?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Dobeles novads video sižetos

2021. gads

Septembris

Septembrī Dobelē aizvadīts nu jau 11.Amatnieku plenērs, ar ko ik gadus tiek atzīmēta Dobeles Amatu mājas dzimšanas diena. Šogad plenēra tēma bija maize – Amatu dienām tika dots nosaukums “Stāsts par maizi”.

Dobelē izskanējis Kurzemes Dziesmu svētku 150 gadu jubilejas koncerts

Septembrī pēc Covid-19 pandēmijas ierobežojumu izraisītas gadu ilgas aizkavēšanās Dobelē tika svinēta Kurzemes Dziesmu svētku 150. gadadiena. Kopā pulcējās apmēram 400 koristu, lai svinētu svētkus dziedāšanai, dziesmai un dziedātājiem. Šī pasākuma vēsturiskās saknes rodamas 1870. gadā 26. jūnijā Dobelē - dziesmu dienā, kas bija pirmie Kurzemes guberņas latviešu dziesmu svētki.

Dobelē beidzot atkal ir pils!

Dobeles pils pirmoreiz dokumentos minēta 1254. gadā, kad šajā vietā pastāvēja nocietināta zemgaļu koka pils. Vēlāk pašu zemgaļu nodedzinātās pils vietā krustneši uzbūvēja mūra pili un no XIV līdz XVI gadsimtam tur saimniekoja Livonijas ordeņa Dobeles komturi. Vēlāk pilij vairākkārt mainījušies saimnieki, līdz XVIII gadsimta beigās tā pilnībā pamesta un palēnām pārvērtusies drupās.
Pirms trijiem gadiem dobelnieki uzsāka pils konventa ēkas atjaunošanas darbus un 2021. gada augusta nogalē viņi varēja teikt – Dobelē atkal ir pils!

Jūnijs

Dobelē turpinās apjomīgi būvdarbi vairākos objektos gan pilsētas centrā, gan ārpus tā

Jau vairākus pēdējos gadus pēc kārtas dobelnieki turpina sakārtot pilsētu - gan ar pašvaldības finansējumu, gan Eiropas fondu naudu remontē pilsētas ielas, atjauno stadionu, rūpējas par to, lai nākotnē būtu, kur darboties aktīvās atpūtas cienītājiem.

Maijs

Dobelnieki un novada viesi svin ikgadējo Ceriņu festivālu

Kā ik gadus maijā Dobelē norisinās Ceriņu festivāls, kas šogad notiek no 14. līdz 30. maijam. Aizvadītās nedēļas nogalē, no 21. līdz 23. maijam, festivāla ietvaros bija iespējams piedalīties dažādās aktivitātes gan Dobeles pilsētā, gan pagastos.

Dobeles novada pašvaldības 2020. gada apbalvojumu pasniegšanas ceremonija Dobeles Pilī 2021. gada 8. maijā

Šajā ceremonijā tika godināti tie Dobeles novada izcilie cilvēki, kuriem 2020. gada nogalē, Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā, Dobeles novada pašvaldība piešķīra novada augstākos apbalvojumus, bet apbalvošanas ceremonija nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ.

Aprīlis

Dobeles Pils

Nozīmīgākais valsts nozīmes kultūras piemineklis Dobeles novadā ir Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupas, kuru pārbūvētā kapelas ēka ir nodota ekspluatācijā 2020. gadā un kļuvusi par daudzfunkcionālu kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centru ar  nosaukumu Dobeles Pils. Šobrīd Pilī notiek ekspozīcijas un interjera iekārtošanas darbi, un Pils durvis apmeklētājiem plānots atvērt šī gada septembrī.
Video: krauzevision 

Februāris

Dobelnieki par godu barikāžu 30 gadu atcerei izveido vides instalāciju “Atmiņas un Gods”

Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā bija iespēja apskatīt vides instalāciju “Atmiņas un Gods”, kas veidota, rekonstruējot 1991. gada barikādes un sargājot Latvijas karogu, mūsu atmiņas un brīvību.

2020. gads

Septembris

Ar festivālu ieskandina Dobeles pilsētas kultūras nama sezonas atklāšanu

Dobelē septembra otrajā sestdienā šim notikumam īpaši veltītā festivālā ar plašu pasākumu programmu tika atzīmēta pilsētas kultūras nama 81. sezonas atklāšana.

Ekonomikas ministrs reģionālās vizītes laikā iepazīstas ar Dobeles uzņēmumiem

11.septembrī Dobelē viesojās ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kurš reģionālās vizītes laikā ar Dobeles novada uzņēmējiem un vadību pārrunāja aktuālos uzņēmējdarbības jautājumus, diskutēja par Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm novadā, kā arī apskatīja vairākus no šajā Zemgales reģionālajā centrā strādājošajiem uzņēmumiem.

Dobeles Amatu māja ar ikgadējo amatnieku plenēru nosvin savu dzimšanas dienu

Septembra pirmās nedēļas nogalē Dobeles Amatu māja svinēja savu dzimšanas dienu un tradicionāli – nu jau desmito gadu pēc kārtas – pašā Amatu mājā un pie tās norisinājās amatnieku plenērs - tradicionālo prasmju saglabāšanas pasākums “Satiec savu meistaru!".
 

Augusts

Dobelē atklāj izglītības iestāžu dienesta viesnīcu

Dobelē 31. augustā svinīgos apstākļos tika atklāta jauna izglītības iestāžu dienesta viesnīca, kas izveidota, ieguldot Eiropas Savienības fondu finansējumu. Dienesta viesnīcas ēkā ir 28 divvietīgi un divi četrvietīgi dzīvokļi, kuros kopumā iespējams izmitināt 64 personas. Tie paredzēti Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas, Dobeles Valsts ģimnāzijas un Dobeles 1. vidusskolas audzēkņiem.

Marts

Dobeles bērnu deju kolektīvs “Drellīši” izdejo savu 15 gadu jubilejas koncertu

Dobeles pilsētas kultūras namā marta sākumā notika bērnu deju kolektīva “Drellīši” 15 gadu jubilejas koncerts divās daļās. Pirmajā daļā tika izdejotas latviešu rotaļdejas, skatuviskās tautas dejas, kā arī tautas deju apdares, bet otrajā - kustību izrāde “Draugiem būt” pēc vācu autores Sonjas Danovski grāmatas “Teātris kaimiņos” motīviem.

Februāris

Dobeles Valsts ģimnāzijas puišu ansamblis KPTT izdzied pirmo desmitgadi

Dobeles pilsētas kultūras namā 22. februāra vakarā izskanēja Dobeles Valsts ģimnāzijas puišu ansambļa KPTT 10 gadu jubilejas koncerts, pulcējot pilnu zāli klausītāju, starp kuriem bija ansambļa dalībnieku tuvinieki, draugi, atbalstītāji, kā arī lielākā daļa kādreizējo KPTT dziedātāju. Krietnu daļu no divas stundas ilgā koncerta uz skatuves kopā ar pašreizējo pamatsastāvu pavadīja arī viņi paši.

Dobelē atklāj Tautas lietišķās mākslas studijas “Avots” 50 gadu jubilejas izstādi

Dobeles pilsētas kultūras namā 22. februārī notika Tautas lietišķās mākslas studijas „Avots” 50 gadu jubilejas svinības. Jubilejai par godu turpat līdzās kultūras namam esošajā Dobeles Amatu mājā atklāta arī studijas dalībnieku darbu izstāde "No veļiem līdz cīruļiem".

Janvāris

Godināti labākie Dobeles novada 2019.gada jaunie sportisti

29. janvārī Dobeles pilsētas kultūras namā notika ikgadējais pasākums “Jaunatnes sporta laureāts”, kura laikā tika godināti aizvadītā gada labākie Dobeles novada jaunie sportisti. Apbalvojumus sportistiem tradicionāli pasniedza Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns.

2019. gads

Novembris

Dobelē atklāj Dabaszinātņu mācību centru

Novembra nogalē Dobelē atklāts jaunais novada izglītības iestāžu Dabaszinātņu mācību centrs. 1700 kvadrātmetru lielās ēkas kopējās izmaksas ir ap 4,6 miljoniem eiro, no kuriem 1,5 miljoni ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

Pasniedz Dobeles novada augstākos apbalvojumus

Dobelē valsts svētkos notika Dobeles novada pašvaldības augstāko apbalvojumu – Goda zīmju un Atzinības rakstu – pasniegšanas ceremonija. Vēlāk, pievakarē, pilsētas kultūras namā ar krāšņu koncertu dobelniekus priecēja kamerorķestris "Sinfonieta Rīga".

