?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Aktualitāšu arhīvs

28.08.2013.

Gardēžu baudai - īpaši ražojumi no Zemgales

Jau ierasts, ka gadskārtējā izstādē „Rīga Food", kas no 4. līdz 7. septembrim notiks Ķīpsalā, Zemgali plaši prezentē gan lieli Eiropas un pasaules tirgū jau labi pazīstami pārtikas ražošanas uzņēmumi, gan ar nozari saistītas zinātniskās institūcijas, tostarp Lauksaimniecības universitāte un Dobeles Valsts augļkopības institūts, kur daudzas neordināras idejas pārtop inovatīvos, patērētāju pieprasītos produktos. Taču šogad lauksaimnieku un pārtikas ražotāju reģionu - Zemgali minētajā izstādē vairāk kā jebkad pārstāvēs arī mājražotāji, kā arī mazie un vidējie uzņēmēji.

Pateicoties Zemgales Plānošanas reģiona administrācijas ieguldītajam organizatoriskajam darbam un pašvaldību finansiālajam atbalstam, pirmo reizi prestižajā izstādē apmeklētājus uzrunās īpašs reģionu vienojošs stends, kur savus ražojumus prezentēs gandrīz 40 mājražotāji no Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils un vēl citiem novadiem, kā arī mazie un vidējie uzņēmēji, kuriem parasti tam pietrūkst gan nepieciešamo resursu, gan uzdrīkstēšanās. Taču tas nenozīmē, ka Zemgalē, kur tradicionāli ir attīstīta lauksaimnieciskā un rūpnieciskā ražošana, nepietiek ar izdomu un prasmēm apveltītu cilvēku, kuri mājas apstākļos no vietējām izejvielām spēj radīt unikālus un veselīgus pārtikas produktus. Turklāt bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražotāju un pārstrādātāju skaitam Zemgalē ir tendence palielināties. To sekmē gan nevalstisko organizāciju nostiprināšanās un aktivizēšanās, gan akadēmiskās un mūžizglītības lomas palielināšanās, kā arī vietējas un reģionālas nozīmes projektu ieviešana.

Viens no jaunākajiem piemēriem ir Zemgales Plānošanas reģiona administrācijas iniciētais un Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalstītais projekts „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā". Ieviešot projektu, pavisam atvērti seši labiekārtoti zaļie tirdziņi, trīs no tiem Zemgalē - Rundālē, Pļaviņās un Viesītē. Minētajiem tirdziņiem ir vienojošs zīmols, kas darināts no jaunvārda „Mājtirgus" un tās ir vietas, kur mājražotāji gan svētku reizēs, gan ikdienā pircējiem piedāvā svaigus dārzeņus, ogas, augļus, piena, gaļas, maizes un medus izstrādājumus, kā arī citu pircēju pieprasītu produkciju. Bez tam projekta ieviesēji izveidojuši īpašu pārtikas grozu „Vidusbaltijas vietējais produkts", kurā ietilpināti paši jaunākie un iecienītākie Zemgalē un Ziemeļlietuvā ražotie izstrādājumi. Ar daļu no tiem tuvāk varēs iepazīties arī izstādes „Rīga Food 2013" apmeklētāji, piemēram, ar Jelgavas novada Svētes maizi, kas par labu esam atzīta pat Briseles degustāciju galdā, Viesītes novada kafeju Ālīda", kas pēc senām receptēm gatavota no cigoriņiem, miežiem, ozolzīlēm un burkāniem, ar Dobeles novada Rūķīšu zāļu tējām, ar Aiviekstes mājas vīnu „Dzidris", ar Aizkraukles mājas kūkām un vēl citiem gardumiem ar augstu pievienoto vērtību.

Zemgalieši izstādes apmeklētājiem ir sarūpējuši arī īpašas prezentācijas, degustācijas, konkursus un spēles. Tā, piemēram, piektdien, 6. septembrī ģimenes restorāna „Hercogs" īpašnieks, pavārs no Jelgavas Andris Rūmītis Zemgales stendā ļaus baudīt no Zemgalē ražotiem produktiem gatavotu uzkodu, kuras sastāvā ir krāsnī ceptas bietes, ko pasniedz kopā ar kazas siera bumbām, aveņu medus mērci un bioloģiskās maizes čipsiem. Savukārt visā Latvijā izslavētā mājsaimniece Daira Jātniece no Codes pagasta jau izstādes pirmajā dienā izglītos garšaugu atpazīšanā un klimpu vārīšanas mākā, aizkraukliete Tatjana Bērziņa - mājas kūkas gatavošanā, bet „Svētes maizes" īpašnieks Jānis Dāvids - miltu malšanā un pārslu gatavošanā. Arī citi mājsaimnieki no Zemgales būs gatavi sniegt daudz un dažādus derīgus padomus, piemēram, kā sieru cept, kā ķiploku buntītes veidot un kā dārzeņu ēdienus dekorēt. Īsāk sakot, pārsteigumu un jautrības netrūks, būs interesanti visiem. Uz tikšanos Zemgales stendā!      

Juris Kālis,
ZPR sabiedrisko attiecību speciālists
Tālrunis 63021245, 29144960

26.06.2013.

JIC biznesa inkubatora jaunumi jūnijā 

Jaunumu izdevumā lasiet:

 • Vārdi, kurus atpazīst
 • KUKUU noslēdz savu inkubācijas posmu
 • Paint Eco - arhitektu izvēle
 • Mailigen iekaro pasauli
 • Biznesa inkubatori apvieno spēkus LTRK paspārnē
 • Latvijai vajag savu buržuāziju. Intervija ar LTRK valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu

 Jaunumu izdevumu skatiet šeit 

02.05.2013.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0% līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas u.c.) 123,33 LVL apmērā mēnesī.

