?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Izmitināšana

Ukrainas bēgļu atbalstam izveidots portāls majasbegliem.lv

 

Lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem vieglāk atrast mājokli Latvijā, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” izveidojusi portālu majasbegliem.lv. Portālā aicinām pieteikt mājokļus, kuri pieejami Ukrainas cilvēkiem īrei vai bez maksas. Tāpat portālā pieejama praktiska informācija par mājokļa īres jautājumiem. Visi materiāli sagatavoti latviešu un ukraiņu valodās.

 

Portāls majasbegliem.lv dod iespēju izīrētājiem ievietot bezmaksas sludinājumus un sasniegt ar mājokļu piedāvājumu tieši Ukrainas bēgļus, nodrošinot iespējas drošai saziņai starp potenciālo īrnieku un izīrētāju.

 

Tāpat portālā pieejama informācija par pieejamo finansiālo palīdzību gan īrniekiem, gan cilvēkiem, kuri piedāvā mājokli bez maksas, vispārēju informācija par mājokļa īri, īres līguma paraugs latviešu un ukraiņu valodā, kā arī praktisks ceļvedis mājokļa īrēšanā. Dokumentus palīdzēja sagatavot arī biedrība “Patvērums “Drošā māja”.

 

Lai īres procesu padarītu drošāku, sadarbībā ar Centru MARTA publicēts materiāls par to, kā atpazīt un novērst cilvēktirdzniecības riskus.  

 

Portālu izveidot palīdzēja Deliverty komanda, kas tapa TechChill #HackForce hakatona laikā un brīvprātīgie.

 

Aktuālajai informācijai par šo iniciatīvu un citu nepieciešamo atbalstu iespējams sekot līdzi www.palidziukrainai.lv, kā arī Facebook  grupā: https://www.facebook.com/groups/www.gribupalidzetbegliem.lv. Sazināties ar kustību “Gribu palīdzēt bēgļiem” var, rakstot uz gribupalidzetbegliem@gmail.com.

 

Portāla majasbegliem.lv iniciatīvu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Vairāk informācijas par atbalstu Ukrainas cilvēkiem www.palidziukrainai.lv. Kustības „Gribu palīdzēt bēgļiem” mērķis ir sniegt praktisku, tūlītēju un brīvprātīgu palīdzību patvēruma meklētājiem, bēgļiem un starptautiskās aizsardzības saņēmējiem, vienlaikus veicinot šo cilvēku integrāciju Latvijā. "Gribu palīdzēt bēgļiem" ziedojumu konts: LV24HABA0551041611130.

Informāciju sagatavoja:
Linda Jākobsone,
Kustība „Gribu palīdzēt bēgļiem”
Tālr.: 29123348
E-pasts: linda@gribupalidzetbegliem.lv


ATBALSTS UKRAINAS CIVILIEDZĪVOTĀJU IZMITINĀŠANAI UN ĒDINĀŠANAI

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikta kārtība, kādā valsts sniedz atlīdzību Latvijas iedzīvotājiem, kuri bez maksas savās mājās izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus (nepieprasot samaksu no Ukrainas civiliedzīvotājiem). Mājsaimniecības jeb tās pārstāvošās fiziskās personas var saņemt kompensāciju par izmaksām, kas tām radušās, savā mājoklī izmitinot Ukrainas civiliedzīvotājus (nodrošinot gan izmitināšanu, gan iespēju robežās arī higiēnas preces un uzturu, kā arī izglītojošus un izklaides vai atpūtas pasākumus, u.c. atbalsta pasākumus). Atlīdzība tiks izmaksāta par periodu līdz 90 dienām, skaitot no pieteikumā norādītā datuma, bet ne agrāk kā no 2022.gada 1.maija.

Atbalstot grozījumu Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, Saeima pagarinājusi atbalsta sniegšanas periodu tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas atbalstam jau ir pieteikušies līdz š.g. 24. maijam (ieskaitot), to saņem vai saņemamā atbalsta periods drīzumā beigsies, primāri sniedzamo atbalstu — izmitināšanu un/vai pārtiku – papildus nodrošināt vēl 30 dienas, taču kopā ne vairāk kā 120 dienas. 

Kārtību, kādā Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā līdz 90 dienām tiek nodrošināti izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumi, nosaka Ministru kabineta 2022.gada 12.marta noteikumi Nr.168 "Noteikumi par primāri sniedzamā atbalsta nodrošināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem".

