?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

2019.gada sporta rezultāti

09.07.2019
ESBA čempionātā Spānijā gūta starptautiska spēļu pieredze.

No 8. - 15.jūnijam Altea un  Kalpē (Spānija) norisinājās ESBA (European Seniors Basketball Association) čempionāts basketbolā, kurā dalību ņēma arī Dobeles basketbolistes vecuma grupā 45+. Grupā startēja 5 komandas no Ukrainas, Lietuvas, Vācijas un Latvijas. Sakarā ar to, ka vairākās vecuma grupās bija pieteikušās mazs komandu skaits, vecuma grupas tika apvienotas. Līdz ar to mūsu apakšgrupā tika pievienota Nova Arena komanda no Krievijas, kas startēja vecuma grupā 40+. Turnīram bijām pieteikušas 10 spēlētājas, bet diemžēl veselības un traumu dēļ spēlēs piedalījās tikai 7 spēlētājas, kas arī ietekmēja sasniegtos rezultātus.

1.spēle notika 9. jūnijā ar Nova Arena no Krievijas, kura bija augstākas klases un gados jaunāka komanda. No pašā spēles sākuma jau pretinieces uzspieda ātru un precīzu spēli. Bija ļoti grūti turēties pretī tik meistarīgai komandai, bet meitenes atdeva visus spēkus, lai godam nospēlētu. Spēle beidzās ar rezultātu 72:17 Krievijas komandas labā. Rezultatīvākā spēlētāja mūsu komandā ar 6 punktiem bija Tatjana Terebilova.

2.spēle notika 10.jūnijā ar Augma komandu no Lietuvas. Spēles sākums tika aizvadīts ļoti veiksmīgi un 1.ceturtdaļa beidzās ar rezultātu 13:9 mūsu labā. 2.ceturtdaļa bija gana neveiksmīga metienu ziņā, jo lietuvietes mainīja spēles taktiku, spēlējot zonas aizsardzību, līdz ar to 2 ceturtdaļa noslēdzās ar 21 : 25 jau pretinieču labā. Turpinājumā spēle atkal ritēja punkts punktā, bet atgūt zaudēto neizdevās. Pēc 3.ceturtdaļas rezultāts bija  33 : 39 joprojām pretinieču labā. Noslēgumā rezultāts 40:50 un zaudējums. Rezultatīvākā spēlētāja šajā spēlē bija Tatjana Terebilova ar gūtiem 14 punktiem.

3.spēle notika 11. jūnijā ar Basket Ladies Germany no Vācijas, kas bija diezgan nervoza ar ne visai lielu precizitāti. Beidzoties 1.puslaikam ar rezultātu 23 : 10 bijām zaudētāju lomā. Otrajā puslaikā meitenes uzsāka iedzinēju lomu un spēle vedās arvien labāk. Diemžēl pirmās spēles daļas rezultāta starpība bija par lielu, lai to visu atgūtu otrajā puslaikā. Spēle noslēdzās ar rezultātu 39 : 34 vāciešu labā. Rezultatīvākā spēlētāja bija Tatjana Terebilova ar gūtiem 19 punktiem.

Mūsu komandas vērtīgākā spēlētāja, pēc tehniskā protokola, bija Tatjana Terebilova, kas jau otro gadu startē kā leģionāre – centra spēlētāja no Sankt-Pēterburgas.

Turnīrā piedalījās Dace Ribiņa, Linda Rimgaile, Maija Čunda, Ērika Vēdzele-Liepa, Tatjana Terebilova, Ilze Lejniece un Judīte Šneidere.

Kopā turnīrā piedalījās 46 vīriešu un 17 sieviešu komandas no 12 valstīm – Ukrainas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Horvātijas, Slovēnijas, Spānijas, Polijas, Ungārijas, Vācijas un Austrijas.

Tuvākais starptautiskais basketbola turnīrs “Sunset basket cup”, kur komanda piedalīsies, notiks no 26.-28.jūlijam Liepājā.

Komandas pārstāve Ilze Abramoviča, foto no personīgā arhīva.

 

 
13.06.2019
Dobelnieku starts Latvijas pašvaldību sporta veterānu – senioru 56. sporta spēlēs.
 
25.un 26. maijā Madonas novadā Smeceres sila atpūtas bāzē notika LSVS pašvaldību 56. sporta spēles riteņbraukšanā. Uz starta izgāja apmēram 80 dalībnieku, kas startēja divās disciplīnās solo un krosa braucienos. Dobeles novadu pārstāvēja viens dalībnieks Valdis Andiņš vecuma grupā 70+. Starts bija ļoti veiksmīgs solo braucienā 10 km garajā distancē ar rezultātu 18:06.8 izcīnīja 1. vietu, bet 10 km krosā ar rezultātu 31:45.4  palika otrajā vietā. Pavisam šai sporta veidā piedalījās 16 novadu komandas.

26. maijā Šķēdes mežniecībā “Mežmāja” Laucienas pagasts Talsu novadā notika LSVS pašvaldību 56. sporta spēles orientēšanās apvidū. Visas dalībnieku grupas startēja pavēles distancē. To garums bija atbilstoši vidējām distancēm, saskaņā ar LOF noteikumu.  Pavisam šais sacensībās piedalījās 21 pašvaldība, kur pārliecinošu uzvaru komandu vērtējumā  izcīnīja Rīgas pilsēta tālākajās vietās atstājot Jelgavas un Līvānu novadus.

Dobeles novada pašvaldību pārstāvēja  seši dalībnieki Ilga Elksnīte, Rolands Dakteris, Ivars Prikulis, Andris Elksnītis, Jānis Seņko un Miķelis Taukačs.  Mūsu komanda izcīnīja 15. vietu. Labāko rezultātu individuāli uzrādīja Ilga Elksnīte izcīnot 3. vietu savā vecuma grupā 65+.Vīriešiem labākais bija Rolands Dakteris 4. vieta vecuma grupā 40+.

2. jūnijā Ķekavā sporta namā “Bultas” LSVS pašvaldību 56. sporta spēļu sacensībās novusā uz starta izgāja 44 pašvaldību komandas ar rekorda lielu dalībnieku skaitu vairāk kā  250 dalībnieku  46 dāmas un 206 kungi.

