vārtiem vadībā,  atļāva viesiem spēli izlīdzināt. Tomēr igauņi uzvaru apdraudēt nespēja, ļaujot  tenaxsiešiem  izcīnīt otro uzvaru Baltijas līgā 31:26(19:12).
     Vārti:  Nils Kreicbergs , Andis Ērmanis , Egils Politers -6, Armands Usāns - 5, Aleksandrs Krastiņš-3, Ansis Bilkštis- 2, Kristians Pavlenko, Kristaps Krivmanis, Ivars Lācis -1. Vladislavs Fots, Edgars Krieviņš. Vārtos  Ivars Lācis un Uldis Jansons.
     Abas  spēles Dobelē apkalpoja tiesnešu brigāde no Lietuvas:  Starptautiskās kategorijas tiesneši Gitis Sniurevicius un Andrus  Grigalionis . Spēles komisārs Aļģis  Mikučionis.  
      Baltijas līgas B grupā šajās brīvdienās vēl spēlēja:
 Celtnieks Riga (LAT) - Viljandi HC (EST)  26:22(16:12).
 Celtnieks Riga (LAT) -  HC  Tallinn (EST)   26:33 (13:13)
  VHC Sviesa  (LT)   -   Granitas/ Karys (LT) 30:26(14:13)

 Baltijas  līga  B grupa.       1.   Tenax Dobele(LAT)    -  4. punkti  (  2.spēles)
                                              2.   VHC Sviesa   (LT)      -   2 p.    (1.spēle)
                                             3. Celtnieks Riga (LAT)  -   2.p.   ( 2. spēles)
                                             4.  HC Tallinn     (EST)    -    2.p.  ( 2. spēles)
                                             5. Granitas/Karys  (LT)   -    0. p   (1. spēle)
                                             6.  Viljandi HC  (EST)    -  0.  p.   (2. spēles)
        
01.10.2018.
SYNOTTIP LĪGAS SPĒLE IZBRAUKUMĀ

 Svētdien, 23.septembrī,  Tenax Dobele handbolisti aizvadīja Synottip  līgas spēli izbraukumā, kur Rīgā tikās ar pagaidām bez  uzvarām esošo ASK/LSPA komandu.  Rīdzinieku rindās šajā sezonā spēlē  arī  bijušie tenaxsieši. Intars Jomants, Jānis Zvejnieks un  Kristers - Rihards  Ozols. Tenaxsiešiem  dažādu apstākļu dēļ  nebija vairāki spēlētāji- Egils Politers , Antons Šuleiko , Ingus- Kristians Jonuška  , Nikita Pančenko, Arvis Juzups.  Jau spēles sākumā dobelnieki pārņēma vadību .  Tomēr rīdzinieki pirmajās desmit minūtēs neļāva viesiem atrauties vairāk par diviem vārtiem. Tad dobelnieki sāka atrauties un 20. minūtē  Kristians Pavlenko  ar rezultatīvu metienu panāca jau 15:8 .  Puslaiku dobelnieki uzvarēja ar 17:12. Arī  otrajā puslaikā nekas nemainījās  un 40. minūtē Andis Ērmanis jau panāca 25:15, tad 51. minūtē Aleksandrs Krastiņš  30:18 un 55.minūtē lielāko pārsvaru ieguva Nils Kreicbergs  33:19.  Spēles beigās vairākas izdevības gūt vārtus neizmantoja jaunais  dobelnieku spēlētājs Vladislavs Fots, kas ļāva  armijniekiem aizskriet  ātrajos un pabeigt spēli ar rezultātu  23:33 (12:17) tenaxsiešu labā.  
   Vārti:  Nils Kreicbergs- 11,  Ansis Bilkštis -6,  Aleksandrs Krastiņš-4(2), Andis Ērmanis, Kristaps Krivmanis -3,  Kristians Pavlenko, Armands Usāns -2, Nils-Aivis  Mikelsons, Renats Hovratovičs 1, Vladislavs Fots. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.
    