Piedāvājumā ietilpst (viena kalendārā mēneša ietvaros):

 • reklāmas baneru izvietojums interneta portālos Ls 750 vērtībā pēc to standarta cenām (portāli tiek izvēlēti pēc to atbilstības uzņēmuma piedāvājumam/produktam; portālu izvēli veic programmai piesaistītie reklāmas / mārketinga speciālisti);

 • sabiedrisko attiecību pakalpojumi - 1-2 publikāciju sagatavošana mēnesī (pamatojoties uz uzņēmuma iesūtīto informāciju) un tās publikācijas nodrošināšana ne mazāk kā 5 - 6  interneta medijos;

 •  informācijas izvietošana Google.lv meklētāja dabiskajos rezultātos;

 •  aktīvas komunikācijas nodrošināšana sociālajos tīklos (Draugiem.lv, Twitter.com, Facebook.com, u.c.);

 •  iespēja veikt regulāru tirgus izpēti par uzņēmuma izvēlēto tēmu un nozari: klientu un darbinieku apmierinātības pētījumi, tirgus un konkurentu izpēte, patērētāju aptaujas, produktu un reklāmu testi, zīmolu novērtēšana, gadījumu izpēte u.c.;

 •  iespēja apmeklēt biznesa seminārus un apmācības par pārdošanu, reklāmu, mārketingu, biznesa stratēģijas izveidi, komandas saliedēšanu un motivāciju ar 75% atlaidi;

 •  konsultācijas mārketinga, reklāmas, PR, pārdošanas veicināšanas un eksporta virzienu attīstīšanas jautājumos.

Jau vairākus mēnešus iepriek uzsākta sadarbība ar vairākiem uzņēmumiem, kas pieteikušies dalībai atbalsta projektā. Lūdzām dažiem uzņēmumiem novērtēt esošo sadarbību un realizētās mārketinga komunikācijas aktivitātes.

"UniHaus" mārketinga vadītāja Sigita Grode: "Tiekoties ar jaunajiem sadarbības partneriem izvērtējām sava biznesa darbību, sākot no pašiem pamatiem. Šobrīd esam uzsākuši vairāku mārketinga komunikācijas aktivitāšu realizāciju, kas stratēģiski iekļaujas uzņēmuma darbībā. Tā kā līdz šim reklāmas lietas tika realizētas impulsīvi un fragmentāri, esam gandarīti par profesionāļa atbalstu komunikācijas strukturēšanā. Viss pagaidām notiekošais liek cerēt uz veiksmīgu gala rezultātu."

SIA "Carlen Hair Collection" īpašnieks Gunnars Karlens: "Esam apmierināti ar līdzšinējo sadarbību atbalsta programmas ietvaros. Vienmēr novērtējam speciālistu padomus, kas radušies paskatoties uz kompāniju no malas, neesot tajā iesaistīti. Tas dod jaunas idejas, ko realizēt tagad un kā attīstīties nākotnē. Arī plašās publicitātes un reklamēšanās iespējas, kas rūpīgi atlasītas, sniedz iespējas, ko iepriekš nevarējām realizēt, neieguldot tajā lielus līdzekļus."

Par visiem neskaidrajiem jautājumiem interesējaties Latvijas Biznesa Klubā, rakstot - info@biznesaklubs.lv vai zvanot - 22377140.

Reģistrācijas anketu skatīt šeit

Informē:

Linda Upīte,
Latvijas Biznesa klubs
sadarbības veicināšanas nodaļa

21.12.2012.

JIC biznesa inkubatora jaunumi decembrī

JIC biznesa inkubatora jaunumu lapā lasiet:

Mūsu mērķis jeb ambīcija kā biznesa inkubatoram, ko tagad jau iespēju robežās darām, ir fokusēties uz jaunu produktu izstrādātājiem un tehnoloģiju iesācējuzņēmumiem. Tās ir biznesa idejas, kuras pāris gadu laikā, uzņēmumam strādājot biznesa inkubatorā, tiek pārvērstas par taustāmiem un lietojamiem produktiem un palaistas tirgū. Parasti šādiem uzņēmumiem nākamais lielais solis straujākai izaugsmei un visu ambiciozo mērķu sasniegšanai ir riska kapitāla piesaiste. Tāpēc šajā izdevumā runāsim par to, kas ir riska kapitāls, kāda ir šī investīciju vide un ko darīt, lai sarunas ar riska kapitālistiem vainagotos ar investīciju līgumu. 

 Jaunumu izdevumu skatiet šeit

22.11.2012.

Darba devējiem NVA piedāvā iespēju apmācīt viņiem vajadzīgos speciālistus

Ja kādam uzņēmumam vajadzīgs profesionāls speciālists, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) šādu speciālistu pēc konkrēta darba devēja pieprasījuma var sagatavot, apmācot bezdarbniekus uzņēmumam nepieciešamajās profesijās jebkurā licencētā  profesionālās pilnveides izglītības programmā, profesionālās tālākizglītības vai neformālās izglītības programmā. Apmācības laikā bezdarbniekam tiek maksāta stipendija - 70 Ls mēnesī. Pēc apmācības pabeigšanas darba devējam jāpieņem bezdarbnieks darbā un attiecīgajā profesijā jānodarbina vismaz sešus mēnešus. Ja darba devējam vajadzīgie speciālisti jāapmāca tādās profesijās, kuru nav NVA piedāvājumā, aģentūra nepieciešamo apmācību programmu iepirks un uzņēmumam vajadzīgos speciālistus sagatavos.

Kā zināms, veiksmīga ilgtermiņa sadarbība NVA ir izveidojusies ar Ķīmijas, farmācijas, biotehnoloģijas un vides nozaru kvalifikācijas centru (SIA „NKC"), pēc kura pieprasījuma tika apmācīti 96 darba devēja izvēlēti bezdarbnieki. Pēc mācību pabeigšanas viņi uzsāka darbu tādos pazīstamajos uzņēmumos kā  AS „Grindeks", AS „Olainfarm", SIA „Biolars", SIA „Tenax grupa", SIA „Silvanols". Lai īstenotu apmācību pēc SIA „NKC" pieprasījuma, Olaines mehānikas un tehnoloģijas koledžā tika izstrādātas 3 aktuālas izglītības programmas: „Ķīmisko procesu tehniķis", „Analītiskās ķīmijas tehniķis", „Farmācijas produktu pārdošana".