Dobeles novada pašvaldības komandā startēja desmit dalībnieki Sarmīte Romanova, Aleksandrs Sjomkāns,  Vjačeslavs un Anatolijs Boriseviči, Igors Stabulnieks, Raimonds un Oskars Kreicbergi, Kaspars Zutis, Pāvils Boļšakovs un Ilgvars Pētersons.

Labākais Dobeles novada pašvaldības komandā bija Anatolijs Borisēvičs, kas savā vecuma grupā 40+ 37 dalībnieku konkurencē izcīnīja 1. vietu.

2. jūnijā Baložos notika LSVS pašvaldību 56. sporta spēļu sacensības šahā. Pavisam šai sporta veidā piedalījās 111 dalībnieki no 26  novadu pašvaldībām.

No Dobeles novada pašvaldības piedalījā Imanta Ābula, kas savā vecuma grupā 60+ izcīnīja augsto 4. vietu.

Česlavs Voitehovičs bija labākais mūsu šahistu komandā no vīriešiem, kas  vecuma grupā 60+ izcīnīja 10. vietu. Vēl veiksmīgi startēja  Indulis Bangevics, Viktors Artemjevs, Kārlis Ketekats un Antons Karpovičs.

Komandu vērtējumā mūsu novada šahisti ierindojās 24. vietā.

 

Ceriņu svētku 2019 STRĪTBOLA TURNĪRS.

Kā katru gadu, arī šogad  Dobeles ceriņu svētku ietvaros norisinājās arī sporta pasākumi. Šoreiz tas bija strītbols. 

Strītbols Dobelē nebija noticis ilgāku laiku . Šogad tas pulcēja deviņas komandas, kas sīvās cīņās cīnījās par medaļām un kausiem, kā arī sponsoru sarūpētām balvām.

Par uzvarētāju vecuma grupā 19-40 g. v. ļoti sīvā cīņā ar otrās vietas komandu “Skaistule un Briesmoņi” kļuva “ Dobeles karstums”.

Komandā spēlēja Ritvars Balceris, Mārtiņš Straujais, Edvards Miķelsons un Emīls Granauskis. Otro vietu izcīnīja komanda ”Skaistule un Briesmoņi “

Komandā spēlēja Oskars Arājs, Agate Ādiņa, Kristaps Krivmanis un Elvijs Lazda.

Trešo vietu ieguva “ BAKWA “ spēlētāji.

Komandā spēlēja Edgars Štelfs, Ivars Ķipsnis, Kristaps Brauns un Kristaps Āriņš.

Jaunākajā 16-18 g. v. grupā piedalījās divas komandas, 1. vietu izcīnīja “Č L K G” komanda, bet otro - “Pipari”.

 

03.06.2019
Dobelnieces izcīna 3.vietu starptautiskā turnīrā Klaipeda cup 2019

  No 16.-19.maijam Klaipēda (Lietuva) notika VI starptautiskais turnīrs basketbolā sieviešu un vīriešu veterānu komandām četrās vecuma grupās. Turnīrā kopā piedalījās 26 komandas no Lietuvas, Vācijas, Krievijas un Latvijas. Spēles turnīrā notika 4 x 8 min. bez laika izņemšanas pie katras svilpes. Šoreiz dobelnieces startēja divās vecuma grupās 35+ un 45+. 35+ grupā piedalījās 5 komandas no Lietuvas, Krievijas un Latvijas.

Pirmā spēle ar komandu Junior (Lietuva) noritēja diezgan neveiksmīgi mūsu komandai, jo 1. un 2. ceturtdaļu meitenes zaudēja ar 3 punktiem. Noslēdzoties 3.ceturtdaļai jau bija cerība,ka varam izcīnīt uzvaru, bet 4.ceturtdaļā diemžēl vairāk punktus izdevās gūt lietuvietēm, izvirzoties vadībā un svinēt uzvaru ar 36 : 32. Otrā spēle ar spēcīgo Favorites LT (Lietuva) komandu noritēja ar nelielu mājinieču pārsvaru katrā ceturtdaļā un noslēgumā ar 34 : 53 tika piedzīvots zaudējums. Trešā spēle ar Ķekavas komandu norisinājās punkts punktā ar nelielu mūsu komandas pārsvaru.  3.ceturtdaļai beidzoties bijām vadībā ar 4 punktiem, bet diemžēl spēles noslēgumā ar precīzu trīspunktu metienu ar rezultātu 27 : 25 uzvaru svinēja ķekavnieces. Ceturtā spēle bija ar Kalinigrad ( Krievija) spēlētājām, kura arī noritēja līdzīgā cīņā, 1.puslaikam noslēdzoties neizšķirti. 2.puslaikā mazliet lielāka veiksme tomēr bija pretinieču pusē un spēle noslēdzās ar 47 : 43, nepatīkami, bet fakts. Tomēr meitenes parādīja lielu cīņas sparu un tikai nedaudz pietrūka līdz kādai uzvarai. Gandarījums par to, ka varam piedalīties šādos starptautiskos turnīros un gūt pieredzi turpmakām spēlēm!

Turnīrā mūsu komandas rezultatīvākās spēlētājas bija – Zane Ržiščeva 43 punkti, Ieva Zavinska 27 punkti un Inese Jurevica 26 punkti. Vēl turnīrā piedalījās Ērika Vēdzele-Liepa, Dita Krecere, Sandra Lāce un Judīte Šneidere.

          45 + grupā piedalījās 7 komandas no Lietuvas un Latvijas. Komandas tika sadalītas 2 apakšgrupās. Mums bija jāspēlē ar SK Seduvas Malunas (Lietuva), Ukmerge (Lietuva) un Tukums-Smukums (Latvija).

Pirmā spēle bija ar tukumniecēm, kura sākās ar pretinieču lielāku precizitāti, bet puslaikam beidzoties rezultāts bija neizšķirts. Otrais puslaiks mums “aizgāja no rokas”, kur pretinieces vairāk netika līdzi. Varējām svinēt uzvaru par Tukums-Smukurs ar rezultatu 36 : 25.