17.09.2018.
TENAX  TURPINA BEZ ZAUDĒJUMIEM

 15.-16. septembrī Tenax Dobele handbolisti aizvadīja divas Synottip virslīgas spēles un abās svinēja pārliecinošas uzvaras.  
       Sestdien, 15.septembrī, dobelnieki izbraukuma spēlē Kauguros spēlēja pret Jūrmalas Sports komandu, kura pēc pirmās  spēļu  kārtas bija līderpozīcijā. Spēles sākums bija līdzīgs, 8. minūtē 4:4. Tad sāka izpausties dobelnieku pārsvars, un 16.minūtē dobelnieki  bija jau vadībā ar 10:6., puslaiku beidzot savā labā 17:11.  Arī otrajā puslaikā jūrmalnieki nespēja atrast pretestību dobelniekiem un 37. minūtē Ansis Bilkštis panāca 10 vārtu pārsvaru 24:14. Turpinājumā dobelnieki vēl palielināja pārsvaru un svinēja pārliecinošu uzvaru 36:21 (17:11). Jāatzīmē, ka šajā spēlē pirmo reizi piedalījās no Vācijas atgriezušais Arvis Juzups, kā arī pamatsastāvā  jaunais   Kristians  Pavlenko, kas aizvietoja Elviju Lazdu, kas dziedē savu traumu.
   Vārti:  Andis Ērmanis -9, Kristians Pavlenko, Nils Mikelsons -5, Ansis Bilkštis, Egils Politers , Nils Kreicbergs - 4, Nikita Pancenko-3, Arvis Juzups -2.  Renats Hovratovics, Vladislavs Fots , Vārtos Ivars Lācis un  Uldis Jansons.
     Svētdien ,  16. septembrī,  Dobeles Sporta hallē  viesos bija   HK Vaiņode handbolisti, kuri čempionāta pirmajās divās spēlēs arī bija izcīnījuši uzvaras.  
    Spēles sākums  lika panervozēt gan komandām, gan skatītājiem, jo  tiesnešu brigādei bija nepareiza  informācija par spēles laiku un, gaidot tiesnešus, spēle aizkavējās vairāk nekā stundu.
    Jau spēles sākumā mājinieki nedeva nekādas cerības viesiem, un 15. minūtē rezultāts jau bija 14:2  dobelnieku labā.  Treneris Sandris Veršakovs spēlē iesaistīja visus spēlētājus, kas  daļēji spēli sāka izlīdzināt  puslaikam beidzoties 26:14.   Otrajā puslaikā dobelnieki,  esot vadībā ar lielu pārsvaru, sāka spēlēt paviršāk, pieļaujot kļūdas, kas viesiem deva iespēju spēli izlīdzināt. Spēles gala rezultāts  46:33(26:14).
    Vārti:   Nils Kreicbergs -13, Andis Ērmanis- 9, Nils-Aivis Mikelsons -7, Ansis Bilkštis -5, Antons Šuleiko- 3, Ingus - Kristians Jonuška, Armands Usāns, Egils Politers, Vladislavs Fots -2, Nikita Pancenko -1. Kristians Pavlenko.  Vārtos:  Ivars Lācis un Uldis Jansons.
     Nākamo spēli Tenax Dobele aizvadīs izbraukumā.  
23.09.2018.g., Rīgā  ASK zālē, plkst.17:00, ASK/LSPA -  Tenax Dobele.
29-30.09.2018.g.  Dobeles Sporta hallē,  Tenax Dobele  Baltijas  Kausa izcīņas spēlēs uzņems Igaunijas komandas  HC Tallinn un HC Viljandi.
     Gaidām savus atbalstītājus un fanus!
     

11.09.2018.
Noslēdzies “Dobeles dzirnavnieka kauss” trešais posms

9. septembrī, Dobelē, norisinājās sacensību seriāla “Dobeles dzirnavnieka kauss” trešais posms, kā arī riteņbraukšanas trenera Visvalža Bozuļa piemiņai veltītais tautas brauciens. Atkarībā no izvēlētās distances, dalībniekiem bija jāpieveic 60 km vai 30 km gara asfaltēta trase ceļa posmā Dobele – Krimūnas – Kroņauce – Dobele ar startu un finišu Dobeles stadionā.

60 km garajā “Brauc auzās” droši distancē uz starta stājās visi labākie amatieru, meistaru un junioru grupu braucēji, kuriem bija jāveic divi 30 km garie apļi. Sacensību tempu braucēji no paša starta turēja augstu, kas apvienojumā ar Zemgales stiprajiem sānu vējiem sacensības padarīja braucējiem īpaši grūtas. Pēc diviem apļiem finiša stadionu kā pirmā sasniedza 3 cilvēku grupa. Finiša spurtā stiprākais izrādījās ZZK komandas pārstāvis Jānis Rubiks, otro vietu izcīnīja Arvis Rendors no “Dobeles dzirnavnieks-Feel free”, bet trešajā vietā ierindojās Arvja komandas biedrs Raivis Ritums. Tāpat Rendors izcīnīja uzvaru junioru konkurencē.

Savukārt 30 km garajā, Visvalža Bozuļa piemiņai veltītājā distancē, kas uz startā pulcēja vairāk nekā 100 braucējus, par uzvarētāju kļuva Rīgas Riteņbraukšanas skolas audzēknis Artūrs Nummurs, otro vietu izcīnīja Mārtiņš Krekovskis, bet trešajā vietā ierindojās Gatis Kasperovičš.

