?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

2020.gads

18.09.2020.
Dobeles novada basketbolistēm - sudraba medaļas

13. septembrī Valmierā notika Latvijas sporta veterānu savienības (LSVS) 57.sporta spēles basketbolā 40+ sieviešu komandām. Sacensībās piedalījās piecas komandas: no Rīgas, Dobeles, Cēsīm, Līvāniem un Kuldīgas. Dobeles novada sieviešu basketbola komanda startēja ar labu rezultātu.

Pirmā spēle ar Līvānu novada komandu bija diezgan saspringta, jo lielāko spēles laiku priekšgalā atradās pretinieces. Otrajā puslaikā pretinieču precizitāte stipri samazinājās, bet mūsu spēlētājām otrais puslaiks bija ļoti veiksmīgs. Spēle noslēdzās ar rezultātu 29:26 dobelnieču labā. Rezultatīvākās spēlētājas bija Linda Rimgaile ar 8 punktiem un Judīte Šneidere ar 7 punktiem.

Nākamā spēle bija jāspēlē ar sacensību favorītēm - Rīgas pilsētas komandu. Tā noritēja  tehniski mierīgā gaisotnē ar līdzīgu rezultātu visas spēles garumā, beigās piekāpjoties pretiniecēm tikai par 1 punktu. Rezultātu 22:23 visveiksmīgāk kaldināja Dace Ribiņa un Linda Skuja, katra gūstot pa 5 punktiem.

Pēc ilgāka pusdienu pārtraukuma nākamā spēle bija jāspēlē ar Kuldīgas novada komandu, kas izvērtās diezgan nervoza, jo bumba negribēja krist grozā. Rezultāts gan turējās līdzīgs, bet spēles izskaņā veiksmīgākas tomēr bija kuldīdznieces. Ar rezultātu 14:20 tika piedzīvots zaudējums. Rezultatīvākā spēlētāja bija Ilze Lejniece ar 10 punktiem.

Pēdējā izšķirošā spēle bija ar Cēsu novada komandu. Tāpat kā iepriekšējās spēles, arī šī noritēja punkts punktā. Tomēr veiksmīgākas spēles izskaņā bija dobelnieces. Ar rezultātu 21:17 tika gūta uzvara. Rezultatīvākā spēlētāja bija Linda Rimgaile ar 10 punktiem.

Līdz ar to Dobeles novada komanda godam nopelnīja 2. vietu un sudraba medaļas, sekmīgi papildinot novadu kopsavilkuma tabulu.

Šogad LSVS 57.sporta spēlēs basketbolā visās vecuma grupās piedalījāmies ar ļoti labiem rezultātiem: 30+ vecuma grupā - 3.vieta, 40+ vecuma grupā - 2. vieta un 50+ vecuma grupā arī 2.vieta, piekāpjoties tikai Rīgas pilsētas komandām.

Ilze Abramoviča,
komandas pārstāve

Foto no komandas arhīva

 

14.08.2020.
Dobeles novads 57. veterānu sporta spēlēs

9. augustā Jelgavas novada Vilces pagastā notika orientēšanās sacensības. Dobeles novadu pārstāvēja Miķelis Taukačs (7.vieta), Jānis Segliņš (2.vieta), Rolands Dakteris (5.vieta), Ivars Prikulis (4.vieta), Jānis Seņko (11.vieta), Laura Janševska (9.vieta), Andris Elksnītis (7.vieta), Indra Segliņa (5.vieta), Baiba Upmale (8.vieta), Inga Ozoliņa (10.vieta) un Ilga Elksnīte (3.vieta). Kopvērtējumā Dobeles novads ieguva 10.vietu 26 komandu konkurencē.

26. jūlijā Madonas novadā notika riteņbraukšanas turnīrs. Dobeles novadu pārstāvēja Uldis Rutka, iegūstot divās sacensībās divas 4.vietas un Valdis Andiņš, iegūstot divas 1.vietas. Kopvērtējumā no 18 komandām tika iegūta 10.vieta.

Informāciju sagatavoja:
Dobeles novada sporta centrs

 

12.03.2020.

 

10.03.2020.