Otro spēli spēlējām ar Ukmerge (Lietuva), kur no paša sākuma jau pārņēmām iniciatīvu. Pēc 1.puslaika rezultāts bija 18 : 6. Otrā puslaikā lietuvietes mazliet mainīja spēles taktiku, kas viņām deva rezultativitētes punktus, bet mums nē. Tomēr spēle beidzās ar pozitīvu iznākumu mūsu komandai un uzvaru ar 22 : 17.

Trešā spēle bija ar stiprākajām lietuvietēm mūsu apakšgrupā SK Seduvas Malunas komanda. 1.ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti, 2.ceturtdaļā jau lietuvietēm bija 3 punktu pārsvars.3.ceturtdaļa bija veiksmīgāka mums par 2 punktiem, bet pēdējā ceturtdaļā neveicās mūsu komandai ar metienu precizitāti. Tika piedzīvots zaudējums ar 30 : 22, bet izcīnīta 2.vieta apakšgrupā, kas deva iespēju spēlēt par 3.vietu turnīrā. ]

Spēlē par 3.vietu bija ar Cēsu komandu, kas bija ieguvusi 2.vietu otrajā apakšgrupā. Spēle jau no paša sākuma mūsu meitenem noritēja veiksmīgi, sagraujot pretinieces ar rezultātu 24 : 8.

Līdz ar to turnīrā godam tika nopelnīta 3.vieta ar medaļām un kausu.

Turnīrā mūsu komandas labākās spēlētājas bija Linda Rimgaile 30 punkti, Ilze Lejniece 27 punkti un Iveta Epnere 21 punkts. Vēl komandā piedalījās Dace Ribiņa, Linda Karloviča, Judīte Šneidere, Zanda Ņeverovska un Ērika Vēdzele-Liepa.

Komandas pārstāve Ilze Abramoviča

 
07.05.2019
Dobeles novada 2019.gada atklātais basketbola čempionāts vīriešiem noslēdzies.

20.aprīlī Dobeles sporta hallē medaļas sadalīja basketbolisti, kas janvārī uzsāka Dobeles novada 2019. gada atklāto basketbola čempionātu.

Pavisam čempionātā laukumā izgāja 6 komandas (Skandijs 1, Tērvete, Skandijs 2, Jaunbērze, Sporta skola, Dobeles karstums). Tās izspēlēja divus apļus, pirmajā aplī tiekoties visām komandām, bet otrajā trīs stiprākās komandas izspēlēja savā starpā apli, bet pārējās komandas noskaidroja, kura komanda turpinās cīņu par medaļām. Pusfināli un fināli risinājās līdz divām uzvarām.

Lai sadalītu sporta spēļu zelta medaļas, vajadzēja izspēlēt trīs spēles.

Par uzvarētāju kļuva Skandijs 1 komanda (Gustavs Zandersons, Artūrs Turiks, Mārtiņš Jermacāns, Jānis Grands, Edvards Miķelsons, Gatis Kobzars, Miķelis Reinfelds, Valters Seņko, Jānis Neverovskis, Jānis Mucenieks, Kristaps Āriņš, Edgars Aleksejevs) aiz sevis atstājot pagājušā gada uzvarētāju Tērvetes novada basketbola komandu

(Kārlis Bulmers, Oskars Arājs, Viesturs Cimermanis, Uvis Strogonovs, Dāvis Vilsons, Ritvars Kļaviņš, Andris Trahotkins, Armands Dargužis, Klāvs Zambergs, Krišjānis Gaiķis).

Trešajā vietā palika Skandijs 2 basketbolisti

(Matīss Hartmanis, Arturs Stanga, Raivis Zinkevičs, Roberts Millers, Pauls Zandersons, Jānis Pūpols, Nauris Guoģis, Raimonds Kripa, Jānis Kalniņš, Teodors Valteris, Raivis Ziemelis, Ulvis Milihs).

DOBELES ČEMPIONĀTA TOP10 REZULTATĪVĀKIE SPĒLĒTĀJI

DOBELES ČEMPIONĀTA TOP10 LABĀKIE 3pt GUVĒJI

Čempionāta labākais spēlētājs Roberts Millers

 

Dobeles novada 2019. gada  atklātais čempionāts dambretē.

       28.aprīlī notika Dobeles novada 2019.gada atklātais čempionāts dambretē, kurā piedalījās 23 dalībnieks. Dalībnieki izspēlēja 7 kārtas. Par uzvarētājiem vīriešu konkurencē kļuva dobelnieks Viesturs Štelmahers, aiz sevis atstājot Uģi Laimīti (Jelgava) un Jāni Štālu no Bauskas. Sieviešu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Regīna Piroņena (Rīga), tālākajās vietās atstājot dobelnieces Tatjanu Aroli un Valentīnu Embovicu.

 

Dobeles novada 2019.gada čempionāts volejbolā vīriešiem noslēdzies.

No 9.marta līdz 27.aprīlim notika Dobeles novada 2019.gada čempionāts volejbolā vīriešiem.

Pavisam startu sāka 7 komandas – Sigus B, Lejasstrazdi, Krimūnas, Zebrene, Tenapors, “Jeld Wen” un Dobeles Klondaika.
Visas komandas izspēlēja vienu apli, tad četras labākās pusfinālu un finālu. Turnīrs bija ļoti interesants.
Par Dobeles novada 2019.gada čempioniem kļuva Sigus B komanda, kas finālā ar rezultātu 3:1 pārspēja pagājušā gada uzvarētājus - Krimūnas spēlētājus.

Sigus B komandā spēlēja Elvijs Taujenis, Agris Ozols, Klāvs Eihamanis, Raitis Briedis, Madars Kalniņš, Ritvars Kļaviņš, Emīls Granauskis, Sigutis Briedis un Mārtiņš Jermacāns.

Sudraba medaļas izcīnīja Krimūnas komanda, kurā spēlēja Oskars Vaļuškins, Renārs Šulcs, Guntars Reveliņš, Raimis Reveliņš, Artis Balodis,  Kristians Zīberts, Kristaps Buķis, Imants Baumanis.

Bronzas medaļas izcīnīja Tenapors vīru komanda Aleksandrs Pisarevs, Edgars Vanags, Jevgēnijs Semaško, Artis Millers, Roberts Millers, Artjoms Jefimovs, Edgars Sarbantovičs, Andris Podvinskis, Rolands Dakteris un daiļā dzimuma pārstāve Līze Feldmane.