Nosvin Penkules kultūras nama un bibliotēkas 100 gadu jubileju

Nav daudz tādu kultūras iestāžu Latvijā, īpaši jau novados, kas 100 gadus būtu aizvadījuši vienās telpās. Viena no tādām ir Dobeles novada Penkules kultūras nams, kas valsts 101.dzimšanas dienas priekšvakarā svinēja 100 gadu jubileju. Un tikpat apaļu jubileju šajās dienās svinēja arī pagasta bibliotēka.

Dobelē paplašināts sociālo pakalpojumu centrs

Investējot 132 tūkstošus eiro, Dobeles novada Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu centrā atklātas paplašinātas un atjaunotas telpas.

Oktobris

Dobelē aizvadīti 8.Ābolu svētki

Tradicionālie Dobeles Ābolu svētki ik gadus ir īpašs notikums augļkopības nozarei, atzīmējot ražas svētkus un nosacīti pieliekot punktu lauksaimniecības sezonai. Šogad svētki notika jau astoto reizi un otro pēc kārtas - Dārzkopības institūta Pētera Upīša ceriņu dārzā. Kā katru gadu svētkos tika pasniegts  augļkopības nozares augstākais apbalvojums – Ābolu ordenis -, ko šajā reizē saņēma Latvijas smiltsērkšķu audzētāju apvienības vadītājs Andrejs Brūvelis.

Septembris

Ar krāšņu koncertu nosvin Dobeles kultūras nama 80 gadu jubileju

Šī gada 8.martā pēc ilgstošas renovācijas durvis vēra atjaunotais Dobeles pilsētas kultūras nams. Un pusgadu vēlāk, septembra otrajā pusē, ar krāšņu koncertu, kurā priekšnesumus sniedza nama amatiermākslas kolektīvi, tika svinēta kultūras nama 80 gadu jubileja.

Dobeles “Ceļa ēzeļu” trasē izcīnīts Latvijas Novadu komandu kauss motokrosā

28.septembrī ar Nacionālā kausa septītā posma sacensībām Stendē noslēdzās motokrosa sezona Latvijas mototrasēs, bet vēl nedēļu agrāk “Ceļa ēzeļu” trasē notika Latvijas Novadu komandu kausa izcīņas sacensības. Tās gan pulcēja krietni mazāku dalībnieku skaitu par rīkotāju cerēto. Pirmo vietu sacensībās izcīnīja “Motokurzemes” komanda, otrā vieta mājiniekiem - “Zemgale/Yamaha racing team”, bet trešajā vietā – “Rambas R/Zemgale” komanda.

Jūlijs

Dobelē atklāj par 3,3 miljoniem eiro labiekārtoto Bērzes krasta ieleju un divu ielu posmus

Dobelē jūlijā tika atklāta labiekārtotā Bērzes kreisā krasta ieleja, kā arī Skolas un Upes ielu posmi, kuru labiekārtošanā un pārbūvē ieguldīti vairāk nekā 3,3 miljoni eiro.

Latvijas motokrosa čempionāta 4.posmā Dobelē laurus plūc līderi

14.jūlijā “Ceļa ēzeļu” trasē, Dobelē, norisinājās Latvijas motokrosa čempionāta “Aspekt-V” ceturtais, priekšpēdējais posms. Uzvaras laurus visās motociklu klasēs plūca čempionāta kopvērtējuma līderi, taču no viņiem daudz neatpalika arī mājinieki. MX2 klasē startējošais Arnolds Sniķers pirmoreiz pēc traumas sadziedēšanas šajā posmā izcīnīja otro vietu, savukārt MX1 klases braucējs Kārlis Kalējs palika soli aiz goda pjederstāla – viņš šoreiz ceturtais.

Jūnijs

Pie dobelniekiem viesojas sadraudzības partneri no Šmelnes Vācijā

Jūnija pēdējā nedēļā Dobeles novadā viesojās delegācija no sadraudzības pilsētas Vācijā – Šmelnes. Tā nebūt nav vienīgā dobelnieku partnerpilsēta – kopumā tādu ir desmit. Taču Šmelne uz pārējo fona izceļas ar faktu, ka sadraudzības līgums ar Dobeli to saista jau gandrīz 30 gadus. Šī ciemošanās reize Dobelē īpaši iezīmējas ar to, ka lielākā daļa šmelniešu delegācijas uz Latviju atceļoja braukšus uz velosipēdiem.

Dobelē ar krāšņu un skanīgu koncertu atklāj jauno akustisko koncertzāli

Dobelnieki nedēļu pirms Jāņiem tikuši pie skaistas dāvanas pilsētai un jo īpaši – tiem skolēniem, kuru vaļasprieks ir muzicēšana un muzikālo zinību apguve. Durvis pēc apjomīgas renovācijas vērusi Dobeles Mūzikas skola, kurai tagad piebūvēta arī pilnīgi jauna akustiskā koncertzāle ar 200 skatītāju vietām un jaunu “Steinway & Sons” koncertflīģeli piedevām.

Dobeles sākumskolas sporta zāles jaunbūves pamatos ieliek vēstījuma kapsulu

Līdzās Dobeles sākumskolas ēkai uzsākta sporta zāles celtniecība, un jūnija pašā sākumā tās pamatos tika iebetonēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Sporta zāles celtniecību iecerēts pabeigt jau līdz šī gada beigām.

Maijs

Dobelnieki Ceriņu svētkus svin ar brīvdabas branču un trim jaunām ceriņu šķirnēm

Maija nogalē Dobelē krāšņi izskanēja tradicionālie Ceriņu svētki.

Aprīlis

Skolu teātri pulcējas 7. festivālā “Brīnumzeme” Dobeles novada Krimūnās

Viena no Dobeles novada Krimūnu Tautas nama tradīcijām ir Skolu teātra festivāla “Brīnumzeme” rīkošana reizi divos gados. Šogad aprīļa sākumā festivāls notika jau septīto reizi, pulcējot 13 skolu teātra kolektīvus no Zemgales, Kurzemes un Latgales.

Marts

Dobeles Pieaugošo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā atvērta koprades tehnoloģiju telpa

Dobeles Pieaugošo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā jau vairākus mēnešus darbojas koprades - tehnoloģiju telpa Open Lab, kurā gan vietējie amatnieki un uzņēmēji, gan nu jau arī skolas vecuma bērni speciālista vadībā un uzraudzībā var apgūt zināšanas darbā ar 3D printeriem, lāzergriezējiem un citām tehnoloģijām.

Maestro Jāņa Zirņa 75 gadu jubilejas koncerts

Četru kolektīvu kopkorim izdziedot Imanta Kalniņa un Knuta Skujenieka dziesmu “Lūgšana”, Dobeles pilsētas kultūras namam atkal dota zaļā gaisma kultūras aktivitāšu norisei, tostarp, pirmajam pasākumam pēc tā atjaunošanas - maestro Jāņa Zirņa 75 gadu jubilejas koncertam.

Atklāj renovēto Dobeles pilsētas kultūras namu

Šī gada 8.marts dobelniekiem paliks atmiņā ar to, ka šajā dienā pēc vairāk nekā gadu ilgas renovācijas tika atklāta galvenā pilsētas kultūras norišu vieta – Dobeles pilsētas kultūras nams.

Februāris

Valsts prezidents reģionālajā darba vizītē apmeklē Dobeles novadu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze pirmdien, 18. februārī, reģionālajā darba vizītē apmeklēja Dobeles novadu. Valsts prezidents tikās ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu un novada domes deputātiem, apmeklēja izglītības iestādes, Dobeles Dārzkopības institūtu, kā arī tikās ar Dobeles novada uzņēmējiem un paviesojās vairākās ražotnēs.

Dobeles novadpētniecības muzejā atklāj mākslas skolas pedagogu mazās formas darbu izstādi

Dobeles Novadpētniecības muzeja mazajā zālē atklāta gleznu miniatūru izstāde “Mazs un vēl mazāks”. Tās autores ir mākslinieces, Dobeles Mākslas skolas pedagoģes Aiva Bulmere, Guna Gaiķe, Inga Ozoliņa, Inita Kačevska, Inita Vilks un Inta Paulsone.

Janvāris

Dobelē ar dziesmām un atmiņu lasījumiem piemin barikāžu laiku

Latvijā ik gadus tiek pieminēts 1991.gada barikāžu dienas. Šo Latvijai tik nozīmīgo laiku atceras gan rīdzinieki, gan ļaudis novados – arī dobelnieki.

