?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

2022.gads

18.02.2022.

Latvijas Republikas 30. maksibasketbola čempionāts

2021./2022. Gada sezonas maksibasketbola čempionāts sākās jau pagājušā gada nogalē. Dobeles novadu pārstāv šogad divas sieviešu basketbola komandas – divās vecuma grupās 30+ un 50+.

Vecuma grupā 30 + piedalās 4 komandas – Dobele, Cēsis vieno, Rīga MIX un BK Augšdaugavas novads, kuras sacenšas 2 spēļu apļos. Vecuma grupā 50 + ir pieteikta viena komanda t.i. no Dobeles, līdz ar to grupa ir apvienota ar vecuma grupu 45+, kur sacenšas vēl Cēsis 45 un Rīgas satiksme 45. Sacensības notiek 4 spēļu apļos.

21. novembrī tika izspēlēta pirmā izbraukuma spēle Cēsis 45 pret Dobele 50. Līdzvērtīgā cīņā dobelnieces tomēr piekāpās cēsiniecēm ar rezultātu 37:34. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Judīte Šneidere ar 10 punktiem, Linda Rimgaile un Dace Ribiņa katra ar 8 punktiem.

5. decembrī atbildes spēlē Dobelē viesojās Cēsis 45. Diemžēl ar šoreiz bija jāatzīst pretinieču pārākums ar rezultātu 31:24. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Linda Skuja ar 10 punktiem un Kristīne Krūmiņa ar 8 punktiem.

30. janvārī vēlreiz Dobelē tikās abas komandas. Arī šoreiz dobelniecēm neizdevās atspēlēties par iepriekšējiem zaudējumiem un spēle noslēdzās ar rezultātu 30:36 viešņu labā. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Linda Skuja ar 7 punktiem, Lindai Rimgailei un Baibai Lullei katrai pa 6 punktiem.

13. februārī Dobeles sporta hallē notika spēle ar Rīgas satiksme 45+, kur pamatā spēlēja bijušās Latvijas izlases spēlētājas. No pašā sākuma rīdzinieces uzspieda savu ātro un rezultatīvo spēli, pamazām kāpinot rezultātu. Dobelniecēm bija cītīgi jāstrādā aizsardzībā, lai nepieļautu 3-punktu metienus un nezaudētu cīņā zem groza, bet ne vienmēr tas izdevās. Pirmais spēles puslaiks noslēdzās ar rezultātu 17:44 rīdzinieču labā.

Otrajā puslaikā spēles gaita un rezultāts bija diezgan līdzvērtīgs, sasniedzot rezultātu 34:44 viešņu labā. Kopumā ar spēli meitenes bija apmierinātas, jo gan gadu starpība, gan pretinieču meistarība metienu precizitātē bija ievērojama, lai fiziski varētu turēt līdzi jaunākām un prasmīgākām spēlētājām. Spēle noslēdzās ar rezultātu 51:88.

Rezultatīvākās spēlētājas bija Ilze Lejniece - 10 gūti punkti, Linda Skuja - 9 gūti punkti, Judītei Šneiderei un Lindai Rimgailei katrai pa 8 gūtiem punktiem.

5. decembrī pirmo spēli aizvadīja arī Dobele 30+ komanda sacenšoties ar Cēsis vieno komandu. Jau no paša sākuma spēle norisinājās ātrā tempā, ar pretinieču lielāku precizitāti iemetot bumbu grozā. Stabilitāte iemesto punktu skaitā bija Dobeles komandai, jo 3 ceturtdaļās no 4 tika iemesti 13 punkti. Rezultāts pa puslaikiem 26: 32 un 21:36, īpaši neveicās 4. ceturtdaļā, kad pretinieces ieguva 11 punktu pārsvaru. Spēles gala rezultāts 47:68 Cēsu komandas labā. Rezultatīvākās spēlētājas bija Ieva Zavinska ar 13 gūtiem punktiem un Sanda Balode ar 12 gūtiem punktiem.

Informāciju sagatavoja:
Komandas pārstāve
Ilze Abramoviča

16.02.2022.