 

09.04.2019.
Dobelniekiem Latvijas telpu futbolā čempionu tituls

08.04.2019. "Elektrum" olimpiskajā centrā Rīgā telpu futbola svētku pirmajā dienā tika aizvadītas izšķirošās spēles Latvijas telpu futbola 1. līgā. Par čempioni kļuva RSU/"BAO-Dobele", kas finālspēlē negaidīti pārliecinoši sakāva Kuldīgas "Nikeru" (8:1).

1. līgas sezonā piedalījās 15 komandas, kuras tika sadalītas divās konferencēs – Rietumu (septiņas vienības) un Austrumu (astoņas). Finālā tikās abu konferenču uzvarētājas, kuras pirms tam pusfinālā tika galā ar otru konferenču otrās vietas ieguvējām. Dobelnieki ar 4:2 un 3:3 apspēlēja "Ventspils Augstskolu", savukārt kuldīdznieki vien pendelēs salauza "Salaspils" pretestību (1:1, 3:3).

Lai arī fināls sākās intensīvā un līdzvērtīgā cīņā, intriga tajā izpalika. Četru minūšu laikā dobelnieki guva trīs vārtus, 17. minūtē Pāvels Zagrebins panāca 4:0, un "Nikers" jau pirmā puslaika beigās bija spiests pāri laukuma centram sūtīt vārtsargu Artūru Cīruli. Puslaika pēdējā minūtē Oskars Priedēns vienus vārtus atguva (1:4), taču otrajā puslaikā kuldīdznieki nekādi nespēja realizēt savus momentus, divreiz norībinot vārtu pārliktni, vienreiz trāpot arī pa stabu un beigās kapitulējot ar 1:8. Ar trim precīziem sitieniem finālā izcēlās Zagrebins, bet divus vārtus guva Romāns Šteinboks.

Nikers – RSU/BAO-Dobele 1:8 (1:4)
Vārti: O. Priedēns 20' – Šteinboks 7', 31', Bučņevs 10', Zagrebins 11', 17', 28', Radčenko 33', Draška 35'

Foto un apraksts no sportacentrs.lv

 

Dobeles novada 2019. gada individuālais čempionāts novusā.

30.martā Annenieku pamatskolā Kaķeniekos notika Dobeles novada 2019.gada individuālais novusa čempionāts, kurās piedalījās 27 vīrieši un 3 dāmas.

Dāmu konkurencē par uzvarētāju kļuva Estere Kreicberga no Zebrenes, aiz sevis atstājot Baibu Koškinu (Penkule) un pagājušā gada uzvarētāju Ilgu Ģērmani (Ukri).

Vīriešu grupā labākais bija Igors Stabulnieks no Gardenes, otrajā vietā atstājot arī Gardenes pārstāvi Aleksandru Sjomkānu, trešais palika Anatolijs Borisevičs no Zebrenes.

 

Aizvadīts Dobeles novada atklātais šaha čempionāts, kuru rīkoja biedrība ‘’Dobeles šaha klubs’’, sadarbībā ar Dobeles novada Sporta centru.

Sestdien 23.03.2019. Dobeles pilsētas sporta centrā notika Dobeles novada atklātais šaha turnīrs, pulcējot 36 dalībniekus gan no Latvijas (Rīgas, Cēsīm, Jelgavas, Liepājas, Aizputes, Saldus, Jelgavas, Jaunpils, Iecavas, Valles un 10 spēlētājus no Dobeles), gan arī no Lietuvas (Jonišķiem, Akmenes Žagares, Kedainiai)

Sacensībās tika organizēti divi turnīri ātrajā šahā (rapid) un ātrspēlē (blitz).

Pēc Šveices sistēmas 7 kārtās ar apdomas laiku 12 min + 5 sek  un 3 min +2 sek.

Vietu sadalījums ātrajā šahā sekojošs :

Kungiem: 1.vietā Ivars Smilga no Valles, otrā vietā Linas Dijokas no Jonišķiem, 3.vietā Alberts Valancius  no Akmenes.

Pēc Buholca koeficienta aprēķina dobelniekam Vitālijam Čakšam 6 vieta  turnīrā ar pieciem punktiem, arī trešās vietas ieguvējam pieci punkti.

Dāmām: 1.vietā Evita Teslionokiene no Akmenes , 2.vietā Imanta Ābula no Dobeles , 3.vietā Ligita Ķēde no Aizputes.

Vietu sadalījums ātrspēlē sekojošs :

Kungiem 1.vietā Linas Dijokas no Jonišķiem, 2.vietā Matīss Mitenieks no Cēsīm, 3.vieta Gustas Morkunas no Kedainiai.

Dobelniekiem Viktoram Artemjevam un Vitālijam Čakšam 6. un 7. vietas.

Dāmām 1.vietā Evita Teslionokiene no Akmenes, 2.vietā Adrijana Morkunas, 3.vietā Imanta Ābula no Dobeles.

 

21.02.2019.
Svētdienas vakarā, 17.februārī,  "Tenax Dobele" izbraukuma spēlē Ludzā cīnījās neizšķirti 28:28 ar "Latgols". SK Latgols komanda šobrīd ieņem trešo vietu Latvijas čempionātā.

Tenaxsieši uz šo spēli bija savā labākajā sastāvā, izņemot traumēto Renātu Hovratoviču.  Pēc spēlēm Baltijas līgā, dobelnieku komandā ir iestājies atslābums, ko jau parādīja divas neizšķirta iznākuma spēles ar Celtnieks Rīga komandu 8. februārī Rīgā  26:26(13:10) un 13. februārī Dobelē  25:25(12:11).

Jau spēles sākumā Dobelei bija lielas problēmas uzbrukumā un aizsardzībā, kad ''Latgols" ieguva 3:0 pārsvaru. Turpinājumā "Latgols" handikaps sasniedza arī piecas (7:2) un sešus vārtus (9:3). "Tenax Dobele" ar vārtu sarga Ivara Lāča darbību spēja atgūties un līdz puslaika beigām samazinot rezultāta starpību - 10:14.