Šī gada desmit mēnešos apmācības organizētas jau pēc 30 darba devēju pieprasījumiem, apmācībās iesaistot 120 bezdarbniekus, kas apgūst vai jau ir apguvuši tādas programmas kā šuvējs, auto un traktortehnikas vadītājs, pavārs, dažāda veida lokmetinātājs, SPA meistars, tilta celtņa operators, sociālās aprūpes darba pamati, apsardzes darbs, projektu vadīšana u.c.

Šogad uzsākta sadarbība ar Latvijas Veļas Ražotāju asociāciju un tekstilnozares uzņēmumiem. NVA filiālēs Ogrē un Liepājā saņemti pieprasījumi 72 bezdarbnieku apmācībai nozares uzņēmumu vajadzībām. NVA Liepājas filiāle sadarbībā ar Liepājas Valsts tehnikumu ir uzsākusi 24 šuvēju apmācību, un tuvākajā laikā apmācību uzsāks vēl 12 bezdarbnieki, lai iegūtu šūšanas iekārtu operatora kvalifikāciju. Arī NVA Ogres filiālē tiks uzsākta 12 šūšanas iekārtu operatoru apmācība, kuri pēc tam strādās SIA „Ogres trikotāža". Vairāki darba devēji, kuri jau iepriekš ar NVA starpniecību bija apmācījuši darbiniekus, turpina to darīt, piemēram, SIA „RIMI Latvia" vajadzībām jau ir apmācīti 20  pavāri un plānots vēl apmācīt pavārus un maizniekus, savukārt NVA Liepājas filiāle organizē elektriķu un remontatslēdznieku apmācības pēc AS „Liepājas Metalurgs" pieprasījuma, šī uzņēmuma vajadzībām 2011. un 2012. gadā jau ir apmācīti 30 tilta celtņa operatori. Pēc SIA „Masterclass" pieprasījuma apmācīti SPA meistari un kosmētiķi, pēc SIA LSEZ „Jensen Metal" un „RESERV Inc" - lokmetinātāji, bet  Maltas speciālās internātpamatskolas vajadzībām bija organizētas apmācības sociālās aprūpes darba pamatu programmā.

Uzņēmumiem  nepieciešamo speciālistu apmācīšanu darba devēja izvēlētajā programmā NVA īsteno un finansiāli nodrošina ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība Latvijā 2" atbalstu. Lai organizētu bezdarbnieku apmācību pēc darba devēja pieprasījuma viņam aktuālajā specialitātē, NVA filiālē ir jāiesniedz rakstisks pieprasījums, kurā jānorāda:

 • fiziskās vai juridiskās personas nosaukums;
 • kontaktinformācija;
 • apmācības programma vai iegūstamā kvalifikācija;
 • apmācāmo bezdarbnieku skaits un cita nepieciešamā informācija.

Lai darba devējs gūtu pārliecību par izvēlētā darbinieka atbilstību uzņēmuma vajadzībām, darba devējam pirms apmācību sākuma jāpiedalās bezdarbnieku atlasē. Profesionālās tālākizglītības programmu apguves laikā darba devējs var nodrošināt bezdarbniekiem programmā noteikto kvalifikācijas praksi, nepieciešamo iemaņu iegūšanai konkrētajā darba vietā. Pēc apmācāmo bezdarbnieku atlases, NVA slēdz ar darba devēju līgumu, kurā tiek noteikti pušu pienākumi, tiesības, atbildība un līguma izpildes kārtība. Gadījumā, ja bez attaisnojoša iemesla pēc apmācības pabeigšanas bezdarbnieks netiek pieņemts darbā, darba devējam jāatmaksā NVA finanšu līdzekļi, kas izlietoti apmācības organizēšanai.

Plašāka informācija par darba devēju iespēju pieteikties bezdarbnieku apmācībai un pieprasījuma veidlapa pieejama aģentūras mājas lapas (www.nva.gov.lv) sadaļā „Klientiem" à Aktuālie pakalpojumi à Bezdarbnieku apmācība pēc darba devēja pieprasījuma un ikvienā no 28 NVA filiālēm visā Latvijā.     

Sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67021829; 67021808
info@nva.gov.lv

29.10.2012.

JIC biznesa inkubatora jaunumi oktobrī

JIC biznesa inkubatora jaunumu lapā lasiet:

 • Musli Graci iepakojuma dizains izpelnās atzinību.
 • Vitamīniem bagāti saldumi - Augļu Kubi.
 • Latvijas Gada ekoprodukts krietni paplašina sortimentu.
 • Nevajag cīnīties par procentu daļām Latvijā - ir jāiet ārā. Intervija ar "Pure Chocolate" līdzīpašnieku un valdes locekli Aivaru Žimantu.

   Jaunumu izdevumu skatiet šeit

14.08.2012.

JIC biznesa inkubatora jaunumi augustā

 JIC biznesa inkubatora jaunumu lapā lasiet:

 

 • Latvijā top musli ar ekskluzīvām sastāvdaļām - Graci
 • Aplikācija skaņas uzlabošanai - CONEQ App
 • Visgrūtāk ir saprast, kas cilvēkiem patiks
 • Intervija ar SIA "Linum Color" direktori Jūliju Šimkoviču - Grūtākais ir atrast pareizās zināšanas

 

  Jaunumu izdevumu skatiet šeit

 

 

09.08.2012.

  Latvia Invent sniedz atbalstu jaunu produktu ieviešanai tirgū

Latvijas Izgudrojumu un inovāciju centrs "Latvia Invent" uzsāk atbalsta sniegšanu uzņēmumiem, kuri plāno jaunu produktu ieviešanu tirgū un vēlas būt pārliecināti, ka produkts būs pietiekoši veiksmīgs un sasniegs prognozētos pārdošanas rezultātus.