03.03.2020.
Jauno vieglatlētu panākumi

07. – 08.02. Latvijas spēcīgākie U18 vecuma grupas vieglatlēti Kuldīgas manēžā sacentās par Latvijas ziemas čempionāta medaļām. Sacensībās piedalījās arī Dobeles Sporta skolas jaunie vieglatlēti treneres Skaidrītes Velbergas vadībā. Sacensībās panākumus guva jaunā sprintere Patrīcija Grosberga, kura 60 m distancē, 33 dalībnieču konkurencē ar rezultātu 8.01 sek. izcīnīja sudraba medaļu. Līdz ar šo panākumu Patrīcija izpildījusi 1. sporta klasi vieglatlētikā. P. Grosberga ir Dobeles Valsts Ģimnāzijas audzēkne.

22.02. – 23.02. Liepājas Olimpiskā centra manēžā risinājās Latvijas ziemas čempionāts vieglatlētikā U16 vecuma grupas jauniešiem un jaunietēm. Dobeles Sporta skolu pārstāvēja Matīss Jansons un Endijs Grīnblats (trenere Skaidrīte Velberga). Izcilu panākumu guva Matīss Jansons, kurš izcīnīja bronzas medaļu 600 m skrējienā. 16 skrējēju konkurencē Matīss uzrādīja rezultātu 1:31.71, 300m distancē sportists sasniedza jaunu personīgo rezultātu 39,70 sek. Šajā distancē arī Endijs Grīnblats sasniedza savu personīgo rezultātu 42,58 sek. Matīss Jansons mācās Penkules pamatskolā un regulāri mēro ceļu uz Dobeli, kur jau ceturto gadu trenējās treneres S. Velbergas vadībā.

Īpašs paldies Patrīcijas un Matīsa vecākiem, jo bez viņu atbalsta un sapratnes būtu sarežģīti gūt šādus panākumus.

S. Velberga: “Neapšaubāmi Patrīcija un Matīss ir ļoti talantīgi jaunie vieglatlēti. Tomēr, lai sasniegtu nozīmīgus panākumus sportā, ar talantu vien nepietiek. Ir jābūt lielam gribasspēkam, mērķtiecībai un spējām smagi strādāt lai šos mērķus sasniegtu. Mūsu abu jauno vieglatlētu panākumi ir ievēroti – tam apliecinājums ir Patrīcijas iekļaušana Latvijas izlasē startam Baltijas ziemas čempionātam jauniešiem. Man ir bijusi saruna ar Murjāņu Sporta Ģimnāzijas vadošajiem vieglatlētikas treneriem un tie ļoti vēlētos aicināt Matīsu turpināt mācības un treniņus pie viņiem.’’

Matīss Jansons

Patrīcija Grosberga

Informāciju sagatavoja:
Viesturs Dude,
Dobeles Sporta skolas
direktors
E-pasts: viesturs.dude@dobele.lv

 

27.02.2020.

 

20.02.2020.
Dobelniecēm sudrabs LSVS 57. sporta spēlēs.

16. februārī Jelgavā notika Latvijas sporta veterānu savienības 57. sporta spēļu posms basketbolā sievietēm 50+ vecuma grupā. Piedalījās komandas no Kuldīgas, Cēsīm, Dobeles un Rīgas.

Pirmā spēle ar Kuldīgas komandu noritēja mierīga gaisotnē ar dobelnieču pārsvaru visā spēlē, noslēdzot to ar rezultātu 26:15. Rezultatīvākās spēlētājas bija Ilze Lejniece ar gūtiem 8 punktiem un Iveta Epnere ar 7 gūtiem punktiem.

Nākošā spēle bija ar jau zināmo komandu no Cēsīm. Šī spēle notika līdzīgākā cīņā. Tomēr pārsvaru izdevās noturēt visā spēlē un tā noslēdzās ar rezultātu 28:18 dobelnieču labā. Rezultatīvākās spēlētājas bija Iveta Epnere un Ilze Lejniece, katra guva pa 8 punktiem.