Dobeles jauno vieglatlētu lieliskie starti Latvijas čempionāta telpās jauniešiem un junioriem

Aizvadītās nedēļas nogalē, 11. un 12. februārī, Kuldīgas vieglatlētikas manēžā notika pagaidām plašākais Latvijas vieglatlētu forums – Latvijas junioru (U20) un jauniešu (U18) čempionāts telpās.

Dobeles sporta skolas audzēkņi izcīnīja 4 medaļas.

Patrīcija Grosberga izcīnīja kārtējo uzvaru 60m skrējienā juniorēm - 7,75 sek., 200m sportiste finālā ierindojās 4. vietā -26,85 sek. Matīss Jansons jauniešiem izcīnīja divas sudraba medaļas 400m – 51,52 sek. un 200m - 23,50 sek. Šajā vecuma grupā Marks Šteinerts 60m finālā izcīnīja sudraba medaļu, 200m ierindojās 9.v.- 24,33 sek.


Patrīcija Grosberga


Marks Šteinerts


Marks Šteinerts


Matīss Jansons

Informē:
Skaidrīte Velberga
Dobeles Sporta skola trenere 

16.02.2022.

Latvijas čempionāts vieglatlētikā jaunākajā vecuma grupā

8. februārī Kuldīgas vieglatlētikas manēžā notika Latvijas čempionāts jaunākajā vecuma grupā (U-14). Finālsacensībās piedalījās trīs Dobeles Sporta skolas audzēkņi.

Veiksmīgi startēja Elza Eihmane, 60m finālā sportiste ierindojās 6. vietā – 8,98 sek., 300m – 5. vieta ar rezultātu  47,0 sek. Sacensībās 1000m skrējienā no meitenēm startēja Elīza Gustiņa un Alise Nordena. Abas sportistes ieguva lielu pieredzi šāda līmeņa sacensībās.


Elza Eihmane

Informē:
Skaidrīte Velberga
Dobeles Sporta skola trenere 

01.02.2022.

Novusa komanda “Auce” turpina veiksmīgi startēt Latvijas čempionāta 2. līgā

Auces vīriešu novusa komanda veiksmīgi aizvadījusi Latvijas 2. līgas čempionāta otro posmu, kas norisinājās š.g. 29. janvārī Rīgā.

Tiekoties ar trīs komandām no Rīgas, Kandavas un Madlienas, tika iegūtas visas trīs uzvaras, attiecīgi pieveicot “Rīdzene 2” komandu no Rīgas ar rezultātu 30-10, otrā spēlē tiekoties ar “Kandava 2” komandu ar rezultātu 33-7, kā arī trešā spēlē uzvarot Madlienas komandu ar rezultātu 27-13.

Pašlaik Auces komanda līdz ar Olaines komandu 6 spēlēs ieņem līderpozīcijas turnīra tabulā, katrai iegūstot pa 18 punktiem pēc čempionāta otrās kārtas.

Šajā posmā komandu pārstāvēja Mārtiņš Marga, Viesturs Tiesnesis, Valdis Andiņš, Andris Stankevics, Ilmārs Matvejs, Uģis Urbelis un Ansis Dzērve.

Nākamajā čempionāta kārtā, kas norisināsies š.g. 12. februārī Bērvircavā, Jelgavas novadā, Auces komanda tiksies ar komandām “Kolka”, “Mītava” no Jelgavas novada un VPK no Rīgas. Čempionātā piedalās 16 komandas, savstarpēji tiekoties 5 kārtās.

Rezultātu tabula pieejama šeit.

Informē:
Guntis Strazdiņš
Auces administrācija
sporta pasākumu organizators
tel. 29101146
e-pasts guntis.strazdins@dome.auce.lv

Foto Ilmārs Matvejs   

 

24.01.2022.