Pirms produkta ieviešanas tirgū ikviens uzņēmums vēlas būt maksimāli pārliecināts, ka pircēji preci vai pakalpojumu novērtēs, ka tas viņiem ir nepieciešams un viņi to pirks, taču nereti pašam uzņēmumam ir grūti objektīvi izvērtēt produktu, pie kura, iespējams, ilgi strādāts, kas ir gatavots un veidots, kam veltīta liela uzmanība. Ir nepieciešams viedoklis no malas, kas izvērtē visas stipras un vājās puses, ka arī norāda jomas, kurās vēl būtu nepieciešams veikt uzlabojumus

"Latvia Invent" strādā ar jaunu produktu ieviešanu tirgū dažādos aspektos. Vispirms tā ir produkta izvērtēšana jeb testēšana, kā arī situācijas izpēte, nosakot, vai konkrētā prece, pakalpojums būs konkurēt spējīgs un sasniegs gaidāmos rezultātus. Eksperti izsaka savu viedokli, kas pamatots izpētē un dod vērtējumu par konkrēto produktu un iespējamajiem uzlabojumiem.

Tāpat "Latvia Invent" speciālisti var palīdzēt uzņēmumam, izstrādājot konkrētu plānu, kā produktu ieviest tirgū jau pēc tam, kas tas ir pilnība izstrādāts un gatavs palaišanai tirgū. Nepieciešama skaidra vīzija par mārketinga komunikāciju, pārdošanas stratēģiju, mērķa auditoriju sasniegšanu, noieta tirgiem, komunikācijas kanāliem, tirdzniecības punktiem, kā arī daudz citiem aspektiem, kas visi kalpo par atbalstu produkta ieviešanai. 

Programmu vada biznesa psihologs un psiholoģijas doktorants pretendents Jānis Roze, kura komandā strādā dažādu nozaru speciālisti, nodrošinot konsultācijas plaši un integratīvi - mārketingā, inovāciju vadībā, personāla apmācībā, finanšu un citos jautājumos. Atsevišķu tematu apskatē un pētniecībā plānots iesaistīt Latvijas pazīstamākos kreativitātes pētniekus. "Inovācijas ir šī gadsimta uzņēmējdarbības virzītājspēks. Uzņēmumi, to apzinoties, novērtējot un prasmīgi īstenojot, var paaugstināt konkurētspēju, iekarot plašāku tirgu un izpelnīties savu klientu, auditorijas uzmanību. Svarīgi būt pirmajiem," komentē Kreativitātes pētījumu centra speciālists, psiholoģijas doktorants Emīls Kālis.

Tāpat "Latvia Invent" aktīvi strādā pie inovāciju ģenerēšanas un ieviešanas ne vien uzņēmumu produktu klāstā, bet arī darba organizācijā, vadībā, mārketingā un citos darbības virzienos, padarot tos efektīvākus, modernākus un ļaujot ieguldītajām investīcijām atmaksāties ar uzviju tuvākā un tālākā nākotnē.

Uzņēmumi, kas vēlas sadarboties ar "Latvia Invent", aicināti atsaukties, aizpildot pieteikuma anketuun nosūtot to uz e-pastu: info@invent.lv vai zvanot - 20076860.
 

 

 

 

06.06.2012.

 Jau jūlijā durvis vērs vienīgais Ražotāju centrs Baltijā

 

 Uzņēmums SIA Kelle Expo, kas līdz šim veiksmīgi organizējis tādas izstādes kā Ražots Latvijā unRažots Baltijā, šobrīd strādā pie jauna projekta - Baltijas Ražotāju centra, kas atradīsies Rīgā, bijušā tirdzniecības centra Centrex telpās Kārļa Ulmaņa gatvē 114. Plānots, ka Baltijas Ražotāju centrssaviem apmeklētājiem durvis vērs vaļā jau šī gada jūlija pirmajā pusē!

 

Kā pastāstīja SIA Kelle Expo valdes priekšsēdētājs un Ražotāju centra idejas autors Erlens Kelle, tad šis būs vienīgais šāda veida tirdzniecības centrs visā Baltijā, kur cilvēki varēs ne vien klātienē iepazīties, bet arī uz vietas iegādāties daudzas tepat Latvijā ražotās lietas. Centra koncepcija ir darboties reizē kā izstādei un tirdzniecības vietai, kas savus apmeklētājus gaidīs visa gada garumā.

 

Jaunizveidotajā centrā aptuveni 80 procenti ražotāju pārstāvēs Latviju, savukārt - 20 procenti būs viesi no kaimiņu valstīm - Lietuvas un Igaunijas. Baltijas Ražotāju centrs būs lieliska iespēja ikvienam Latvijas iedzīvotājam atbalstīt vietējos ražotājus un iegādāties kvalitatīvas Latvijā ražotas preces. Nereti ir dzirdēts, ka trūkst vienas vietas, kur atrast latviskas dāvanas saviem ārzemju draugiem. Līdz ar Ražotāju centra atvēršanos tas mainīsies!

 

Baltijas Ražotāju centrā būs pārstāvēta gan Vidzeme un Latgale, gan Kurzeme un Zemgale. Ikviena pašvaldība tiek aicināta atbalstīt sava novada uzņēmējus. Centrā būs iespējams gan izvietot tirdzniecības vietu, gan instalāciju vai kā citādāk prezentēt savu uzņēmumu.

 

Vēl aizvien turpinās uzņēmēju pieteikšanās Baltijas Ražotāju centram. Uzņēmumi var pieteikties rakstot vai zvanot SIA Kelle Expo valdes priekšsēdētājam Erlenam Kellem pa tālruni +371 29 17 19 17 vai rakstot uz e-pasta adresi: kelle@kelle.lv.

 

 

05.06.2012.

   JIC biznesa inkubatora jaunumi jūnijā

 JIC biznesa inkubatora jaunumu lapā lasiet:

 • ASV tirgus ir atvērts jauniem IT uzņēmumiem.
 • Kā eksportēt kaut ko tik neparastu kā bezpilota lidaparātus.
 • Solis pretī ārvalstu tirgiem - starptautiskās izstādes.
 • Jo tālāk eksporta valsts, jo palielinās nenoteiktība un risks.
 • Pārdot savu zīmolu ir divreiz interesantāk. Intervija ar Pēteri Treici, Vannu fabrikas PAA vadītāju.

 

 Jaunumu izdevumu skatiet šeit

 

 

26.04.2012.