Apbalvo Dobeles novada jaunatnes sporta laureātus 2018

Dobelē svinīgā pasākumā sumināti tie novada jaunās paaudzes sportisti, kuri aizvadītajā gadā plūkuši laurus gan valsts mēroga, gan starptautiskās sacensībās. Visvairāk balvu un atzinības rakstu šajā vakarā saņēma ložu šaušanas sporta pārstāvji, tostarp arī galveno titulu - Dobeles Gada jaunatnes sportists 2018 – šajā reizē saņēma ložu šāvējs Rihards Zorge.

2018. gads

Decembris

Dobelē jau devīto gadu notiek Sniegavīru saiets

Dobelniekiem ir vairākas ilggadējas tradīcijas. Pavasara un vasaras mijā Dobelē tiek svinēti Ceriņu svētki, rudeņos – Ābolu svētki, bet ziemas sezonā Dobeles ielās un laukumos savu vietu ieņem lielie sniegavīri.

Novembris

Latvijas simtgades svinības Dobelē

Dobelē 18. novembrī Latvijas simtgadi sāka svinēt no paša rīta ar himnas dziedāšanu, turpināja ar Latvijas simtgades laukuma prezentācijas stenda atklāšanu, ziedu nolikšanu pie Atbrīvošanas pieminekļa, kā arī ar Dobeles novada apbalvojumu pasniegšanu un svētku koncertu, kurā piedalījās novada amatiermākslas kolektīvi. Svinības noslēdza krāšņa uguņošana.

Oktobris

Dobeles skolu jaunā mācību korpusa pamatos iemūrē simbolisko kapsulu ar vēstījumu nākotnes paaudzēm

Dobelē sākusies Dobeles Valsts ģimnāzijas un Dobeles 1. vidusskolas jaunā dabaszinātņu mācību korpusa celtniecība. Un kā tas šādos gadījumos pieņemts, svinīgos apstākļos jaunā mācību korpusa pamatos iemūrēta arī simboliskā kapsula ar vēstījumu nākotnes paaudzēm par šo ēku un liecībām par laiku, kurā tā tapusi.

Ar interesantām atrakcijām un Ābolu ordeņa pasniegšanu Dobelē aizvadīti ikgadējie Ābolu svētki

Tradicionālie Ābolu svētki ir īpašs notikums augļkopības nozarei, ne vien atzīmējot ražas svētkus, bet arī godinot nozares profesionāļus. Astoņu gadu laikā, kopš šie svētki tiek svinēti Dobelē, šoruden tie pirmo reizi norisinājās Dārzkopības institūta Pētera Upīša ceriņu dārzā.

Septembris

Dobelē jaunie un ne tik jaunie dzejnieki dzejo Dzejas dienu teltī pilsētas centrālajā laukumā

Septembris ir ne tikai rudens pirmais mēnesis. Tas ik gadus ir gan jaunā mācību gada sākums, gan arī dzejas mēnesis. Un Dzejas dienas Latvijā ir jau gadu desmitiem ilgas tradīcijas iemantojis pasākums – kad kopā ar lapkriti zemi un cilvēkus sasniedz desmitiem un pat simtiem jaunu dzejoļu.

Izdod grāmatu par Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja „Pikšas” vēsturi

"Tavs lepnums lai ir nevis tava nama stāvu skaits, bet tas gars, kas tajā mīt!” – šādus vārdus 1918. gadā teicis politiķis, viens no Latvijas valsts izveidotājiem, pirmais Latvijas Pagaidu valdības vadītājs un vairākkārtējs Latvijas Ministru prezidents Kārlis Ulmanis. Ievērojamo valstsvīru un Latvijas simtgadi godinot, izdota grāmata par Ulmaņa piemiņai veltīto muzeju – „Pikšām”.

Latvijas novadu kausā motokrosā dobelnieki startē ar trim komandām, uzvaru izcīna Rīga

Dobeles novada mototrasē “Ceļa ēzeļi” Tēvu dienā, 9. septembrī, notika ikgadējā Latvijas novadu kausa izcīņa motokrosā. Mājinieki – Dobeles novads – sacensībās startēja ar trim komandām, tomēr nevienai no tām neizdevās izcīnīt vietu godalgotajā pirmajā pieciniekā. Uzvaru kopvērtējumā un kausu izcīnīja Rīgu pārstāvošā “MX Moduls” komanda, otrajā vietā atstājot Ādažu klubu “MX Ādaži”, bet trešajā vietā “Rambas R” pirmo komandu.

Dobelē šobrīd notiek jau esošo ēku rekonstrukcija un remonts, kā arī top divas jaunbūves

Jau šogad pēc ļoti apjomīgu rekonstrukcijas darbu beigām durvis apmeklētājiem vērs atjaunotais Dobeles pilsētas kultūras nams, ievērojami plašākas telpas pēc jaunā korpusa celtniecības darbu beigām iegūs Dobeles mūzikas skola, jaunu elpu dobelnieki iedvesīs arī trīs gadsimtu garumā pamestajās Livonijas ordeņa pilsdrupās, jauns mācību korpuss drīz sliesies līdzās abām pilsētas vispārizglītojošajām skolām, kā arī savu iemītniekus drīz varēs uzņemt jaunuzceltā skolēnu dienesta viesnīca.

Dobelē šogad īsteno vairākus ļoti apjomīgus būvprojektus

Tieši tāpat kā Rīga nekad nebūšot gatava, arī citas Latvijas pilsētas turpina augt un attīstīties. Un viena no tām valsts vietām, kurā šogad ir īpaši daudz nodarbināto būvniecības jomā, ir Dobele.
Jau šogad pēc ļoti apjomīgu rekonstrukcijas darbu beigām durvis apmeklētājiem vērs atjaunotais Dobeles pilsētas kultūras nams. Ievērojami plašākas telpas pēc jaunā korpusa celtniecības darbu beigām iegūs Dobeles mūzikas skola, jaunu elpu dobelnieki iedvesīs arī trīs gadsimtu garumā pamestajās Livonijas ordeņa pilsdrupās. 

Augusts

Dobelnieki Simtgades zaļumballē mācās letkisu un rīko sacensības skriešanā ar koka tupelēm

Simts dienas pirms Latvijas valsts 100. dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tika rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā. Izņēmums nebija arī Dobele, kur ļaudis pulcējās Ķestermeža estrādē, lai izdejotu valšus, dāmu dejas, kā arī mācītos brīvvalsts laikā populārāko balles deju letkisu un piedalītos kvasa dzeršanas sacensībās, kā arī mērotu spēkus skriešanā ar koka tupelēm.

Jūlijs

Dobelē atzīmē Baltijas valstu bibliotēku seminārnometņu 50. gadadienu

Baltijas valstu simtgadē zīmīgs notikums arī to valstiskuma un kultūrvēsturiskajiem simboliem – nacionālajām bibliotēkām. Lai iepazītu kaimiņvalstis un dalītos savā pieredzē un zināšanās par aktualitātēm un lomu savas valsts bibliotekārajā stratēģijā, jau 50. gadu pārstāvji no Baltijas valstu nacionālajām bibliotēkām tiekas vasaras seminārnometnē LiLaEst.

Jūnijs

Latvijas motokrosa čempionāta 3.posmā divi goda pjedestāli dobelniekiem

Dobeles mototrasē “Ceļa ēzeļi” 1. jūlijā norisinājās Latvijas čempionāta 3.posms motokrosā. Favorītu statusu tajā apliecināja visi Latvijas spēcīgākie braucēji, kuri paralēli mūsu valsts čempionātam startē arī Eiropas un vairāku citu Eiropas valstu čempionātos. Veiksmīgs starts mājas trasē padevās arī Dobeles motokluba “MX4 Dobele” sportistiem Arnoldam Sniķeram, Didzim Putilovam un Mārtiņam Aleksandrovičam, kuri dažādās klasēs izcīnīja vietu uz goda pjedestāla.

Maijs

Ceriņu svētku kulminācijā savā 90 gadu jubilejas koncertā muzicē pūtēju orķestris “Dobele”

Par vienu no spilgtākajiem Ceriņu svētku plašās kultūras, izklaides, sporta un izglītojošās programmas kulminācijas brīžiem kļuva pūtēju orķestra “Dobele” 90 gadu jubilejas koncerts, kas pašā ceriņu ziedēšanas pilnbriedā notika Dārzkopības institūta Ceriņu dārzā.