Tāpat paralēli sporta un tautas braucieniem norisinājās arī Hanzas maiznīcas bērnu braucieni, kur uz starta izgāja vairāk nekā 70 mazie velo sportisti.

Kopumā sporta, tautas distancēs un bērnu braucienos Dobelē uz starta izgāja vairāk nekā 200 dalībnieki, padarot šos pasākumu par aizraujošām un lieliskām šosejas sacensībām.

Nākamais un noslēdzošais “Dobeles dzirnavnieka kausa” riteņbraukšanā izcīņas posms norisināsies 29. septembrī Dobelē, kur dalībnieki sacentīsies XCO krosā.

Sacensības organizē riteņbraukšanas sporta klubs “Tandēms” sadarbībā ar Dobeles dzirnavnieku, un Dobeles novada kultūras un sporta pārvaldi.

Sacensības atbalsta: Dobeles dzirnavnieks, Hanzas maiznīca, veloatlaides.lv, Oshee, Spodrība,  vietējais veikals “Top”, 4Cyclists.

Rezultātus skatīt šeit: Posma rezultāti pa braucieniem, grupas brauciens- sports;
                                 Posma rezultāti pa grupām, grupas brauciens- sports;
                                 Posma rezultāti pa braucieniem, grupas brauciens- tauta;
                                 Posma rezultāti pa grupām, grupas brauciens- tauta.
                                 "Hanzas Maiznīcas"  velo brauciens bērniem

11.09.2018.
TENAX  LATVIJAS ČEMPIONĀTU SĀK AR UZVARU

Dobelnieki  ar uzvaru  uzsāka Latvijas  Synottip   virslīgas čempionātu  rokasbumbā vīriešiem, pirmajā spēlē  uzvarot HK Ogre komandu .
Starpsezonā dobelnieku komanda ir piedzīvojusi vairākas izmaiņas sastāvā. Uz  ārzemju klubiem ir devušies komandas divi uzbrukuma līderi  Austris Tuminskis un Emils Kurzemnieks.   Pēc muguras  operācijas ārstējās Oskars Arājs .  No Vācijas kluba atgriezies komandā Arvis Juzups, kurš gan vēl nespēlēja. Traumu dēļ arī nespēlēja Ingus -Kristians  Jonuška un  Elvijs Lazda.
 Arī Ogres komandu  ir atstājis viens no uzbrukuma  balstiem Artis Kurmēns , kuru gan ļoti veiksmīgi ir aizstājis ludzānietis  Ivars Brics .
Šajā spēlē Ogrei arī nespēlāja  Arta Laganovska.
Pirmās desmit spēles minūtes  pagāja līdzīgā cīņā  5:5. Tad  izrāvienu izdarīja dobelnieki panākot 18. minūtē 12:7 savā labā. Tomēr ogrēnieši nav tā komanda, kas padodas un, izmantojot  dobelnieku sastāva maiņas, neļāva nekur mājiniekiem  atrauties  vairāk par pieciem vārtiem.  Puslaiks   19:14  tenaxsiešu labā.
Otrajā puslaikā 38. minūtē Andis Ērmanis  panāca lielāko vārtu starpību spēlē  25:18.  Tomēr  viesi , palīdzot tās līderiem Ivaram Bricam un  Arvim Laganovskim, uzsāka   rezultatīvu pakaļdzīšanos, izmantojot  atkal dobelnieku maiņas sastāvā un arī kļūdas  aizsardzībā un uzbrukumā.
Spēles beigu daļa jau noritēja saspringtā gaisotnē, bet dobelnieki uzvaru  nosargāja ar minimālu pārsvaru  31:30 (19:14).
Vārti:   Nils Kreicbergs - 10, Andis Ērmanis-6, Egils Politers -4, Ņikita Pančenko-3,  Kristians Pavļenko,  Ansis Bilkštis -2,  Nils-Aivis  Miķelsons, Renats  Hovratovičs , Antons  Šuleiko, Kristaps Krivmanis -1 . Vēl spēlēja Aleksandrs Krastiņš  , Vladislavs Fots. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.
Pēc spēles notika komandas sapulce,  kurā ar balsošanu izvēlēja komandas kapteini šajā sezonā.  Pēc rezultātu apkopošanas  ar vienādu balsu skaitu  bija Nils Kreicbergs un Egils Politers . Egils pats atsauca savu kandidatūru  un par komandas kapteini tika apstiprināts Nils Kreicbergs .  Šajā spēlē arī pirmo reizi komandā bija jaunā komandas  fizioterapeite  Agnese Ādiņa.
    Nākošās spēles :
        15.09.2018. (sestdien) ,  Kauguros  plkst:  13:00,  Jūrmalas Sports  -   Tenax Dobele.
         16.09.2018. (svētdien) , DOBELE. plkst:  14:00,   Tenax Dobele     -   HK Vaiņode.