 Valsts augu aizsardzības dienesta informācija lauksaimniekiem

Saskaņā Ministru kabineta 2011.gada 11.janvāra noteikumu Nr. 33 "Noteikumi par ūdens un augsnes aizsardzību no lauksaimnieciskās darbības izraisīta piesārņojuma ar nitrātiem" (turpmāk - noteikumi) 6.4. un 6.4.4. apakšpunktu, personām, kuras īpaši jutīgajās teritorijās (Dobeles, Auces, Tērvetes, Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas, Vecumnieku, Iecavas, Rundāles, Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Baldones, Salaspils, Stopiņu, Ropažu, Garkalnes, Carnikavas, Saulkrastu, Sējas, Ādažu, Inčukalna, Siguldas, Krimuldas un Mālpils novadu administratīvajās robežās, izņemot Vecumnieku novada Valles pagastu un Kurmenes pagastu, Krimuldas novada Lēdurgas pagastu, kā arī Jelgavas, Rīgas un Jūrmalas pilsētas administratīvās teritorijas robežās) apsaimnieko lauksaimniecībā izmantojamo zemi 20 hektāru un lielākā platībā, kā arī audzē dārzeņus, augļu kokus vai ogulājus 3 hektāru un lielākā platībā un lieto mēslošanas līdzekļus, līdz 15.maijam Valsts augu aizsardzības dienestā ir jāiesniedz kultūraugu mēslošanas plānu kopsavilkums par kārtējā gada ražu saskaņā ar noteikumu 3.pielikuma II nodaļu.

 

Informē:

Ilona Krastiņa

Valsts augu aizsardzības dienesta

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Lielvārdes iela 36/38, Rīga, LV-1006

tālr.: 67550949, 26421549

e-pasts: ilona.krastina@vaad.gov.lv

http://www.vaad.gov.lv

 

 

 17.04.2012.

 JIC biznesa inkubatora jaunumi aprīlī

JIC biznesa inkubatora jaunumu lapā lasiet:

 • Uzņēmums D-MON izstrādā unikālu monitor inga iekārtu mājas vīndariem
 • Tennio sākuši savu pirmo sezonu
 • Videonovērošana mākonī
 • Apvērsums loģistikā - Freibos.com
 • Bez investīcijām pasauli nepārsteigsi. Intervija ar Rihardu Gailumu, vienu no LABACA dibinātājiem, uzņēmuma E-Tag, kas attīsta zīmolu Veritweet, vadītāju

 

Jaunumu izdevumu skatiet šeit

 

 

 19.01.2012.

Reklāmas kampaņa, kas dod tūlītēju efektu

Aģentūra "Nordica Media Group" izstrādājusi jaunas pieejas mārketinga kampaņu piedāvājumu, lielāku uzsvaru liekot uz produkta popularizēšanu un īstermiņa mērķu sasniegšanu - veicinot produkcijas noietu un palielinot pārdošanas apjomus.

Šis piedāvājums domāts uzņēmumiem, kas šī brīža apstākļos nevēlas vai nevar ieguldīt lielus līdzekļus uzņēmuma zīmola vērtības palielināšanā, bet kuriem nepieciešami ātri un jūtami rezultāti - produkcijas pārdošanas apjoma vai klientu skaita pieaugums.

Lasīt vairāk šeit>

 

 

05.01.2012.

 

 Portāls farming.lv -  tavs partneris lauksaimniecības biznesā

 

Portāls Farming.lv ir radīts, lai tuvinātu Latvijā strādājošos lauksaimniekus un viņu sadarbības partnerus. Vairāku gadu garumā jutām, ka lauksaimniekiem ir nepieciešama sava vide, kurā attālināti uzturēt komunikāciju ar piegādātājiem, sadarbības partneriem un citiem nozares pārstāvjiem un pašiem savā starpā. Rezultātā šobrīd Latvijā ir radīts unikāls portāls, kur ir iespējams saņemt nepieciešamo informāciju efektīvai lauksaimnieciskās ražošanas attīstībai Latvijā.

 

Mūsu portāla galvenais mērķis ir veicināt lauksaimniecības biznesa attīstību Latvijā, piedāvājot:

 • Noderīgu informāciju un tirdzniecības vietu tiešsaistē;
 • Pilnveidot datu bāzi ar lauksaimniecības nozarei svarīgiem kontaktiem;
 • Veicināt nepieciešamās informācijas ātru, ērtu un vienkāršu apmaiņu interneta vidē.

 

Farming.lv mērķauditorija ir:

 • Lauksaimniecības nozarē strādājošie Latvijā;
 • Lauksaimniecības tehnikas, iekārtu un tehnoloģiju tirdzniecības aģenti;
 • Lauksaimniecībā izmantojamo izmantojamo zemju tirgotāji, pircēji, nomnieki, nekustamo īpašumu aģenti ar plašu piedāvājumu;
 • Konsultanti un speciālisti;
 • Ikviens, kas saistīts ar lauksaimniecības biznesu.

 

Farming.lv saviem apmeklētājiem piedāvā:

 • Aktualitātes par to, kas ietekmē, attiecas vai veicina lauksaimniecību Latvijā; par likumdošanu, MK noteikumiem un nozari saistītiem politiskiem jautājumiem; ziņas par biznesa vidi un ekonomiku, un citu aktuālu informāciju, kas ietekmē lauksaimniecības attīstību valstī;
 • Privātpersonu un uzņēmumu sludinājumus par tehniku un iekārtām, tehnikas pakalpojumiem un nomu, rezerves daļām un nekustamo īpašumu;
 • Iespēja kompetentiem ekspertiem uzdot savu jautājumu par subsīdijām, lopkopību, dārzkopību, būvniecību, mežu apsaimniekošanu, juridiskiem jautajumiem u.c.;
 • Iespēju meklēt un atrast investoru savu ideju realizācijai;
 • Atrast sev nepieciešamos darbiniekus vai darba vietu lauksaimniecības nozarē;
 • Uzzināt par pasākumiem saistītiem ar lauksaimniecības nozari.

 

Farming.lv tavs sabiedrotais par lauksaimniecību Latvijā. Ienāc www.farming.lv un pārliecinies!