Dobeles novada Ceriņu svētkos šogad īpaši plaša un daudzveidīga pasākumu programma

Šogad Ceriņu svētki Dobeles novadā izvērtušies piecu nedēļu garumā – no 4. maija līdz 10. jūnijam. Ceriņu svētki gan dobelniekiem, gan novada viesiem no dažādām Latvijas malām ir lieliska iespēja baudīt ceriņu ziedēšanas laiku Dārzkopības institūta dārzā un kopā būšanas prieku citos novada svētku pasākumos. Latvijas simtgades noskaņās šī gada svētku tēma bija “Mūsu vērtības jaunā gaismā”.

Aprīlis

Dobeles 1.vidusskolas skolēni stāda ozolus Lejasstrazdu parkā

Dobeles novada Dobeles pagastā esošais Lejasstrazdu ciems ir izveidojies pēckara gados kā padomju saimniecības “Dobele” ciemats. Laika griežos Lejasstrazdos ir piedzīvotas dažādas pārmaiņas, un tieši gadā, kad Latvijā tiek atzīmēta valsts simtgade, Dobeles 1.vidusskolas 9.klašu skolēni īsteno projektu, kura rezultātā Lejasstrazdu parkā savas saknes dzīs 100 jauni ozolu stādi.

Dobelē uzsākta jaunas dienesta viesnīcas būvniecība

Īstenojot Eiropas Savienības struktūrfondu projektu, Dobeles pilsētā uzsākti jaunas un modernas dienesta viesnīcas būvniecības darbi. Projekta ietvaros tiks uzbūvēta dienesta viesnīca Dobeles novada izglītības iestāžu audzēkņiem.

Ar koncertu 70 gadu jubileju nosvin Dobeles jauktais koris “Viesturzeme”

Ar koncertu tuvāko draugu un kora mūzikas cienītāju lokā aprīļa pirmajā piektdienā savu 70 gadu jubileju nosvinēja Dobeles pilsētas kultūras nama jauktais koris “Viesturzeme”. Koncerta laikā izskanēja gan latviešu kormūzikas klasika, gan tautasdziesmas, gan arī vairākas komponista Agra Engelmaņa kompozīcijas, ko koris veltīja savai bijušajai ilggadējai mākslinieciskajai vadītājai Mārai Rozentālei.

Marts

"Dobeles novada Jauniešu gada balvas 2018” pasniegšanas ceremonija

Marta vidū notika Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centra rīkotā “Dobeles novada Jauniešu gada balvas 2018” pasniegšanas ceremonija, kurā desmit nominācijās tika sumināti tie jaunieši un jaunatnes jomā strādājošie, kā arī jauniešu organizācijas un neformālās grupas, kas pēdējo trīs gadu laikā ir bijuši sabiedriski aktīvi, pamanāmi, darbojušies brīvprātīgi, organizējuši vietējas un starptautiskas nozīmes pasākumus vai projektus, īstenojuši savas un atbalstījuši citu iniciatīvas.

Dobeles novadā aizvadīta ikgadējā Karjeras diena

Dobeles novadā marta sākumā notika ikgadējā Karjeras diena, un vislielākais interesentu pieplūdums šajā dienā tradicionāli bija Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā, jo tajā jaunieši vienlaikus var iegūt gan vispārējo vidējo izglītību, gan arī kādu no skolas piedāvātajām profesionālās izglītības programmām. Karjeras dienas ietvaros izglītojamie tika mudināti padziļināti izpētīt profesiju specifiku, pienākumus, katra darba nianses, ikdienā sastopamos uzdevumus un dalīties pieredzē ar skolas audzēkņiem, kuri jau apgūst attiecīgās profesijas.

Februāris

Dobelnieki šīs ziemas pirmo sniegoto nedēļas nogali sagaida uz slēpēm pilsētas stadionā

Veselības ministrija pirms pusotra gada aizsāka īstenot Eiropas Savienības fonda projektu „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi”. Šajā projektā aktīvi iesaistījušies Dobeles novada iedzīvotāji – vispirms projekta ietvaros uzsāktas nūjošanas nodarbības, bet līdz arī šoziem pirmoreiz Zemgales pusē uzsnigušo sniegu Dobeles stadionā tika sarīkota arī pirmā slēpošanas diena.

Dobelē atklāj Lietuvas simtgadei veltītu kaimiņvalsts daiļamata mākslinieku darbu izstādi

Dobeles Novadpētniecības muzejā 9. februārī par godu Lietuvas simtgadei tika atklāta Jonišķu un Jaunakmenes pašvaldību tautas daiļamata meistaru un amatnieku darbu izstāde, kā arī XIII gadsimtā notikušajai Garozas kaujai veltīta ekspozīcija.

Janvāris

Dobelē aizvadīts dzejnieces Ineses Zanderes un komponistes Astrīdas Klāsones radošā darba vakars

Dobeles Valsts ģimnāzijas aktu zālē 20.janvāra pievakarē skanēja dziesmas un dzeja, jo savus radus, draugus, domubiedrus un līdzgaitniekus uz sava radošā darba vakaru bija pulcējušas divas šīs mācību iestādes kādreizējās absolventes – dzejniece Inese Zandere un komponiste Astrīda Klāsone.

Patriotiskās noskaņās Dobelē aizvadīts “Latvijas Goda aplis”

Latvijas simtgades sagaidīšanas pasākuma “Latvijas Goda aplis” ietvaros 6.janvārī patriotiskās noskaņās aizvadīts “Dobeles Brīvības aplis”.

 

2017. gads

Decembris

Dobelnieki meklē Ziemassvētku vecīša cimdiņu un tirgus laukumā iededz lielo egli

Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā Pirmajā Adventē tika iedegta novada lielā Ziemasvētku egle. Krāšņāku šo pasākumu darīja muzikālās pasakas "Ziemassvētku Vecīša cimdiņš" varoņi – pasaku burvis, pelīte Pīka un Trubadūro, kuru lomās bija iejutušies aktieris Jānis Skanis, kā arī mūziķi Samanta Tīna un Roberto Meloni.

Bērzes ūdensdzirnavas darba kārtībā jau vairāk kā pusotru gadsimtu  DD12

Dobeles novadā esošās Bērzes ūdensdzirnavas ir unikālas ar to, ka šobrīd tas ir vienīgais šāda veida ūdensdzirnavu komplekss un vecākais darbojošais vēstures piemineklis Latvijā, kurā var praktiski redzēt un iepazīties ar 100 gadu vecām labības pārstrādes tehnoloģijām un tradīcijām, izmantojot ūdens spēku.

Novembris

Atpūtas komplekss "Niedras" - vieta atpūtai, svinībām un sportam  DD11

"Niedras” ir jauns, moderns atpūtas komplekss Zebrus ezera krastā, kas radīts skaistiem un elegantiem dzīves mirkļiem. Piedāvājam plašu, sakoptu un mūsdienīgu vidi sporta pasākumu organizēšanai. Teritorija ir piemērota, lai uzņemtu līdz 1500 viesu dažādu sporta spēļu rīkošanai, kā arī piedāvājam makšķerēšanas iespējas. Lieliska svinību vieta Zebrus ezera krastā. Ar svinību zāli līdz 200 personām, kas spēs apburt ikvienu mūsu klientu ar savu neparasto šarmu, grezno kamīnu un plašiem logiem ar skaistu skatu uz ezeru.

Oktobris

Dobeles novadā līdzās krāšņām orhidejām mitinās dažādi eksotiski dzīvnieki  DD10

Gandrīz ikkatram no mums ir kāds hobijs vai aizraušanās, tā Dobeles pusē dzīvojošajam Egonam Tonem aizraušanās ar orhideju audzēšanu nevilšus noveda pie tā, ka nu viņa mājās mitinās prāvs eksotisko dzīvnieku pulciņš.

Dobeles novadā audzē eksotiskus augļus un dārzeņus DD 9

Daudziem par pārsteigumu Dobeles novada zemnieku saimniecībā "Saliņas", kur vairāk nekā divus gadus saimnieko Kaspars Otikovs, tiek audzēti ne tikai tradicionālie un iecienītie pašmāju lauku labumi, bet arī daudzveidīgie un ļoti eksotiskie dārzeņi: paprika, baklažāni, melones, arbūzi, kivano u.c.