Otrā puslaika sākumdaļā tenaxieši turpināja pakāpeniski samazināt rezultāta starpību, un 45. minūtē pēc Anda Ērmaņa vārtiem, "Tenax Dobele" izlīdzināja rezultātu (21:21), "Latgols" pieprasīja pārtraukumu. Atlikušajā laikā laukumā bija ļoti līdzsvērtīga cīņa, kas noslēdzās ar katras komandas vienu iegūtu punktu par 28:28 neizšķirtu. Interesanti, ka ne vienai, ne otrai komandai neizdevās gūt vārtus pēdējās divas minūtes.

"Tenax Dobele" rindās rezultatīvākie spēlētāji bija Andis Ērmanis ar sešiem vārtiem, savukārt pa pieciem guva Ņikita Pančenko, Nils Miķelsons un Oskars Arājs. Tenax Dobele komandā spēlēja un punktus guva Ērmanis - 6, Miķelsons - 5, Pančenko - 5, Arājs - 5, Lazda - 3, Politers - 2, Bilkštis - 1, Šuleiko - 1, Jansons, Jonuška, Domanskis, Krivmanis, Usāns, Lācis, Fots.

Šobrīd pirmajā četriniekā ir izveidojusies tāda situācija, ka uz pirmo vietu pretendē divas komandas - "Tenax Dobele" un "Celtnieks Rīga". Pirmajā posmā "Tenax Dobele" bija labākā komanda, līdzi uz otro posmu ņemot četrus punktus, kamēr rīdzinieki bija otrie un otro daļu sāka ar trim punktiem. Otrajā posmā "Tenax Dobele" izcīnījusi divas uzvaras, trīs reizes spēlējusi neizšķirti un iekrājusi 11 punktus. Arī "Celtniekam" summā ir 11 punkti - trīs uzvaras un divi neizšķiru. Gūto un zaudēto vārtu starpība nedaudz labāka ir Dobelei - plus 21 pret plus 18.

"Tenax" spēli aizvadīs svētdien, 24.februārī, kad pulksten 17:00 uzsāks spēli savā laukumā pret Ludzas "Latgolu", komandu, pret kuru pavisam nesen Ludzā spēlēts neizšķirti. Dobeles komandai vēl vairāk situāciju sarežģī fakts, ka dienu iepriekš, 23.februārī plkst.17.00, pret "Celtnieku'' jāspēlē Baltijas handbola līgā.

Ar katru spēli savu sniegumu uzlabo 1. līgas komanda Dobele/ Tērvete, kuru pēdējās spēlēs vada Dainis Putra, kurš ir atradis labu kontaktu ar jaunajiem spēlētājiem. Iiepriekšējā spēlē tika izcīnīta uzvara pār 1.līgas līderiem Skriveri/Aizkraukle komandu.

Arī svētdien, 17.februārī, izbraukuma spēlē Ulbrokā dobelnieki uzvarēja Ulbrokas SK, kuri 1.līgā ieņem trešo pozīciju.

Spēles pirmais puslaiks pagāja vienlīdzīgā cīņā, un tikai puslaika beigās dobelnieki panāca 15:14 savā labā.

Otrajā puslaikā līdz 40. minūtei mājinieki vēl spēja saglabāt 2-3. vārtu deficīta, bet tad jau izpaudās viesu pārākums. Visā spēlē Dobele/Tērvete uzvarēja pārliecinoši 35:24(15:14).

Vārti: Kristians Pavlenko - 9, Elvis-Ēriks Vilsons - 6, Kristians Kelerts - 4, Kārlis Krūmiņš, Edgars Krieviņš, Toms - Rolands Ābelīte - 3, Rūdis Šķupelis, Ričards Mucinieks -2, Kristians Gidrevics - 2(2), Andris Vidovskis - 1. Ainars Gavars, Kristers  Gerasimjonoks, Kims Berezovojs. Vārtos Emils Granauskis un Ritvars Putra.

Nākošo spēli Dobele/Tērvete spēlēs mājās, Dobeles Sporta hallē, trešdien, 27. februārī plkst. 19:30, ar ONSC/HK Ogre.

Uz spēlēm gaidām savus atbalstītājus un fanus!

Informē:
komandas priekšnieks Ivars Zariņš

14.02.2019.
Pašvaldību sporta veterānu - senioru 56. sporta spēļu sacensības galda tenisā.

2019. gada 2. un 3. februārī Iecavā norisinājās Latvijas pašvaldību Sporta veterānu - senioru 56. sporta spēles galda tenisā, pulcējot necerēti kuplu dalībnieku skaitu. Visus Latvijas novadus kopā pārstāvēja 126 dalībnieki. Komandu vērtējumā sacentās 20 komandas. Šīs bija pirmās sacensības, kuras atklāja jaunais LSVS prezidents Olimpiskais čempions Ivans Klementjevs. Atklāšanas parādē dalībniekus sveica Iecavas mūzikas un mākslas skolas jaunie mākslinieki.

1. vietu ar 5 punktiem izcīnīja  Kokneses novada komanda.
2. vietā  ar 7 punktiem ierindojās Rīgas pilsētas komanda.
3. vietu ar 9 punktiem izcīnīja Liepājas senioru sporta klubs.

Dobeles novada pašvaldības komanda izcīnīja augsto 9. vietu ar 21. punktu.

Komandā startēja Andris Šturms, kas individuāli savā vecuma grupā izcīnīja 4. vietu.

Guntis Krivods izcīnīja grupā 50+ 5. vietu ,bet  Sergejs Šikovs šajā pašā vecuma grupā palika 6. vietā.

Pāvils Boļšakovs vecuma grupā 70+ izcīnīja 6. vietu.

 

11.02.2019.
Nedēļas nogale handbolistiem paiet sīvās cīņās

Piektdien, 8.februārī, Tenax Dobele handbola komanda izbraukuma spēlē Rīgā tikās ar sīvākajiem konkurentiem Celtnieks Rīga komandu. Dobelniekiem slimības dēļ nevarēja palīdzēt Ansis Bilkštis, Andis Ērmanis un Antons Šuleiko. Arī rīdziniekiem traumas dēļ nespēlēja Artūrs Lazdiņš un Rihards Leja. Rīdzinieki savu sastāvu ir pastiprinājuši ar studentu no Vācijas Robertu Bergu. Dobelniekiem, atšķirībā no iepriekšējās tikšanās, komandā vairs nav Nila Kreicberga, kurš no janvāra mēneša ir Somijas čempiona Riihimaki Cocks sastāvā.