 

 

12.12.2011.

 Darba devējiem pieejamas bezmaksas konsultācijas darba tiesību un darba aizsardzības jautājumos

Latvijas darba devēju konfederācijas (LDDK) izveidotais Zemgales reģionālais konsultāciju centrs sniedz bezmaksas konsultācijas darba tiesību un darba aizsardzības jautājumos (piem., darba tiesisko attiecību nodibināšana, darba laika noteikšana atbilstoši darba specifikai, uzteikums, virsstundu darbs, obligātās veselības pārbaudes, nelaimes gadījuma darbā izmeklēšana, darba tiesisko attiecību izbeigšana, u.c.)

 

Saspringtajā darba ritmā darba devējam ir svarīgi rast ātru un kvalitatīvu risinājumu konkrētā problēmsitucijā vai rast atbildes uz neskaidriem jautājumiem, ietaupot gan laiku, gan naudu. Mūsdienu darba devējs vēlas būt pārliecināts, ka viņa pieņemtie lēmumi ir noformēti atbilstoši likumdošanai, un tādējādi pasargāt sevi no iespējamiem tiesas izdevumiem.

 

Jautājumus varat uzdot pa e-pastu, telefoniski vai ierodoties birojā personīgi.

 

Līga Matīsiņa

LDDK darba tiesību un aizsardzības konsultante Zemgales reģionā

LDDK īstenotā ESF projekta „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos" ietvaros

Pasta iela 47 (308. kab.), Jelgava

tālr. 63020449

e-pasta adrese jelgava@lddk.lv

 

 

 22.11.2011.

 Ārvalstīs pieaug interese par sadarbību ar Latvijas uzņēmumiem

Latvijas Eksportpadomes digitālais albums, kas atrodams portālā www.latvia-export.eu turpina veiksmīgi attīstīties, saņemot sadarbības piedāvājumus no ārvalstīm.

Eksportpadomes albuma mērķis ir attīstīt ārējo tirdzniecību un informēt par Latvijas uzņēmumiem, kuri eksportē vai apsver domu eksportēt savu preci vai pakalpojumu un veidot savstarpējas sadarbības iespējas, kā arī popularizēt Latvijas ražotāju tēlu ārvalstīs.

 

Turpinot attīstību, Latvijas Eksportpadome izveidojusi jaunu sadaļu, kur interesenti var nosūtīt savas vēstules konkrētajam uzņēmumam, informācija par kuru atrodama albumā. Tādā veidā uzņēmums "Bauskas alus", "NordTorf" un citi ir saņēmuši sadarbības piedāvājumus no ārzemju kompānijām.

 

Izvērtējot albuma auditorijas apmeklētību, Latvijas Eksportpadome atklājusi, ka lielākā sabiedrības daļa par šo albumu uzzina, izmantojot atslēgas vārdu augstās pozīcijas Google.lv meklētājā, kā piemēram, "paper production Latvia""toning algae mask Latvia""ceramics workshop Latvia"

 

"Lai uzņēmumam būtu lielākas iespējas par sevi informēt sabiedrību, izveidojusies sadarbība arī ar Latvijas Nacionālo biznesa portālu Bizness.lv. Plašā sadarbības partneru tīkla, Google.lv meklētāja efektīvās darbības un citu aktivitāšu dēļ uzņēmumiem šis albums dod iespēju sevi parādīt potenciālajiem klientiem ārzemēs un Latvijā. Tas ir veids, kā atspoguļot savu potenciālu un mērķtiecību, attīstot un pilnveidojot sevi, kā arī veids, kā palīdzēt izvest valsti no krīzes," atzīst

Latvijas Eksportpadomes projektu direktors Jānis Āboliņš.

 

Latvijas Eksportpadome produktu marķēšanai piedāvā arī iespēju izvēlēties preču zīmi "Quality Product of Latvia", lai tādējādi patērētājus ārvalstīs informētu par produktu grupu, kas ražoti Latvijā. "Quality Product of Latvia" piešķir produktiem pievienoto vērtību, kā arī veicina uzņēmumu atpazīstamību un pieejamību ārvalstu patērētājiem.

 

Latvijas Eksportpadome nāk pretim uzņēmumiem, kuri plāno izvērst plašākas aktivitātes eksporta tirgus iekarošanā un kuriem jau ir skaidra vīzija, par mērķa valstīm, uz kurām orientēties, piedāvājot izdevīgus nosacījumus.

 

Latvijas Eksportpadomes biedra anketa

LATVIA EXPORT dalībnieka anketa

 

Informācija:

Jānis Āboliņš

Latvijas Eksportpadome

Tālrunis 29550364

info@eksportpadome.lv

 

   

27.09.2011.

 Vēl viena iespēja mūsu uzņēmējiem!

 

Š.g. 25.septembrī Dobeles PIUAC notika tikšanās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) Zemgales reģiona pārstāvi Zandu Lambu. Tikšanās laikā tika piedāvāta sadarbība gan novada līmenī, gan ar Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centru. Šobrīd LDDK piedāvā darba devējiem bezmaksas konsultācijas darba tiesībās un darba aizsardzībā, elektronizētu darba vides risku novērtēšanas sistēmu www.darbariski.lv , bezmaksas seminārus un apmācības un sagatavotus plašus materiālus „Palīgs jaunajiem komersantiem". Piemēram  - Darba aizsardzība uzņēmumā. Materiālā iekļauta praktiska informācija par darba aizsardzības prasībām 17 tautsaimniecības nozarēs. Skat. sīkāk ...

 

Kļūstot par LDDK biedru, ir iespēja saņemt papildus informāciju par biznesa tīklu Latvijā un konsultācijas www.lobijs.lv

 

Plašāka informācija par LDDK darbību un piedāvājumiem komersantiem mājas lapā www.lddk.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Skaidrīte Velberga

Dobeles PIUAC uzņēmējdarbības konsultante

  

 

26.09.2011.

 

Dobeles tirgus iekšējās kārtības noteikumi un tirdzniecības vietu cenrādis

     

 

 

01.07.2011.