Septembris

Dobelē svin Senās pils svētkus, Amatu mājas dzimšanas dienu un Eiropas kultūras mantojuma dienas

 Visi ceļi ved uz pili - ar šādu nosaukumu Dobeles pildrupās septembra otrajā sestdienā tika svinēti trīskārši svētki - Senās pils svētki, Dobeles Amatu mājas 7. dzimšanas diena un Eiropas kultūras mantojuma diena. Turklāt Amatu mājas dzimšanas dienas svinību ietvaros notika arī Dobelē par tradīciju kļuvušais 7.Starptautiskais amatnieku plenērs.

Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupas un Kurzemes dziedātāju svētki

Dobelē, pilsētā ar saules dzirksti, cauri vijas upe Bērze, ūdenī lepni atspoguļojas Dobeles pilsdrupu mūri, kas ir nozīmīgs arheoloģijas piemineklis Dobeles pilsētā. Dobeles vēsture ir sena un bagāta un, izstaigājot senās pils takas, izdodas atsaukt atmaiņā kaut nelielu daļu no seno zemgaļu pilskalna noslēpumiem.

Augusts

Dobeles novada moto trasē “Ceļa ēzeļi” aizvadīts Latvijas čempionāta “Cramo” 4.posms motokrosā

Motokrosam ideālos laika apstākļos ar lielisku dalībnieku sastāvu un spraigām cīņām Dobeles novadā esošajā moto trasē – “Ceļa ēzeļi” aizvadīts Latvijas čempionāta “Cramo” 4.posms motokrosā.

Dobeles novada Auru pagastā tiek ražots vīns no vietējā saimniecībā audzētām izejvielām DD6

Latvieši vienmēr ir bijuši lieli alus cienītāji un nereti miestiņš tiek gatavots pašu rokām savās mājās, taču pēdējā laikā īpaši lielu popularitāti iemanto mājas apstākļos ražotie vīni ar neskaitāmām garšas buķetēm, kurus dažādos mājražotāju tirdziņos ir iespējams iegādāties ļoti plašā klāstā.

Jau vairāk kā 10 gadus Dobeles novadā bioloģiskā saimniecībā darbojas Hercbergu ģimene  DD7

Jau vairāk kā 10 gadus Dobeles novadā savā bioloģiskajā saimniecībā aktīvi darbojas Jānis Hercbergs, kurš, neskatoties uz Latvijas mainīgajiem laika apstākļiem, vienmēr pozitīvi un ar cerībām raugās jaunās ražas virzienā.

Ikvienam velosipēdistam ir iespēja iegūt savā īpašumā individuāli dizainētu divriteni  DD5

Dobeles centrā atrodas, iespējams, vienīgais velobūves un tirdzniecības uzņēmums, kurā jebkurš interesents var pasūtīt braucamrīku sev vēlamā tehniskajā izpildījumā, krāsā un ar sev tīkamiem ornamentiem, savu vārdu un pat fotogrāfiju uz rāmja.

Jūlijā

No mazas ceļmalas ēstuves līdz visu iemīļotai kafejnīcai, veikalam un viesu namam  DD8

Uzsākot biznesu, daudziem jaunajiem uzņēmējiem ir vēlēšanās būt par lielo priekšnieku, kurš tikai vēro pieaugošos skaitļus savā bankas kontā. Gluži pretēju sava uzņēmuma pārvaldīšanas veidu ir izvēlējies Bikstu pagasta Dzirnaviņu saimnieks Aigars Balodis, kuram saimniekošana savā uzņēmumā ir kļuvusi par dzīvesveidu un ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.

Krimūnās atklāj estrādi ar unikālas konstrukcijas jumtu

Dobeles novada Krimūnās nule kā atklāta jauna brīvdabas estrāde, kuras pusapaļās formas jumta konstrukcijām izmantotas liekti līmēta koka konstrukcijas. Tā ir pirmā šāda veida estrāde Latvijā.

 Krimūnu pagastā jauna brīvdabas estrāde

Dobeles novada Krimūnu pagastā atklāta unikāla brīvdabas estrāde, kurā savienots retro dizains ar inovatīvu kokapstrādes tehnoloģiju. Tā būvēta no liekti līmēta koka konstrukcijām, un, kā uzsver Meža un koksnes pētniecības institūtā, Latvijā tā esot pirmā tāda būve, bet ne vienīgā. Pašreiz jau tiekot meklēti risinājumi, kā šo tehnoloģiju izmantot arī tiltu būvniecībā.

Jūnijā

Par dobelnieku, kurš labvēlīgas apstākļu sakritības dēļ kļūst par veiksmīgu uzņēmēju

Vēlaties uzzināt, kā atpūtas braucienu uz ārzemēm pārvērst veiksmīgā biznesa projektā Latvijā? Ja "jā", ir vērts noskatīties stāstiņu par puisi no Dobeles, kurš ar Sporta pedagoģijas akadēmijas diplomu kabatā pirms astoņiem gadiem devās izvēdināt galvu uz Nīderlandi, lai pērn atgrieztos dzimtenē kā sertificēts industriālās pakošanas speciālists un dibinātu uzņēmumu, kas ražo valsts mērogā kvalitatīvākos visa veida koka iepakojumus, kā arī eiropalešu apmales.

Dobeles stādaudzētavā „Liepas” aug vairāk nekā 500 dažādu šķirņu stādi

Ja kādam savā piemājas dārzā kārojas iestādīt jaunu ābelīti, bumbieri, ogulāju vai rožu krūmu, šis cilvēks dodas uz dārzkopības veikalu vai stādaudzētavu. Un Latvijā platības ziņā varbūt arī ne pati lielākā, toties visplašāko sortimentu piedāvājošākā ir stādaudzētava „Liepas”, kas atrodas Dobelē.

Krimūnu sākumskola svin 70 gadu jubileju

Dobeles novada Krimūnu pagasta centrā skaisti iekopta parka ielokā atrodas vietējā sākumskola, kas šogad jūnija vidū svinēja 70 gadu jubileju.

Maijā

Mans stāsts "Mans Dobeles novads 2017": Dobeles pilsēta, pilsdrupas, ceriņi

Mans stāsts "Mans Dobeles novads 2017": Krimūnas, Naudīte, Auri - stipras dzimtas un sakopta vide

Mans stāsts  "Mans Dobeles novads 2017": Annenieki, Biksti - izglītības iestādes, bērni - nākotne

Mans stāsts "Mans Dobeles novads 2017": Jaunbērze, Zebrene, Dobeles pagasts - saimniecības

Mans stāsts "Mans Dobeles novads 2017": Bērze, Penkule - spilgtas personības

Aprīlī

Dobeles novads piedalās uzņēmēju dienās Zemgalē 2017

Uzņēmēju dienu izstāde Jelgavā ir vieta, kur vienlaicīgi var aplūkot un iepazīties ar dažādiem uzņēmēju un novadu piedāvājumiem, sākot ar dažādiem ēdieniem un kārumiem, noderīgām lietām mājoklim un beidzot ar tūrisma plašajiem piedāvājumiem.

Dobeles motokrosa sportisti tiekas komandas prezentācijas pasākumā

Dobeles Sporta centrā kopā tika aicināti motokrosa sportisti, lai pārrunātu savus šīs sezonas mērķus un gaidāmos uzdevumus, spraigākās sacensības.

Martā

Dobelē norisinājies seminārs par 3D printeru perspektīvo nākotni

Dobelē tiek domāts par iedzīvotāju izglītošanu jauno tehnoloģiju jomā, tādēļ Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā tika rīkots izglītojošs un praktisks seminārs, kura laikā tika demonstrētas 3D printeru iespējas.

Dobelē godina barikāžu dalībniekus

Dobeles pilsētas kultūras namā tika pasniegtas piemiņas zīmes 1991. gada barikāžu dalībniekiem, lai godinātu viņu pašaizliedzīgo darbību Latvijas neatkarības aizstāvēšanā barikāžu laikā.

Jaunieši iepazīstas ar iespējām turpināt izglītošanos Dobeles novada izglītības iestādēs

Jaunieši karjeras dienā iepazīstas ar iespējām turpināt izglītošanos Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā.

Februārī

Penkules kultūras namā amatierteātris “Dailes” piedalās Zemgales reģiona skatē

Zemgales reģionālās amatierteātru skates “Gada izrāde 2016” ietvaros divas dienas Dobeles novadā norisinājās dažādu lugu skatīšanās un vērtēšana. Viena no izrādēm bija amatierteātra “Dailes” uzvedums "Dubults neplīst", kas norisinājās Penkules kultūras namā.