Trešā spēle izvērtās diezgan dramatiska ar sporta spēļu favorītēm no Rīgas. Spēle bija ļoti spraiga, kas rīdziniecēm sagādāja lielu pārsteigumu un lielu piepūli, jo visu laiku atradās iedzinēju lomā. Tomēr otrā puslaika vidū rezultāts tika izlīdzināts un spēle beidzās neizšķirti 18:18. Sekoja 3 minūšu pagarinājums, kur atkal spēle noritēja punkts punktā. Spēles gala rezultātu izšķīra Dobeles komandas spēlētājas kļūda un tiesnešu lēmums.

Ar rezultātu 25:29 noslēdzās šī spēle par labu rīdziniecēm. Rezultatīvākās spēlētājas bija  Iveta Epnere 12 gūti punkti un Linda Rimgaile ar 7 gūtiem punktiem.

Tika izcīnītas sudraba medaļas un kauss.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Abramoviča
komandas pārstāve
E-pasts: ilze.abramovica@dobele.lv

 

18.02.2020.

 

12.02.2020.

 

07.02.2020.

 

24.01.2020.
Starptautisks turnīrs basketbolā Cēsu kauss 2020

No 17.-19. janvārim Cēsīs norisinājās starptautisks basketbola turnīrs, kas kopā pulcēja 58 komandas no 9 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Igaunijas, Ukrainas, Īrijas, Itālijas, Baltkrievijas un Vācijas. Kopā startēja 25 sieviešu un 33 vīriešu komandas. Sacensības notika 3 sieviešu (30+; 40+; 50+) un 3 vīriešu (30+; 40+; 50+) vecuma grupās.

Dobeles komanda startēja 30+ vecuma grupā, kur piedalījās 9 komandas. Šoreiz apakšgrupā mums bija iedalītas – Ķekava (Latvija) un spēcīgās Favorites (Lietuva) komandas.

Pirmā spēle pret Ķekavas komandu noritēja vienlīdzīgi visu spēles laiku. Puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 16:16. Spēlē Dobeles komanda izcīnīja uzvaru ar rezultātu 38:36, tas Dobeles komandai nodrošināja cīņu par 4.-6. vietu. Veiksmīgu spēli aizvadīja Ieva Jordane-Liflande un Sandra Lāce, katra gūstot pa 13 punktiem šajā spēlē.

Otrajā spēle pret Lietuvas komanda Favorites izcīnīja uzvaru. Jau pirmajā puslaikā Lietuvas komandas spēlētājas ieguva lielu pārsvaru (20:8). Otrais puslaiks jau izvērtās līdzīgākā cīņā, bet spēles beigu rezultāts bija 32:17 Lietuvas labā. Šajā spēlē labākā spēlētāja bija Ieva Zavinska ar 6 punktiem (abi trīspunktu metieni).

Trešā spēle turpinājās par vietām turnīrā ar Daugavpils komandu. Sākumā spēle ritēja vienlīdzīgi, bet otrā puslaika pusē Daugavpils komanda pārņēma vadību un tas noslēdzās ar rezultātu 19:8. Otrais puslaiks pagāja līdzīga cīņā, bet zaudēto vairs atgūt neizdevās. Ar rezultātu 29:20 uzvaru svinēja Daugavpils komanda. Rezultatīvāka spēlētāja bija Zane Ržiščeva ar 8 punktiem.

Ceturtā spēle bija jāspēlē ar mājiniecēm Cēsis vieno komandu. Atbalsts sporta zālē bija liels. Cēsu komandā spēlēja arī izlases spēlētāja, kura neapšaubāmi parādīja savu meistarību. Ar rezultātu 28:15 tika piedzīvots zaudējums un līdz ar to iegūta 6.vieta turnīrā. Veiksmīgākā spēlētāja bija Iveta Epnere ar 5 punktiem (t.sk.1-trīspunktu metienu).

Komandā spēlēja - Zane Ržiščeva, Ieva Zavinska, Inese Jurevica, Ieva Jordane-Liflande, Iveta Epnere, Ērika Vēdzele-Liepa, Judīte Šneidere, Ilze Upeniece, Kristīne Krūmiņa, Linda Rimgaile, Egita Veinberga un Sandra Lāce.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Abramoviča
komandas pārstāve
E-pasts: ilze.abramovica@dobele.lv