Spēles sākumā vadībā izvirzījās dobelnieki, 10. minūtē 7:1, tomēr rīdzinieki nav tā komanda, kura salūst un, parādot cīņas gribu, spēli izlīdzināja un vārtu starpību samazināja. Puslaiks noslēdzās ar 13:10 tenaxsiešu labā. Otrā puslaika sākumā dobelnieki sāka pielaist daudz tehnisko kļūdu un nespēja vairākās situācijās gūt vārtus pret labi spēlējošo rīdzinieku vārtu sargu Raiti Puriņu.  38. minūtē rīdzinieki panāca 15:15 un 45. minūtē jau bija vadībā ar 20:17. Spēles 50. minūtē dobelnieki uzlabojot savu spēli un panāca rezultātu 23:23.  Spēles 59. minūtē  Elvijs Lazda panāca 26:25 tenaxsiešu labā, uz ko atbildēja rīdzinieku ļeģionārs no Krievijas Vladislavs Košmans, izlīdzinot rezultātu 26:26. Pēdējais uzbrukums piederēja dobelniekiem, tomēr vārtus gūt nespēja. Spēle beidzās ar rezultātu 26:26 (13:10).

Vārti:  Nils-Aivis Miķelsons - 6, Nikita Pančenko - 6(1), Egils Politers - 5, Oskars Arājs, Elvijs Lazda,- 3, Armands Usāns, Aleksandrs Krastiņš, Renats Hovratovičs -1.  Ingus - Kristians Jonuška, Kristians Pavlenko, Vladislavs Fots, Andris Domanskis, Kristaps Krivmanis. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Sestdien, 9,februārī, Dobeles Sporta hallē dobelnieku jaunā maiņa, 1. līgas komanda Dobele/Tērvete, uzņēma līgas līderus Skrīveri/Aizkraukle komandu.  Komandai nevarēja palīdzēt MSĢ spēlētāji, kuriem pašiem bija spēle Ludzā.

Viss pirmais puslaiks pagāja abu komandu sīvā cīņā un beidzās 14:14. Otrajā puslaikā dobelnieki ieguva divu trīs vārtu pārsvaru, ko labi cīnoties saglabāja līdz spēles beigām, uzvarot 26:24(14:14). Šis bija pirmais zaudējums līgas līderiem Skrīveri/Aizkraukle.

Vārti:  Kristians Pavlenko - 7(2), Kristians Kelerts - 6, Ainars Gavars - 5, Kristians Gidrevics - 3, Kārlis Krūmiņš - 2, Andris Vidovskis, Rūdis  Šķupelis, Vladislavs Fots - 1. Kristers Gerasimjonoks, Ričards Mucinieks, Kims Berezovojs, Valts- Kristians Vīndedzis. Vārtos Emils Granauskis un Ritvars Putra.

Jau šo trešdien, 13. februārī plkst. 19:30, Dobeles Sporta hallē, spēlē TENAX Dobele - CELTNIEKS Rīga.

Informē komandas priekšnieks Ivars Zariņš.
Foto: Latvijas Handbola federācijas oficiālās mājas lapas

 

04.02.2019.
"Tenax Dobele" izcīna otro uzvaru divās dienās

Nedēļas nogalē, 2. un 3. februārī, Tenax Dobele vīriešu handbola komanda Baltijas līgas spēlēs uzņēma Lietuvas komandas VHC Sviesa Viļņa un Granitas /Karys Kauņa. 

Pirmajā spēlē pretiniekos bija Viļņas komanda. Izbraukuma spēlē Viļņā dobelnieki zaudēja ar 30:36 (16:17). Arī šajā spēlē sākums piederēja viesiem, 10. minūtē 6:2. Tomēr tenaxsieši sakārtoja spēli un labi palīdzot vārtu sargam Ivaram Lācim, 15.minūtē Egils Politers rezultātu izlīdzināja 6:6. 27. minūtē rezultats vēl bija 12:12, bet puslaika beigas labāk nospēlēja mājinieki, gūstot vairākus vārtus, un puslaiku uzvarot 15:12. Otrajā puslaikā dobelnieki ieguva četrus vārtus savā labā, 35.minūtē 19:15. Viss otrais puslaiks aizgāja ļoti līdzīgā cīņā, kurā tenaxsieši tomēr prata nosargāt savu uzvaru 32:28 (15:12). Šī bija ļoti svarīga uzvara, jo lietuvieši bija grupā tuvākie konkurenti, ieņemot otro vietu.

Vārti: Oskars Arājs - 11(5), Egils Politers - 7, Nikita Pančenko - 4, Ansis Bilkštis, Armands Usāns - 3, Nils-Aivis Miķelsons - 2, Elvijs Lazda, Kristaps Krivmanis -1.

Otrajā dienā pretiniekos bija Kauņas komanda, kura šobrīd Lietuvas čempionātā ieņem līderpozīcijas, bet Baltijas līgā ieņem tikai piekto vietu. Izbraukuma spēlē Kauņā, dobelnieki esot vadībā ar septiņiem vārtiem, tomēr nespēja nosargāt uzvaru, spēlējot neizšķirti 27:27(17:13).

Spēles sākumā vadību pārņēma tenaxsieši, 10. minūtē 5:0. Tomēr lietuvieši spēli izlīdzināja, kaut gan puslaiku zaudēja 11:16 par labu dobelniekiem. Otrajā puslaikā spēle izlīdzinājās un lietuvieši, izmantojot dobelnieku kļūdas aizsardzībā, kā arī daudzās tehniskās kļūdas piespēlēs un bumbas ķeršanā panāca jau 25:26. Tenaxsiešiem problēmas radīja arī Oskara Arāja pirmajā puslaikā iegūtās muguras sāpes, kas neļāva viņam piedalīties spēlē. Spēles beigu daļa pagāja ļoti saspringtā gaisotnē. Lietuvieši 28. minūtē panāca neizšķirtu 28:28. Tad abām komandām bija kļūdas uzbrukumos, bet spēles pēdējās sekundēs noteikumus rupji pārkāpa lietuviešu spēlētājs, neļaujot izdarīt uzbrukumu dobelniekiem, saņēma diskvalifikāciju un tiesneši nozīmēja septiņu metru soda metienu uz lietuviešu vārtiem. Spēles laiks vēl bija trīs sekundes. Nikita Pančenko izdarīja metienu, kura laikā atskanēja spēles beigu signāls un kaut gan lietuviešu vārtu sargs bumbu atsita, tiesneši uzskatīja, ka līdz ar beigu signālu tā nebija nonākusi līdz vārtu sargam, nozīmējot atkārtotu soda metienu. Otro metienu Nikita Pančenko realizēja, izcīnot smagu un ļoti svarīgu uzvaru 29:28 (16:15).