Dobelē norisinās centīgi vieglatlētikas treniņi

Dobeles sporta skolas zālē kārtējo reizi pulcējās jaunie novada vieglatlēti, lai nodotos kārtīgiem treniņiem pirms Latvijas vieglatlētikas čempionāta un lai uzturētu līmeni pietiekami augstu, jo personīgos rezultātus nemitīgi jācenšas pārspēt - tas ir ceļš uz izaugsmi.

Sveču mēnesim par godu Dobelē atklāj izstādi un rīko sveču liešanas un apgleznošanas darbnīcu

Sveču diena ir seni pagānu svētki, pēc mūsdienu kalendāra tos svin 2.februārī - arī visu februāra mēnesi visbiežāk dēvējam par Sveču mēnesi. Dobeles Amatu mājā šomēnes ir apskatāma lielākā Latvijas sveču ražotāja “Baltic Candles” sarūpētā sveču izstāde “Četras gadskārtas”, kā arī izstādes atklāšanas dienā tika rīkota sveču liešanas un apgleznošanas darbnīca.

Janvārī

Dobelē koncerts par godu Edgara Račevska 80 gadu jubilejai

Mūzika un dziesma ir viena no latviešu lielākajām vērtībām. Latvijas simtgades gaidās Dobelē viesojās maestro Edgars Račevskis ar vīru kori “Latvis”, lai kopā ar sadraudzības koriem no Dobeles un Valmieras aizvadītu koncertu, kā arī atzīmētu aizgājušo virsdiriģenta apaļo jubileju.

ASV karavīri piedalās malkas talkā Bērzupes speciālajā internātpamatskolā

Spēcīgi amerikāņu karavīri no Ādažu militārās bāzes, ASV vēstniecības darbinieki, kā arī brīvprātīgie no Latvijas ieradās Bērzupes speciālajā internātpamatskolā, lai piedalītos malkas sagatavošanas talkā. Apjomīgo darbu bija plānots paveikt divu dienu laikā.

Dobelē sveic novada jaunatnes sporta laureātus

Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas zālē tika sveikti paši labākie novada jaunie sportisti par ievērojamiem sasniegumiem sportā 2016. gadā. Uz pasākumu ieradās arī sportistu vecāki, draugi un atbalstītāji.

 

2016. gads

Decembrī

Dobelē Ziemassvētkus gaida kopā ar pūtēju orķestra koncertu

Decembris ir laiks, kad ļaudis cītīgi gatavojas Ziemassvētkiem. Pūtēju orķestra “Dobele” svētku koncerts Dobeles kultūras namā ik gadu pulcē daudzus mūzikas cienītājus gan no tuvākām, gan tālākām vietām Latvijā.

“Roku rokā” Dobeles novadā

Dobeles novadā sirsnīgais pasākums “Roku rokā”, kas veltīts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ir jau tradicionāls. Šogad tas notika jau trešo reizi, jo interese par pasākumu ir augusi.

Dobelē iededz Ziemassvētku egli kopā ar lielo sniegavīru saimi

Kā katru gadu, arī šogad Dobeles laukumos un ielās visredzamākajās vietās pulcējas Sniegavīri un dāvā prieku kā maziem, tā lieliem. Tradicionāli saieta atklāšana tiek svinēta kopā ar lielās Ziemassvētku egles iedegšanu vēsturiskajā Tirgus laukumā.

Novembrī

Ar pašvaldības atbalstu divu gadu laikā saved kārtībā visus Dobeles novada bērnudārzus

Dobeles novadā ir sešas pirmsskolas izglītības iestādes, kuras ilgstošā laikposmā nebija būtiski remontētas. Šogad visos bērnudārzos aizsākti vērienīgi renovācijas darbi, kas pašvaldībai jau no šī gada budžeta izmaksājuši turpat 800 tūkstošus eiro. Paveikts ļoti daudz, turklāt īsā laikposmā, bet atlikušos darbus iecerēts pabeigt nākamgad.

Tautas deju kolektīvu konkurss Dobelē ”Ābolu maiss - 2016”

Tautas deju kolektīvu konkurss Dobelē “Ābolu maiss 2016” norisinās jau septīto gadu. Pilsētas kultūras namā pulcējās 10 vidējās paaudzes deju kolektīvi no dažādiem novadiem, lai parādītu savas prasmes un vienkārši lieliski pavadītu laiku kustībā. 

Dobelē Lāčplēša dienā piemin par Latvijas neatkarību kritušos karavīrus

Dobelē Lāčplēša dienā, godinot par Latvijas brīvību un neatkarību kritušos karavīrus, notika tradicionālais gaismas gājiens un tam sekojošs svinīgs sarīkojums pie Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa.

Oktobrī

Augusta Bīlenšteina 190. jubilejas zinātniskā konference Dobelē

Augusts Bīlenšteins tiek uzskatīts par vienu no zinošākajiem latviešu kultūras un etnogrāfijas speciālistiem visā Eiropā. Par godu viņa 190. jubilejai Dobelē norisinājās zinātniska konference, kas ir nozīmīgs notikums Latvijas zinātnes un kultūras dzīvē.

Bikstu bibliotēka svin 70 gadu jubileju

Dobeles novada Bikstu pagasta bibliotēka oficiāli darbojas kopš 1946.gada jūlija. Šoruden bibliotēka, kuras telpās pirms pāris mēnešiem tika veikts kapitālais remonts, grāmatu draugu un atbalstītāju pulkā svinēja iestādes 70 gadu jubileju.

Septembrī

Lejasstrazdos sumināta 105 gadniece

21.septembrī 105 gadu jubileju svinēja Dobeles novada vecākā iedzīvotāja Fjokla Pavļučenkova.

Eiropas Kultūras mantojuma dienas 2016 Dobelē

Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros Dobelē tika atklātas rekonstruētās Livonijas ordeņa pils kāpnes. Tās nodrošinās ērtāku un īsāku pieeju pilsdrupu teritorijai, kā arī sniegs patīkamāku kopējo vēstures pieminekļa iespaidu.

Pirmklasnieki iesāk septembri Kārļa Ulmaņa dzimtajās mājās ''Pikšas''

Dobeles novada pirmo klašu audzēkņi skolas gaitas uzsāka "Pikšās".

''Pikšās'' sveic Kārļa Ulmaņa stipendiātus

Dobeles novada ''Pikšās'' tika atzīmēta Kārļa Ulmaņa 139. dzimšanas diena, kurā tradicionāli sveica Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentus - šī valstsvīra vārdā nosauktās stipendijas ieguvējus.

Augustā

Riteņbraukšanas sacensības ''Zemgales kauss''

28.augustā Dobelē tradicionāli norisinājās riteņbraukšanas sacensības "Zemgales kauss" un V. Bozuļa piemiņas brauciens.

Lūgšanu brokastis Dobeles 1. vidusskolā

Pirms mācību gada sākuma Dobeles 1. vidusskolā skolotāji tikās Lūgšanu brokastīs.

Senās pils svētki 2016

 Šogad svētku tēma ''Laika ratam griežoties''.

Jūlijā

Piedzīvojumu brauciens ''Annebize''

''Annebize'' ir piedzīvojumu brauciens ar automašīnu, kas šogad norisinājās jau ceturto gadu.

39. Puķu draugu saiets Dobelē

9.jūlijā Dobelē notika 39. Puķu draugu saiets.

Krimūnu pagastam 45

Krimūnu pagasta svētki.

Jūnijā

Ģimenes atbalsta centrs "Lejasstrazdi" atzīmē 20 gadu jubileju

Draugu dienas Lejasstrazdu Namiņā.

Gatavošanās Puķu draugu saietam Dobele

Prezentācijas pasākums LU Botāniskajā dārzā.

Zemgales Kauss triatlonā

Dobelē noskaidroja Latvijas čempionus triatlonā, supersprinta distancē.

Danču lustes Dobelē

Sagaidot vasaras saulgriežus, 18. jūnijā Dobelē norisinājās vērienīgs pasākums DANČU LUSTES, kurā piedalījās 1400 visu paaudžu dejotāji no Dobeles, Auces, Tērvetes, Jelgavas, Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadiem, Rīgas un latviešu diasporas deju kolektīvs no Vācijas.

Maijā

Dobeles novadpētniecības muzejs

Muzeja pastāvīgā ekspozīcija un divas izstādes.

Lielkoncerts "Danco, danco, tu, saulīte"

Ar vērienīgu dziesmu un deju svētku lielkonceru "Danco, danco tu, saulīte" Dobeles Ķestermeža estrādē vienkopus tikās Dobeles, Auces un Tērvetes novada skolēni, kuri mīl dziedāt koros un dejot tautas dejas.