Latvijas čempionāts šaušanā jaunākajā grupā

21. janvārī Dobeles šautuvē norisinājās Latvijas čempionāts ložu šaušanā jaunākās vecuma grupas zēniem un meitenēm (dzimuši 2007. – 2009. gadā). Šauteņu vingrinājumos komandu vērtējumā labākie bija Dobeles Sporta skolas sportisti, aiz sevis atstājot Dienvidkurzemes un Krāslavas novadu jaunos šāvējus.

Šaušanā ar mazkalibra šauteni vingrinājumā 30 šāvieni guļus labākā bija dobelniece Amanda Zandersone, aiz sevis atstājot komandas biedri Aneti Tukišu. Šajā vingrinājumā puišiem visu goda pjedestālu aizņēma dobelnieki Aleksandrs Bargatins, Jānis Tukišs un Edgars Ērstiķis. Aleksandrs Bargatins bija labākais arī šaušanā ar mazkalibra šauteni no trim stāvokļiem – guļus, stāvus un no ceļa. Otrajā vietā – Edgars Ērstiķis, trešais – Jānis Tukišs. Meiteņu konkurencē šajā vingrinājumā dobelniecei Amandai Zandersonei otrā vieta, bet viņas komandas biedrei Anetei Tukišai - trešā. Apsveicam treneri Armandu Freimani un viņa audzēkņus ar panākumiem un vēlam neatlaidīgi turpināt pilnveidot meistarību, lai drīz par viņiem dzirdētu starptautiskajā arēnā.

Informē:
Dobeles Sporta skola

21.01.2022.

Dobelniece Patrīcija Grosberga uzvar 60 metru sprintā

Trešdien, 19. janvārī, Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā norisinājās Valmieras novada atklātais čempionāts telpās, kurā 60 metru sprintā uzvaru guva dobelniece Patrīcija Grosberga.

Divām sportistēm Patrīcijai Grosbergai (Dobele)  un Guntai Vaičulei (Rēzekne)  tika fiksēti vienādi rezultāti 7,62 sek. Latvijas sezonas līderei sprintā Patrīcijai Grosbergai un sezonas līderei 200 m un 400 m distancēs – Guntai Vaičulei, tika fiksēts vienāds rezultāts – 7,62 sek.  Tikai ar fotofiniša palīdzību bija iespējams noteikt uzvarētāju, par dažām sekundes tūkstošdaļām ātrāka bija dobelniece Patrīcija Grosberga. Abām sportistēm sezonā labākais rezultāts ar ļoti augstu vērtējumu – 1013 punkti.

Augstus rezultātus 200 m vīriešiem sasniedza dobelnieks Matīss Jansons. Sportists izcīnīja  5. vietu ar personīgo rezultātu 23,38 sek. Rezultātus uzlaboja arī dobelniece Sonora Stepiņa sprinta distancēs 60 m - 8.55 sek. un 200 m – 29,38 sek.

Tradicionālās vasaras sezonas sacensības “Valmieras novada atklātais čempionāts” pirmo reizi norisinājās ziemas sezonā atjaunotā Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā. Sacensības organizēja Valmieras Sporta skola sadarbībā ar Valmieras Vieglatlētikas klubu.

Informē:
Skaidrīte Velberga
Dobeles Sporta skola trenere 

18.01.2022.

15. un 16. janvārī Tukuma šautuvē norisinājās Latvijas komandu čempionāts junioriem un pieaugušajiem šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem.

Mūsu novada komandu sastāvus pamatā veidoja Dobeles Sporta skolas audzēkņi. Gada pirmais starts šāvējiem izdevies daudzsološs, par ko atzinība pienākas treneriem Vilnim Celmiņam un Armandam Freimanim.

Šaušanā ar pneimatiskajām pistolēm vīriešiem par zelta medaļām sacentās Dobeles un Tukuma sportisti. Šajā duelī spēcīgāks bija Dobeles trio – Daniels Vilciņš, Ernests Erbs, Rihards Zorge.

Sieviešu konkurencē 1. vietu izcīnīja Dobeles 1. komanda - Elīza Rasiņa, Sanija Didže un Sigita Bērziņa, bet.par bronzas medaļām uz starta līnijas izgāja Dobeles 2. komandas un Tukuma sportistes. Pārliecinoši precīzākās  bija Dobeles sportistes – Agate Rašmane, Marika Alksniņa un Selīna Kovaļevska.