10.07.2018.
ESBA čempionātā Horvātijā izcīnītas sudraba medaļas

No 16. - 22. jūnijam Pulā ( Horvātija) norisinājās ESBA (European Seniors Basketball Association) čempionāts basketbolā, kurā dalību ņēma arī Dobeles basketbolistes vecuma grupā 45+. Grupā startēja 4 komandas no Ukrainas, Lietuvas un Latvijas.

1.spēle notika 17. jūnijā ar Legion XXI no Ukrainas, kurai mūsu meitenes piegāja ar lielu nopietnību un cīņas sparu, neatļaujot pretiniecēm nonākt spēles vadībā. 1. ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 8:9 dobelnieču labā. 2. ceturtdaļā vēl vairāk tika piestrādāts pie aizsardzības un pretinieces neguva nevienu punktu, noslēdzot ceturtdaļu jau 8:17 savā labā. 3. ceturtdaļā rezultāts pieauga līdz 20 punktu starpībai un noslēdzās ar 13:33. 4. ceturtdaļa pagāja diezgan mierīgā gaisotnē, jo spēles liktenis jau bija izšķirts. Spēles beigu signāls vēstīja rezultātu 23:43 Dobeles komandas labā. Rezultatīvākā spēlētāja šajā spēlē bija Linda Rimgaile, gūstot 9 punktus.

2.spēle notika 18. jūnijā ar Seduvos Malunas komandu no Lietuvas. Spēles sākums tika aizvadīts līdzīgā cīņā un 1.ceturtdaļa beidzās ar rezultātu 8:11 lietuviešu labā. 2.ceturtdaļa bija diezgan neveiksmīga metienu ziņā, jo netika gūts neviens punkts, noslēdzoties ar 8 : 18.
Turpinājumā spēle atkal ritēja punkts punktā, bet atgūt zaudēto neizdevās. Noslēgumā rezultāts 24:34 un zaudējums. Rezultatīvākā spēlētāja šajā spēlē bija Iveta Epnere ar gūtiem 5 punktiem.

3.spēle notika 19. jūnijā ar Carpathian Bears no Ukrainas, kas bija augstāka līmeņa komanda.
Meitenes cīnījās godam, visu laiku izturot lielu spiedienu un metienu precizitāti. Spēle noslēdzās ar rezultātu 32 : 81 ukrainiešu labā. Rezultatīvākās spēlētājas bija Linda Rimgaile un Una Epnere, katra gūstot 8 punktus.
Noslēdzoties savstarpējam spēlēm grupā, ieņēmām 2.vietu, jo lietuvietes bija zaudējušas Legion XXI No Ukrainas. Savstarpējo punktu starpība mums bija vislabvēlīgākā.
Tālāk bija vēlreiz jāmērojas spēkiem 1.vietai ar 4.vietu un 2.vietai ar 3.vietu.

Mums bija jāspēlē vēlreiz ar lietuvietēm, kurām priekšsacīkstēs zaudējam 10 punktus. Atkal viss bija jāsāk no jauna jau ar lielāku cīņas sparu un darbību aizsardzībā, jo no tā bija atkarīgs vai iekļūsim finālā.  Šoreiz metienu kvalitāte nepievīla mūsu meitenes un jau ar pirmajam minūtēm izvirzījāmies vadībā. 1.ceturdaļa 16:13 mūsu labā, 2.ceturtdaļa 25 : 19, 3.ceturtdaļa 29 : 25, un gala rezultātā ļoti nozīmīga uzvara ar 37 : 31.  Rezultatīvākā spēlētāja šajā spēlē bija Iveta Epnere ar gūtiem 12 punktiem.
Līdz ar šo uzvaru jau bija garantētas sudraba medaļas! Noslēdzošajā spēlē pret Carpathian Bears kapitulējām ar 16 : 57.
Mūsu komandas vērtīgākā spēlētāja, pēc tehniskā protokola, bija Una Epnere. Komanda tika papildināta ar vienu leģionāri – centra spēlētāju no Sanktpēterburgas.
Turnīrā piedalījās Kristīne Kŗūmiņa, Linda Rimgaile, Ilona Kalniņa, Una Epnere, Ērika Vēdzele-Liepa, Iveta Epnere, Linda Karloviča, Tatjana Terebilova, Ilze Lejniece un Judīte Šneidere.
Kopā turnīrā piedalījās 42 komandas no 8 valstīm – Ukrainas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Horvātijas, Čehijas, Slovēnijas.

Tuvākais starptautiskais basketbola turnīrs “Sunset basket cup”, kur komanda piedalīsies, notiks no 20. Līdz 22.jūlijam Liepājā.

Komandas pārstāve Ilze Abramoviča, foto no personīgā arhīva.