Dobeles Dārzkopības institūts ceriņu pilnziedā

Katru pavasari Dobele pārvēršas ceriņu galvaspilsētā.

Aprīlī

Lielā Talka

Lielās Talkas 2016 ietvaros Dobelē notika gatavošanās 9.jūlijā gaidāmajam pasākumam, veidojot jaunas dobes un sakopjot zaļās zonas.

Festivāls - konkurss "Zem Māras zīmes"

2.aprīlī Dobeles pilsētas kultūras namā norisinājās septītais festivāls - konkurss "Zem Māras zīmes".

Martā

25. marta atceres pasākums

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis Dobeles novadā.

Dobeles Amatu māja

Dobeles Amatu māja ir vieta, kur kopā sanāk dažādi amatnieki, veido un rada dažādas lietas, kur var atnākt ikviens interesents un apgūt kādu jaunu amatu.  

"Telpas pavasaris" Dobelē

3. martā Dobelē norisinājās fonda "Viegli" radošā nometne "Telpas pavasaris".

Sieviešu dienas rallijs

5. martā Sieviešu dienas rallija Zemgales starts Dobelē.

Februārī

Tikšanās ar Astrīdu Freimani

25. februārī Penkules pamatskolā notika tikšanās ar Astrīdu Freimani. 

Rīgas Tehniskās Universitātes pārstāvji viesojas Dobeles pašvaldībā

4. februārī Dobeles novada pašvaldībā darba vizītē bija ieradusies Rīgas Tehniskās universitātes delegācija, lai apspriestu sadarbības jomas

Janvārī

Iespējas Dobeles sporta hallē

Dobeles sporta hallē iespējas gan iesācējiem, gan profesionāļiem.

Dobelē tiek veltīts koncerts Mocarta 260 gadu jubilejai  

 Koncerts "V. A. Mocartam - 260". Koncertā piedalijās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvartets, Dobeles mūzikas skolas flautistu trio, vīru koris "Imanta" (Valmiera), Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris "Vizma".

Barikāžu atceres pasākums Dobelē

20. janvārī Dobeles Tirgus laukumā aizdedza ugunskurus Barikāžu 25 gadu atcerei. Savās atmiņās dalījās Andrejs Balčūns un Zane Veinberga.

 

2015. gads

Decembrī

Dobelē jaunieši apgūst profesionālās iemaņas

Decembra sākumā Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas skolēni piedalījās seminārā, kurā apguva bārmeņa un laa servisa prasmes

"Gada brīvprātīgais 2015" titula ieguvēja Sarmīte Lucaus

Ilggadēja brīvprātīgā Sarkanajā Krustā un vienkārši pilsētā - daudz dara sociālajā jomā. Būdama medmāsa, demonstrē, ka nav jābūt turīgiem, lai palīdzētu sabiedrībai.

Dobeles egle naktī

Autors Kristaps Stalidzāns

Lielās egles iedegšana

Dobelē tradicionāli tika iedegta lielā svētku egle. Šogad tā ir  9 metrus augsta, no polimēru materiāla darināts vides dizaina objekts - Ziemassvētku egle, kas ir Dobeles novada pašvaldības būvvaldes vadītāja arhitekta Jāņa Kukšas idejas realizācija.

Koncerts - konkurss ''Dobeles ābolu maiss''
Krogus dančos Dobelē sadancoja deju kolektīvi no visas Latvijas

Novembrī

Godināti Dobeles izcilākie novadnieki

14. novembrī svinīgā pasākumā notika Dobeles novada pašvaldības apbalvojumu pasniegšanas ceremonija. Apbalvojumi piešķirti ar Dobeles novada Apbalvošanas komisijas 23. oktobra lēmumu Nr.1 un Dobeles novada domes 29. oktobra lēmumu Nr.266/12.

Lāčplēša diena Dobelē

11. novembrī, Lāčplēša dienā, Dobeles novadā notika vairāki pasākumi. Pusdienlaikā Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas vietās - Dobeles pilsētas kapos, Virkus kapos, Bērzē un pie Īles nacionālo partizānu bunkura, pēcpusdienā notika tradicionālais lāpu gājiens un svinīgais brīdis pie Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa.

Dobelē atjaunoti divu ceļu posmi

Pirmais ceļš tika atklāts Jaunbērzē: Druvas - Saulstari 36 c posms, kas tika pārbūvēts 430 metru garumā. Ceļa darbi kopā izmaksāja 149 tūkstošus eiro, no tiem 86 tūkstošus sedza SIA "Latvi Dan Agro", pārējo - Dobeles novada pašvaldība. Savukārt Noliktavas ielas posms Dobelē tika sakārtots 110 metru garumā. Tas pašvaldībai izmaksāja 58 tūkstošus eiro.

Oktobrī:

Dobeles autobusu parks tiek papildināts ar diviem jauniem pasažieru autobusiem

Ar katru gadu pieaug Dobeles autobusu parka autobusu uzturēšana un apkope, tāpēc uzņēmuma "Dobeles autobusu parks" vadība, rūpējoties arī par pasažieru ērtībām, uzsākusi veco autobusu nomaiņu.  

Piedzīvojumu spēle "Jaunie Rīgas sargi"

Piedzīvojumu un izaicinājumu spēle "Jaunie Rīgas sargi" Latvijā tiek rīkota kopš 2008. gada, ik rudeni kopā pulcējot jauniešus, kuriem svarīga savas valsts vēsture, patriotisms, kā arī aktīva atpūta brīvā dabā. Šogad viens no spēles posmiem notika Dobelē.

Dobeles Ābolu diena

Ābolu diena Dobelē notika jau piekto gadu. Svinību laikā sudraba Ābolu ordeni pasniedza Mārai Rudzātei par sasniegumiem augļkopības nozarē.

Septembrī:

Dobeles novads nostiprina sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti 

Zināšanas apvienojumā ar labām praktiskām iemaņām ir viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem veiksmīgai novada uzņēmējdarbības un ekonomiskās vides attīstībai. Tāpēc Dobeles novada pašvaldība aktīvi sadarbojas jau ar trīs Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Nupat līgums par sadarbību pētniecībā un inovāciju ieviešanā skolās un uzņēmumos noslēgts ar Rīgas Tehnisko universitāti. 

Tradicionāli piemin izcilo šāvēju un šaušanas sporta treneri Ilgoni Freimani

No 18. līdz 20. septembrim Dobelē norisinājās Ilgoņa Freimaņa VI piemiņas sacensības ložu šaušanā.

Dobeles novadā jauniešos audzina patriotismu Kārļa Ulmaņa dzimtajās mājās

Septembra sākumā "Pikšās" tiekas pirmo klašu skolēni un septembra pirmajā svētdienā tiek svinēta Kārļa Ulmaņa dzimšanas diena.

Augustā:

Senās pils svētkos atklāti Dobeles pilsdrupu noslēpumi

Jau piekto gadu Dobeles pilsdrupās tiek atzīmēti Senās pils svētki. Lai gan pilsdrupas kļuvušas par iecienītu pastaigu un brīvā laika pavadīšanas vietu, reti kurš dobelnieks vai pilsētas viesis varētu zināt noslēpumus, kurus glabā pils sienas.

Jūlijā:

 Festivāla "Baltica" dalībnieki pieskandina Dobeles novadu

Noslēdzies ikgadējais starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015", kura ietvaros ceturtdiena tradicionāli bija novadu diena, kad festivāla dalībnieki no Rīgas dodas izbraukuma koncertos uz Latvijas novadiem. Deviņas folkloristu kopas no Latvijas un Norvēģijas šajā dienā ciemojās Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā Dobeles novada Pikšās, kā arī Dobelē.

Labklājības ministra Ulda Auguļa vizīte Dobelē

9. jūlijā darba vizītē Dobelē ieradās labklājības ministrs Uldis Augulis. Vizītes laikā tika apspriesti aktuāli jautājumi sociālajā jomā.

Jūnijā:

Kurzemes dziedāšanas svētkiem -145

Pirmie vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki notika tālajā 1873.gadā, taču vēl trīs gadus iepriekš Dobelē notika pirmie Kurzemes dziedāšanas svētki. Šogad Kurzemes dziedāšanas svētkiem aprit 145 gadi, un par godu šim notikumam Dobele pašā Jāņu priekšvakarā atkal uzņēma ciemiņus - koristus, dejotājus un orķestrantus no gandrīz visiem Latvijas novadiem, kuri Ķestermeža estrādē sniedza svētku koncertu.