Vārti: Nikita Pančenko - 7(6), Nils - Aivis Miķelsons - 5, Kristaps Krivmanis, Egils Politers - 4, Armands Usāns - 3, Elvijs Lazda, Renats Hovratovičs, Andis Ērmanis - 2, Ansis Bilkštis - 2(2), Oskars Arājs -1. 

Vēl spēlēja Aleksandrs Krastiņš, Vladislavs Fots. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Pēdējā un ļoti izšķirošā spēle Baltijas līgas grupā būs 23. februārī plkst. 17,00 Dobeles Sporta hallē, spēlēs Tenax Dobele - Celtnieks Rīga.

Šo piektdien, 8.februārī plkst. 19:30 Latvijas virslīgas spēle Rīgā, RTDP zālē. Spēlē Celtnieks Rīga - Tenax Dobele.

 

25.01.2019.
Latvijas Republikas maksibasketbola čempionāts

12.janvārī notika otrā LR maksibasketbola čempionāta spēle sieviešu komandām, grupā 45+, starp Dobeles un Rīgas satiksmes komandām. Dobelnieces uzsāka spēli diezgan veiksmīgi un līdz 1.puslaika beigām rezultāts bija ļoti līdzīgs 31:34 rīdzinieču labā. Tomēr pretinieces iespēlējās un neļāva vairāk mūsu komandas spēlētājām izdarīt brīvus metienus. Rezultativitāte vairāk nebija iepriekšējā un aizsardzībā dobelnieces netika galā ar pretinieču uzbrukumiem. Beigu signāls vēstīja par rīdzinieču uzvaru ar 70 : 41.

Rezultatīvākās spēlētājas bija – Ilze Lejniece – 10 un Linda Rimgaile – 12 punkti.

 

Starptautisks turnīrs basketbolā Cēsu kauss 2019

No 18.-20. janvārim Cēsīs notika starptautisks basketbola turnīrs, kas kopā pulcēja 52 komandas no 7 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Igaunijas, Anglijas, Īrijas un Itālijas. Sacensības notika 3 sieviešu (30+; 40+; 50+) un 3 vīriešu (30+; 40+; 50+) vecuma grupās.

Dobeles komanda startēja 30+ vecuma grupā, kur piedalījās 7 komandas. Šoreiz apakšgrupa mums bija iedalīta ļoti stipra – Avantis (Latvija), VIRVYTES SLENIS (Lietuva) un Northern Legion ( Krievija).

Pirmā spēle pret Latvijas favorītēm Avantis komandu noritēja samēra mierīga gaisotnē, jau sākuma paredzot spēles iznākumu, jo mūsu komandā nav tik profesionālu spēlētāju. Ar rezultātu 15:27 uzvarēja Avantis. Mūsu komanda rezultatīvāka spēlētāja ar 8 punktiem (t.sk.1-trīspunktu metienu) bija Zane Ržiščeva.

Otrā spēle pret Krievijas ļoti stipro komandu Northern Legion arī bija neuzvarama. Spēles beidzās ar rezultātu 20:49 pretinieču labā. Šajā spēlē labākā spēlētāja bija Ieva Jordane-Liflande ar 5 punktiem (t.sk.1-trīspunktu metienu).

Trešā spēle bija viscerīgākā, jo pretinieces bija lietuvietes, kas nebija tik profesionāla komanda. Spēle no sākuma gan ritēja punkts punktā, puslaikam noslēdzoties 10:8 mūsu komandas labā. Otrajā puslaikā vadību pārņēma mūsu komanda ar precīziem 2-trīspunktu metieniem un tika svinēta uzvara ar rezultātu 28:12. Rezultatīvāka spēlētāja bija Zane Ržiščeva ar 13 punktiem (t.sk. 2-trīspunktu metieniem).

Tas nozīmēja, ka nākamajā dienā būs spēle par 5.vietu ar Ķekavu. Tā bija ļoti saspringta spēle un noritēja punkts punktā. Spēlētājas abās komandās sapelnīja daudz piezīmes un bija jāizpilda soda metieni. Kad rezultāts jau bija cerīgs, esot 6 punkti plusā, tas tomēr pakāpeniski saruka. Pēdējās spēles minūtēs pretinieces izpildīja divas reizes soda metienus, kas arī izšķīra spēles beigu rezultātu. Ar 19:17 tika piedzīvots smags zaudējums un līdz ar to iegūta 6.vieta turnīrā. Veiksmīgākā spēlētāja bija Ieva Jordane-Liflande ar 9 punktiem (t.sk.1-trīspunktu metienu).

Komandā spēlēja - Zane Ržiščeva, Ieva Zavinska, Inese Jurevica, Ieva Jordane-Liflande, Iveta Epnere, Ērika Vēdzele-Liepa, Judīte Šneidere, Ilze Upeniece, Līga Kokarēviča.

Ilze Abramoviča
Komandas pārstāve

Foto no personīgā arhīva

 

 

21.01.2019.
Tenax Baltijas Līgas kausā izcīna divas uzvaras

Š.g. 19.- 20. janvārī Tenax Dobele vīriešu handbola komanda devās Baltijas līgas izbraukuma spēlēs uz Igauniju. Šajās spēlēs komandai palīdzēt nevarēja Andis Ērmanis  un Kristaps Krīvmanis.

Sestdien pirmajā spēlē pretinieki bija Viljandi HC komanda, kuru Dobelē mājas spēlē tenaxsieši uzvarēja 31:26(19:12).

Spēles sakumā jau ar pirmajām minūtēm vadību pārņēma viesi, 10.minūtē 8:1. Puslaiku tenaxsieši uzvarēja jau ar 21:10.