Jaukto pāru sacensībās trešā vieta Dobeles 2. komandai - Marikai Alksniņai, Rihardam Zorgem un Tukuma 2. komandai. Finālā cīņa par zelta medaļām izvērsās starp divām Dobeles komandām. Šajā duelī pārliecinoši spēcīgāki bija Dobeles 1. komandas sportisti Agate Rašmane un Daniels Vilciņš. Otrā vieta Dobeles 3. komandai - Selīna Kovaļevska un Ernests Erbs.

Junioru konkurencē jaukto pāru sacensībā bronza Dobeles 2. komandai - Sanija Didže, Artūrs Zudavs.

Svētdien Latvijas labākie sportisti sacentās šaušanā ar pneimatiskajām šautenēm komandu vērtējumā vīriešu, sieviešu, kā arī jaukto pāru (viena sieviete, viens vīrietis) konkurencē.

Vīriešu konkurencē bronzas finālā sacentās divas Dobeles Sporta skolas komandas. Šajā duelī spēcīgi bija Dobeles 2.komanda ar Aleksandru Bargatinu, Edgaru Ērstiķi un Jāni Tukišu sastāvā.

Sieviešu konkurencē finālā par zelta medaļām cīnījās Dobeles 1.komanda ar Viļakas sporta skolas audzēknēm. Viļakas sportistes izcīnīja zeltu, bet Dobeles komandai – Beātei Šmukstai, Dženetai Evardsonei un Keitai Urbevicai, tika sudraba medaļas.

Pieaugušo konkurencē jaukto pāru sacensībās cīņa par zelta medaļu izvērtās starp divām Dobeles komandām. Labāka psiholoģiskā noturība un tehniskais izpildījums, kas atspoguļojās fināla rezultātos, bija Dženetai Evardsonei pārī ar Emīlu Latišu. Sudraba medaļas attiecīgi Keitai Urbevicai un Marekam Langenfeldam. Junioru konkurencē jaukto pāru sacensībā zelts Dobeles komandai – Beātei Šmukstai, Robertam Lignickim.

Informāciju sagatavoja:
Dobeles Sporta skola
 

18.01.2022.

Patrīcija Grosberga uzvar 60m skrējienā LVS „Sportland kauss” I posma sacensībās vieglatlētikā

Šī gada 15. janvārī Kuldīgas sporta centra vieglatlētikas manēžā notika 2022. gada telpu sacensību sezonas pirmās nopietnākās sacensības vieglatlētikā - Latvijas Vieglatlētikas Savienības „Sportland kauss” izcīņas pirmais posms. Sacensībās piedalījās pieaugušie un jaunieši. Dobeles sporta skolu pārstāvēja 6 jaunie sportisti. Pieaugušo konkurencē sievietēm Patrīcija Grosberga uzvarēja 60m skrējienā ar lielisku personīgo  rezultātu - 7,66 sek. Jāpiebilst, ka fināla skrējienā piedalījās visas šobrīd ātrākās sprinteres. Jau priekšskrējiens liecināja, ka cīņa būs sīva! Sportiste sasniedza šīs sezonas labāko rezultātu valstī un bija otrais augstvērtīgākais pēc WA punktu tabulām -1000 punkti. 1.vietu jauniešu grupā 400m skrējienā izcīnija Matīss Jansons ar jaunu personīgo rezultātu 52,42 sek., kas ir labākais šīs sezonas rezultāts jauniešiem valstī. Šajā grupā lielisks sniegums sprintā Markam Šteinertam - 3.vieta 60m finālā -7,31 sek. un 5.v. 400m - 55,63 sek. Sacensībās veiksmīgi startēja arī Sonora Stepiņa  sprintā. Dobeles sportisti veiksmīgi uzsākuši 2022. gada ziemas sacensību sezonu telpās!

Informāciju sagatavoja:
Skaidrīte Velberga
Dobeles Sporta Skolas trenere