Latvijas motokrosa čempionāta Dobeles posms

Dobeles novada „Ceļa ēzeļu” trasē 13. un 14. jūnijā notika šīgada Latvijas motokrosa čempionāta trešais posms. Pārsteigumu lielākoties nebija un uzvaras laurus visās klasēs plūca potenciālie līderi, toties 125 kubikcentimetru klasē savā mājas trasē uzvarēja 16 gadus vecais Arnolds Sniķers no Dobeles novada motokluba „MX4 Dobele”.

Dobeles novada svētki

Dobelē no 5. līdz 7. jūnijam svinēja Dobeles novada svētkus, kuru moto šogad bija “Mūsu mājas, kur labi klājas”.

Dobeles novada svētki 

Autors: Kaspars Kambars

Maijā:

Zemgales reģionālās handbola komandas Dobeles Tenax stāsts

Dobele ir ne tikai ceriņu lielpilsēta, bet tajā zied un plaukst arī sports. Handbola komanda Dobeles Tenax nebūdama sportistu profesionāļu komanda, ir viena no nedaudzajām Latvijas handbola komandām, kas spēlējusi Eiropas kausos. Komanda ir arī Latvijas čempiona kausa ieguvēja.

Dobele svin ziedoņa atnākšanu

Dobele nosvinējusi vasaras sezonas atklāšanu ar ceriņu ziedēšanas svētkiem, klasisko mūziku tango noskaņās un citiem pasākumiem visas dienas garumā. Svētki vakarā noslēdzās ar vērienīgu gaismas šovu.  

Dobeles novads veidos sadarbību ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti

Maijā trīspusēju sadarbības līgumu noslēgusi Dobeles novada pašvaldība ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošo vidusskolu. Šī sadarbība ļaus pilnveidot jau esošās izglītības programmas, kā arī veicinās jauniešu vēlmi mācīties tālāk reģionā un vēlāk veidot savu karjeru dzimtajā novadā.

Māras Rozentāles 40 darba gadu devums mūzikai

Māra Rozentāle lielāko sava mūža daļu veltījusi mūzikai. Ir grūti pateikt, cik daudziem cilvēkiem viņa radījusi mīlestību uz mūziku. Koncertprogrammā “Piecas nošu līnijas”, kas veltīta Māras Rozentāles 40 darba gadiem Dobeles mūzikas skolā, jaušama viņas pašas mīlestība pret šo mākslas veidu.

Aprīlī:

Dobelē gatavojas "Ceriņu tango"

Ik gadu maija vidū Dobeles ceriņu parkā notiek ceriņu ziedēšanas svētki. Latvijas Valsts augļkopības institūta pārziņā atrodas dārzkopja un selekcionāra Pētera Upīša ceriņu parks ar pasaulē vienu no plašākām ceriņu kolekcijām. 

Dobeles novada pašvaldībā paraksta sadarbības memorandu ar Rīgas Stradiņa universitāti 

23. aprīlī Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Jānis Gardovskis parakstīja sadarbības memorandu, kas paredz paplašināt, nostiprināt un pastāvīgi uzturēt uz abpusēju ieinteresētību balstītu sadarbību, tās ietvaros regulāri apzinot konkrētākus sadarbības virzienus un iespējas un sekojoši realizējot konkrētas aktivitātes.

Dobeles novada mājražotāji tēmē uz Eiropu

Dobeles mājražotāji apvienojušies un piedāvā savus ražojumus tirgos un interneta vietnē www.dobeledara.lv

Martā:

Dobeles 1.vidusskolas lepnums - skolas karogs

Zaļš samts, krāšņi izšūta varavīksne un skolas devīze. Šāds ir Dobeles 1. vidusskolas simbols - skolas karogs. Visos nozīmīgos skolas pasākumos karogs ir goda vietā. 

Izdejo ceļu uz gaismu

Vairāki simti dejotāji no Dobeles, Auces, Tērvetes, Rīgas, Jelgavas un Ozolnieku kolektīviem pulcējās Dobeles sporta hallē, kur norisinājās ikgadējais Tautas deju kolektīvu lielkoncerts "Ceļā uz gaismu".

Dobeles novada skolēni izvēlās profesijas

Ik pavasari topošajiem skolu absolventiem kļūst aktuāls jautājums par nākotnes profesijas izvēli un veiksmīgas karjeras izveidošanu. Skolēnu vidū ir tie, kam šie jautājumi nesagādā grūtības, jo viņi zina, ar ko nākotnē vēlās nodarboties, taču ir arī tādi, kuri pagaidām nav izšķīrušies, kurā mācību iestādē viņi mācīsies un kurā nozarē turpmāk darbosies. Lai palīdzētu topošajiem studentiem veikt izvēli, Dobelē notika ikgadējā karjeras diena.

Zemgales labākie jaunie akordeonisti pulcējas Dobelē

Dobeles pilsētā pavasari ieskandina ne tikai dabas mošanās un putnu dziesmas, bet arī Zemgales mūzikas skolu audzēkņu rūpīgi gatavotie priekšnesumi. Nupat noslēdzies jau 12. Akordeona spēles festivāls, tā mērķis ir veicināt Zemgales reģiona mūzikas skolu audzēkņu profesionālo izaugsmi un koncertdarbību.

Dobelnieki atvadās no saviem sniegavīriem

Dobele ir vienīgā pilsēta Eiropā, kurā ik ziemu neatkarīgi no laikapstākļiem slejas desmitiem sniegavīru skulptūru vairāku metru augstumā. Savukārt, sagaidot pavasara iestāšanos, dobelnieki ar krāšņiem svētkiem atzīmējuši ikgadējā Sniegavīru saieta noslēgumu.

Februārī:

Krimūnās pirmais gads ar atjaunoto apkures sistēmu

Dobeles novada Krimūnu pagastā noslēdzies pirmais gads kopš uzstādīts jauns apkures katls. 2010.gadā uzņēmums  „Dobeles enerģija", pārņemot šo katlu māju, pieņēma ekonomiski izdevīgu lēmumu - mainīt apkures sistēmu.

Dobelnieces Melisas Mildas Kampares mūžs 101 gada garumā

Dobeles novadniece Melisa Milda Kampare jeb vienkārši Kamparīte, kā viņu mīļi dēvē draugi un mājinieki, nosvinējusi 101.dzīves jubileju. Dzimusi viņa Jaunpils pusē, Viesātos, bet kopš 1958.gada dzīvo Bikstos, kur aizvadītas darba gaitas pienotavā un Patērētāju biedrībā. Tomēr šobrīd ikdiena aizrit lēnam. 

LNT raidījums "Attīstības kods" 14.02.2015. 

Dobeles novadam piešķirta E-indeksa balva.

Dobeles pirmskolas izglītības iestādei “Zvaniņš” 35

Foršas spēles, mīļas skolotājas un auklītes, daudz draugu – tāda atmosfēra ir Dobeles lielākajā pirmskolas izglītības iestādē “Zvaniņš”, kuram šogad aprit 35 gadi. Pēdējā laikā iestāde piedzīvojusi vērienīgas un pamanāms pārmaiņas, ēka ir siltināta un kļuvusi krāsaināka, pagalmā ierīkoti jauni rotaļu laukumi.

Janvārī:

Dobeles sniegavīri

Nu jau 5. gadu Dobelē tiek svinēts milzu sniegavīru saiets. Šogad pilsētas ielās tika izvietotas ap 40 mākslinieciski veidotas statujas. Tas ir vienīgais šāda veida pasākums visā pasaulē, līdz ar to Dobeli var dēvēt par sniegavīru galvaspilsētu.

Dobeles novadpētniecības muzejā apskatāma A.Princes izstāde “Kā dzīvē”

Sulīgi, krāšņi ziedi un dzīvas ainavas. Tāds skats paveras Dobeles novadpētniecības muzejā gleznotājas Aijas Princes izstādē “Kā dzīvē”. Šoreiz saviem skatītājiem nodoti paši pēdējie veikumi, kas tapuši iespaidojoties no dabas.

Vokālais ansamblis “KPTT” atzīmē savu piecgadi

Izskanējis Dobeles Valsts ģimnāzijas vokālā ansambļa “KPTT” piecu gadu jubilejas koncerts. Šajā laikā ansamblis piedalījies dažādos konkursos un skatēs, kur guvis panākumus gan ar savu lielisko muzicēšanas spēju, gan artistiskumu. Ik katra viņu uzstāšanās ir pārdomāta un pilna ar pārsteigumiem, kas sajūsmina klausītājus.