 

Latvijā uzsākta pieredzējušu uzņēmēju kreditēšana sadarbībā ar Eiropas Investīciju banku!

 

29.jūnijā sākusi darboties jauna atbalsta programma uzņēmējiem ar kopējo summu 100 milj. EUR . Kredīta apjoms vienam uzņēmumam var sasniegt no 4 tūkstošiem latu līdz pat 12,5 miljoniem latu. Latvijas valstij daļēji piederošā „Citadeles" banka sadarbībā ar Eiropas Investīciju banku (EIB) izsniegs kredītus uzņēmumiem, kas darbojas ražošanas, rūpniecības un lauksaimniecības nozarēs. Šis EIB finansējums paredzēts maziem un vidējiem uzņēmējiem, tajā skaitā mikrouzņēmumiem, taču neatbalsta nozares, kas saistītas ar alkoholu un tabaku. 

 

Aizdevumu nosacījumi:

-          Uzņēmējs realizē kādu Eiropas Savienības projektu, tam ir valsts atbalsts vai paša līdzfinansējums

 

-          Darbinieku skaits no 1- 250

 

-          Aizdos pieredzējušiem uzņēmējiem (nevarēs pretendēt augstskolu absolventi)

 

-          Varēs saņemt naudu apgrozāmo līdzekļu palielināšanai, ražotņu modernizācijai, kā arī jaunu uzņēmējdarbības virzienu attīstīšanai

 

-          EIB paredz fiksētu % likmi līdz 3 gadiem

 

-          Kredītus piešķirs reāli dzīvotspējīgiem projektiem

Plašāka informācija bankas  „Citadele" mājas lapā www.citadele.lv

 

Piešķirts Šveices finansējums jaunai Mikrokreditēšanas programmai !

 

Latvijas Hipotēku banka sadarbībā ar Šveices valdību ir noslēgusi līgumu par "Mikrokreditēšanas programmas" īstenošanu, kuras ietvaros  Latvijas Hipotēku un zemes banka izsniegs 4,4 miljonus latu, tai skaitā 800 tūkstoši lati ir Hipotēku bankas līdzfinansējums.

 

Aizdevuma mērķis -  piešķirt   mikroaizdevumu  mikrouzņēmumiem un pašnodarbinātām personām ar mērķi  uzsākt uzņēmējdarbību  vai nodrošināt uzņēmuma attīstību.

 

Aizdevumiem līdz 10 000 latiem varēs pieteikties mikrouzņēmumi un saimnieciskās darbības uzsācēji pirms mikrouzņēmuma izveidošanas. Mikroaizdevumi tiks piešķirti mikrouzņēmumu biznesa projektu realizācijai - investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem.

 

Aizdevumiem varēs pieteikties, sākot no šā gada augusta. Programmas noteikumi vēl tiks apstiprināti Ministru kabinetā.

 

Aktuālā informācija par Mikrokreditēšanas programmu būs atrodama Latvijas Hipotēku un zemes bankas mājas lapā www.hipo.lv  un Latvijas un Šveices sadarbības programmas mājas lapā www.swiss-contribution.lv

  

 

31.03.2011.

 

Turpina pastiprinātu uzmanību pievērst mūzikas atskaņošanai publiskās vietās: kafejnīcās, sporta klubos, tirdzniecības centros u.c.

 

Saskaņā ar Autortiesību likumu par mūzikas atskaņošanu publiskās vietās - vai tas ir radio vai mūzikas CD - ir jāmaksā. Kā liecina biedrības "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" (LaIPA) pieredze, uzņēmēji, īpaši reģionos, bieži nav informēti, ka par mūzikas atskaņošanu komerciestādēs ir jāmaksā atlīdzība un tādēļ to neievēro.

 

No 2010. gada septembra LaIPA reģionālie pārstāvji sāka pastiprināti apzināt, vai uzņēmēji Latvijas reģionos mūziku atskaņo likumīgi, un informēja uzņēmējus par nepieciešamajām licencēm.

 

No 2011. gada LaIPA reģionālie pārstāvji darbojas ne tikai pilsētās - Gulbene, Saldus, Ventspils, Valmiera, Bauska, Jelgava, Cēsis, Daugavpils, Krāslava, Rēzekne -, bet arī Jēkabpilī, Ludzā, Salacgrīvā, Pāvilostā, Jūrmalā un Talsos.

 

Katrai biznesa darbības jomai ir sava specifika un līdz ar to arī mūzikas lomai ir sava specifiskā nozīme. Bāros, naktsklubos, sporta klubos tā ir neatņemama atmosfēras daļa, savukārt veikalos, skaistumkopšanas salonos un citās iestādēs, kur apkalpo cilvēkus, tiek izmantota fona mūzika, lai padarītu vidi apmeklētājiem un pircējiem patīkamāku.

 

Mūzikas izmantošana ir veiksmīga uzņēmuma mārketinga neatņemama sastāvdaļa, kas par tādu ir kļuvusi vai nu apzināti, izvēloties noteiktas kompozīcijas, vai neapzināti, ieklausoties savā intuīcijā. Par mūzikas spēcīgo ieteikmi noskaņojuma radīšanā nevar iebilst, kad piemin Ziemassvētku vai Līgo dziesmas. Šī, konkrētiem svētkiem tik raksturīgā mūzika var papildināt svētku noskaņu un Eiropā veikti pētījumi apliecina, ka svētku laikā 95% pircēju vairāk iepērkas veikalos, kur skan Ziemassvētku dziesmas. Tomēr arī ikdienā iepērkoties pārtikas veikalā vai pusdienojot kafejnīcā, pircēji labprātāk izvēlas vietas, kur tiek atskaņota mūzika.

 

Mārketinga eksperti atzīst, ka mūzikas izmantošana ir veiksmīga mārketinga neatņemama sastāvdaļa, kas Latvijā tiek izmantota, galvenokārt neapzināti, ieklausoties savā intuīcijā, bet pasaulē tā jau kļuvusi par atsevišķu uzņēmējdarbības un konsultāciju sfēru - palīdzot precīzi izvēloties un atlasīt mūziku, kas nodrošina uzņēmējiem lielāku peļņu.