SKAIDROJUMS mājsaimniecībām par atlīdzības saņemšanu par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu

PIETEIKUMA veidlapa par atlīdzības mājsaimniecībai saņemšanu par Ukrainas civiliedzīvotāja/u uzņemšanu

SKAIDROJUMS par Ukrainas civiliedzīvotājiem primāri sniedzamo atbalstu – izmitināšanu un nodrošināšan ar pārtiku vai ēdināšana

Trīspusējs īres līgums Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem

Atlīdzība mājsaimniecībām
atlidziba_majsaimniecibam_kas_izmitina_Ukrainas_civiliedzivotajus

 

Atlīdzība pašvaldībām - izmitināšanai
Atlīdzība pašvaldībām - pārtika

 

Lai pieteiktos un saņemtu valsts līdzfinansējumu par sniegtajiem Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu, pašvaldībām Valsts kases e-pārskatu sistēmā jāaizpilda un jāiesniedz pārskata veidlapu “Pārskats par izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumiem atbalstam Ukrainas civiliedzīvotājiem”. Pārskats jāiesniedz līdz kārtējā mēneša 10 datumam par iepriekšējo mēnesi. Ekonomikas ministrijas konsultatīvais tālrunis informācijai un jautājumiem par pārskata veidlapas aizpildīšanu - 67013019.


 Aicinām atsaukties ikvienu, kurš pie sevis ir gatavs uzņemt bez pajumtes palikušos Ukrainas bēgļus

Pirmie Ukrainas bēgļi jau ir ieradušies Dobeles novadā. Tā kā no kara bēgošajiem nav konkrētas apmešanās vietas, šiem cilvēkiem uz laiku tiek piedāvāts apmesties Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas kopmītnes Gaurata ielā 8, Dobelē 1, kur šobrīd ir izmitināti četri cilvēki. Tomēr, jāatzīst, ka šis ir tikai kā pagaidu risinājums, jo ilgākai dzīvošanai šī mītne nav piemērota.

Ļoti liels lūgums cilvēkiem būt atsaucīgiem un ikvienam, kurš savā paspārnē ir gatavs uzņemt Ukrainas bēgļus, par to darīt zināmu, zvanot  28675118 (no pl.8.00 – 17.00), kā arī sūtot ziņu uz e-pastu: turisms@dobele.lv .

Bez pajumtes palikušajiem ukraiņiem mājoklis, iespējams, būs nepieciešams pat ilgākam laikam. Liels paldies visiem, kuri jau ir piedāvājuši izmitināt bēgļus pie sevis, tomēr piedāvāto mājokļu skaits nav pietiekams gadījumā ja bēgļu skaits palielināsies. Jau šobrīd tiek meklēti arī īres dzīvokļi, kurus to saimnieku būtu gatavi izīrēt ukraiņu bēgļu ģimenēm.

Ikvienu, kurš Dobeles novadā uz ielas vai kur citur sastop Ukrainas bēgļus, kuri, meklē pajumti vai kādu citu palīdzību, aicinām palīdzēt šiem cilvēkiem nokļūt līdz Dobeles novada pašvaldības policijai, Valsts un pašvaldības vienotajam klientu centram, tūrisma informācijas centram, pagastu pārvaldei, vai arī zvanīt pašvaldības policijai pa tālruni 29785503 (pieejams visu diennakti).

Būsim atsaucīgi un palīdzēsim kara bēgļiem atrast drošu un siltu mājokli!

Informāciju sagatavoja:  Dobeles novada domes sabiedrisko attiecību nodaļa

  


 
Par bēgļu izmitināšanu savā mājoklī
Lai apzinātu šī brīža esošo situāciju ar Ukrainas kara bēgļiem Dobeles novadā, aicinām atsaukties ikvienu novadā dzīvojošo ģimeni, kura savā paspārnē ir uzņēmusi bez pajumtes palikušos.
Lūgums to darīt zināmu, rakstot vai zvanot:
- 28675118
Dobeles novada pašvaldība izsaka milzu pateicību ikvienai ģimenei, kura nesavtīgi sniedz atbalstu šajā laikā.
 
Informāciju sagatavoja: Dobeles novada domes sabiedrisko attiecību nodaļa