Arī otrajā puslaikā igaunijas komanda neko nespēja mainīt spēles gaitā un  dobelnieki uzvarēja pārliecinoši 42:28(21:10).

Vārti: Nils Kreicbergs - 14, Oskars Arājs, Nils-Aivis Miķelsons - 5, Armands Usāns, Nikita Pančenko - 4, Elvijs Lazda, Egils Politers, Antons Šuleiko, Aleksandrs Krastiņš - 2, Ansis Bilkštis, Ivars Lācis -1. Renats Hovratovičs, Uldis Jansons.

Svētdien Tallinā dobelniekus uzņēma HC Tallinn komanda, Iepriekšējā dienā igauņi pārliecinoši uzvarēja Celtnieks Riga komandu 41:32(20:12) un grupā ieņēma pirmo vietu. Arī šo komandu tenaxsieši Dobelē bija uzvarējuši 36:25(15:11)

Spēles sākumā vadībā izvirzījās dobelnieki,10.minūtē 8:5. Tomēr igauņi spēli izlīdzināja un 20. minūtē bija vadībā 13:12. Spēles puslaiks beidzās 18:18.

Otrajā puslaikā neviena no komandām nespēja gūt sev par labu vairāk kā vienus vārtus, tomēr labi cīnoties, kad rezultāts bija 27:26 dobelnieku labā, 7 metru soda metienu atvairīja Ivars Lācis. Tas deva iespēju dobelniekiem palielināt rezultātu sev par labu 29:26. Pēdējās spēļu minūtēs četrus vārtus guva igauņu līderis Markus Viitkar (visā spēlē 11 varti), uz ko atbildēja Nils-Aivis Mikelsons, Egils Politers un ar diviem vārtiem Oskars Arājs, saglabājot vārtu starpību. Vēl 60.minūtē 7 metru soda metienu nerealizēja Oskars Arājs, bet spēles gala rezultātu tas neiespaidoja, dobelniekiem uzvara 34:31 (18:18). Ar šo panākumu tenaxsieši ieņēma pirmo vietu grupā.

Vārti: Oskars Arājs - 10, Egils Politers - 7, Nils Kreicbergs, Nikita Pančenko - 5, Nils-Aivis Mikelsons - 4, Ansis Bilkštis - 2, Armands Usāns - 1. Elvijs Lazda, Renats Hovratovičs, Aleksandrs Krastiņš, Antons Šuleiko, Ivars Lācis, Uldis Jansons.

           Baltijas liga  B grupa.
                                                Komanda                             Speles.   Uzvaras.  Neizšķirts.   Zaudējumi.   Vārtu attieciba.    Punkti.
                                     1.  ZRHK Tenax Dobele (LAT)         7               5                1                  1                   +28                       11
                                      2.   HC Tallinn (EST)                         7               5                0                  2                   +26                       10
                                      3. VHC Sviesa  Vilna (LTU)             6               5                0                  1                   +18                        10
                                      4.  Celtnieks Riga (LAT)                   7               3                0                  4                  - 14                           6
                                      5.  Granitas/Karys Kauna (LTU)       6              1                 1                  4                  - 9                            3
                                      6.   Viljandi HC  (EST)                       7               0                0                 7                   - 49                          0
 

Šīs bija pēdējās spēles Tenax komandā tās līderim un kapteinim Nilam Kreicbergam, kurš jau ar pirmdienu, 21.01.2019., būs Somijas čempionu un Eiropas Čempiona līgas kluba Riihimaen Cocks spēlētājs. Ar šo kontraktu Nilam paveras sportista izaugsme un iespējas spēlēt augstākā līmenī. Kluba vadība un komandas biedri novēl, lai viņam viss izdodas.

Jau pēc pāris nedēļām, 02 - 03.02.2019., Tenax Dobele būs ļoti svarīgas Baltijas līgas spēles Dobele uzņems Lietuvas komandas.

Sestdien, 02.02.2019. plkst. 17:00, Dobeles Sporta hallē, spēlē TENAX Dobele (LAT) - VHC Sviesa Vilna (LTU)

Svētdien, 03.02.2019. plkst. 14:00, Dobeles Sporta hallē, spēlēTENAX Dobele (LAT) - Granitas/Karys Kauna (LTU)

Latvijas Synottip virslīgas spēle:
Svētdien, 27.01.2019. plkst.12:00, Dobeles Sporta hallē spēlēs Tenax Dobele - MSĢ/LAT-Hertz.

Gaidām savus atbalstītājus un fanus!

Dobele/ Tērvete Latvijas čempionātā

Sestdien, 19.janvārī, Dobeles Sporta hallē, 1. līgas komanda Dobele/Tērvete uzņēma SK Latgols juniors komandu, kura šobrīd ieņem otro vietu 1. līgā.

Mājinieku rindās nebija vairāki spēlētāji, kuri var palīdzēt komandai. Tā kā otrā dienā Murjāņos bija spēle MSĢ/LAT Hertz - SK Latgols, tad komandai nevarēja palīdzēt Toms-Rolands Ābelīte, Edgars Krieviņš, Elvis-Ēriks Vilsons. Citu iemeslu dēļ Kristers Gerasimjonoks, Edgars Zeikmanis, Kims Berezovojs.

Spēles pirmais puslaiks pagāja līdzīgā cīņā un tikai puslaika beigās ludzānieši guva divu vārtu pārsvaru. Puslaiks 16:14 Ludzāniešu labā.

Otrajā puslaikā viesi turējās priekšā ar 2-3 vārtu pārsvaru. Tomēr dobelnieki, labi piepalīdzot jaunajam vārtu sargam Ritvaram Putram, spēja rezultatu līdzsvarot un 57. minūtē Ričards Mucinieks panāca 30:30. Tikai mājinieku pašu kļūdu un neiemestu vārtu dēļ bija jāatzīst viesu pārākums ļoti līdzīgā spēlē. 31:33(14:16) SK Latgols juniors labā.

Vārti: Kristians Pavlenko - 7, Kristians Kelerts, Ainars Gavars, Kārlis Krūmiņš - 5, Ričards Mucinieks - 3, Kristians Gidrevics, Rūdis Šķupelis - 2, Andris Vidovskis, Vladislavs Fots -1. Valts-Kristians Vindedzis. Vārtos: Emils Granauskis un Ritvars Putra.