 

Autortiesību likums paredz, ka mūzikas fonogrammu atskaņošana (vienalga, vai tā tiek atskaņota ar radio, TV, CD, datora vai cita mūzikas nesēja palīdzību) bez atlīdzības maksājuma veikšanas ir nelikumīga un var būt pat krimināli sodāma. Sekas nelikumīgai mūzikas izmantošanai - pēc divu administratīvu sodu uzlikšanas var tikt ierosināts kriminālprocess. Tas nozīmē, ka veikalu, bāru, kafejnīcu, salonu un citu vietu īpašniekiem par mūzikas atskaņošanu ir jāmaksā. Latvijā šo maksājumu veikšanu uzrauga un par mūzikas likumīgu atskaņošanu atbild biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" (LaIPA), kas aizstāv blakustiesības, kas pieder mūzikas izpildītājiem un fonogrammu producentiem, un Latvijas autoru biedrība "Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" (AKKA/LAA), kas aizstāv autoru tiesības.

 

Maksājamās atlīdzības lielums ir atkarīgs no tā, kāda loma uzņēmēja komercdarbībā ir izmantotajai fonogrammai - vai tā tiek izmantota kā fona mūzika (lielveikali, frizētavas, saloni, solāriji, slidotavas, spēļu zāles, arī kafejnīcas, bāri, restorāni), vai ir saimnieciskās darbības būtiska sastāvdaļa (mūzikas un deju klubi; kafejnīcas, bāri, restorāni, kuros ir paredzētas dejas; aerobikas, deju nodarbības un priekšnesumi). To ietekmē arī fonogrammu izmantošanas biežums, kā arī noteiktos gadījumos - apmeklētāju skaita un ieejas maksa.

 

Maksājamās atlīdzības lielumu saskaņā ar Autortiesību likumu nosaka tiesību īpašnieki - izpildītāji un producenti, kuri ir apvienojušies kolektīvā pārvaldījuma organizācijā „LaIPA".

 

Šobrīd LaIPA pārstāv aptuveni 500 Latvijas izpildītāju un producentu (kopā ar koru un orķestru dalībniekiem - vairāk nekā 700), piemērām, "Prāta Vētru", "Autobusu debesīs", Anci Krauzi, Normundu Rutuli, "The Hobos", R.A.P., Guntaru Raču, Ainaru Mielavu, Aivaru Hermani, Raimondu Tiguli, "Tumsu", "Labvēlīgo tipu", Ladybird, Donu un Lily, "Aparātu", "Skyforger", "Hospitāļu ielu", Māri Briežkalnu, Eduardu Glotovu, Pitu Andersonu, akadēmisko kori "Latvija", Nacionālo simfonisko orķestri un daudzus citus, kā arī neatkarīgos producentus un tādas Latvijas ierakstu kompānijas kā "Mikrofona ieraksti", "Platforma Rekords", BRG, "Upe", "Laula", "Rīgas skaņu ierakstu studija", "Mapls" un četras pasaules lielākās ierakstu kompānijas - EMI, "Warner", "Universal" un BMG, kā arī Krievijas, Somijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Dānijas, Polijas un citu valstu izpildītājus un producentus.

 

  

04.02.2011.

 „Juglas Vārti" apvieno no sirds ražotas lietas Latvijā

 

No februāra mēneša „Juglas Vārti" piedāvā gadatirgu tirdzniecības telpās. Šī ir iespēja apvienot tradicionālo gadatirgu sajūtu ar koncertiem, izstādēm, radošajām darbnīcām un šoviem. Aicinām tieši Tevi gūt patīkamu pārsteigumu! „Juglas Vārti" jau pierādījuši savu izdomu un priecējuši tirdziņu apmeklētājus ar pantomīmu, perkusionistu koncertu, meiteņu džeza trio „Daydream", kā arī dažādiem deju priekšnesumiem.

 

Latvijā netrūkst rosīgu cilvēku ar ģeniālām idejām. Lūk, „Juglas Vārti" ir vieta, kur pulcēties šo čaklo roku un interesanto ideju īpašniekiem. Tā ir vieta, kur apvienojas Latvijā ražotu preču, pakalpojumu, pasākumu un tradīciju kopums. „Juglas Vārti" ir atvērti jebkurai puķu sieviņai, zemniekam un amatniekam. Šeit gaida ikvienu, kas audzē, ražo, izgatavo, kā arī vēlas iegādāties Latvijā tapušas lietas.

 

„Juglas Vārti" katru dienu ir atvērti ikvienam interesentam. Šeit var atrast visdažādākos roku darbus. Metāla, koka, vilnas un stikla izstrādājumus no dažādiem Latvijas novadiem par cenām, kas atbilst pirktspējai. Lauku labumi no zemnieku saimniecības „Kraujas" Jūs gaida ceturtdienās, bet dārzeņi no zemnieku saimniecības „Apiņi" otrdienās, ceturtdienās un sestdienās. Katra mēneša otrajā piektdienā no 13:00-18:00 un katra mēneša trešajā sestdienā no 11:00-15:00 „Juglas Vārti" piedāvā gadatirgus (Tirgotājus lūdzam pieteikties pa tālruni 29515496).

 

Aicinām pieteikties ikvienu, kas vēlas parādīt savus darba augļus citiem interesantiem. Gaidām amatniekus, zemniekus, māksliniekus, kā arī jebkuru radošu cilvēku, kurš vēlas izpausties izstādēs, koncertos, gadatirgos un dažādos citos radošos sarīkojumos. Interesentiem zvanīt pa tālruni 29515496

 

Vairāk par mums var uzzināt apmeklējot "Juglas Vārti" mājas lapu www.juglasvarti.lv, vai zvanot pa tālruni 29515496, kā arī sekojot jaunumiem un gaidāmajām aktivitātēm portālā draugiem.lvwww.draugiem.lv/juglasvarti.

 

Pārsteidz sevi Juglas Vārtos!

 

Informāciju sagatavoja:

Nika Frīdberga

Tālr.: 26874377

E-pasts: NikaFridberga@inbox.lv