?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Izveidots koordinēts Latvijas atbalsts Ukrainai un Ukrainas bēģļiem

  Aicinām piedalīties konferencē “Ar šodienas pieredzi Ukrainas nākotnei.
Par iekļaujošu sabiedrību cilvēkiem ar invaliditāti Ukrainā”

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO jau no kara sākuma Ukrainā aktīvi līdzdarbojas, lai sniegtu atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti. Tā ir palīdzība gan bēgļiem ar invaliditāti, kas ieradušies Latvijā, gan cilvēkiem, kuri palikuši Ukrainā, pakļauti dzīvības riskam un bieži vien bez iespējām saņemt pierastos pakalpojumus. 

Pēdējo mēnešu laikā mūsu organizācija ir izveidojusi labu sadarbību ar mums līdzīgām organizācijām Ukrainas kaimiņvalstīs, apzinājusi citu valstu pieredzi. 

Lai veidotu ciešāku sadarbības tīklu ar Eiropas Savienību, citām ES valstīm, kā arī izprastu, kādu atbalstu iespējams saņemt cilvēkiem ar invaliditāti no Ukrainas tepat Latvijā, organizējam konferenci "Ar šodienas pieredzi Ukrainas nākotnei".

Konference notiks 27.jūlijā no plkst. 13.00 līdz 17.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē.

Konferencē piedalīsies pārstāvji no Eiropas Invaliditātes foruma, Ukrainas valdības pilnvarotā pārstāve cilvēku ar invaliditāti jautājumos, Ukrainas vēstnieks Latvijā, ka arī citu atbildīgo institūciju pārstāvji no Latvijas – Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Veselības ministrijas u.c.

Pieteikties konferencei var līdz 23. jūlijam, zvanot uz tālruni 20013797 vai rakstot uz e-pastu sustento@sustento.lv

 

  Запрошуємо до участі в конференції «З сьогоднішнім досвідом для майбутнього України.
Про інклюзивне суспільство для людей з інвалідністю в Україні»

Латвійське oб'єднання організацій людей з інвалідністю SUSTENTO з самого початку війни в Україні активно працює та надає підтримку людям з інвалідністю з України. Це допомога як для біженців з інвалідністю, які прибули до Латвії, так і для людей, які залишилися в Україні та не мають можливості отримати звичну для них допомогу в умовах війни.

За останні місяці наша організація налагодила хорошу співпрацю і обмінялась досвідом з подібними організаціями сусідніх з Україною країн.

Щоб створити більш тісну мережу співпраці з Європейським Союзом, іншими країнами ЄС, а також зрозуміти, яку підтримку люди з інвалідністю з України можуть отримати тут у Латвії, ми організовуємо конференцію «З сьогоднішнім досвідом для майбутнього України».

Конференція відбудеться 27 липня о 13:00 у Будинку Латиського товариства (Merķeļa ielā 13, Rīga).

У конференції візьмуть участь: Надзвичайний і Повноважний Посол України в Латвії,  представники European Disability Forum, представники Міністерства добробуту Латвії, представники Міністерства охорони здоров’я Латвії, представники Міністерства освіти та науки Латвії, представники з України та організації, які надають підтримку громадянам України.

Подати заявку на участь у конференції до 23 липня за телефоном 20013797 або електронною поштою: sustento@sustento.lv


 

   

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) noslēdzis septiņus sadarbības līgumus ar nevaldības organizācijām par sociālā mentora pakalpojuma sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem, kas kara rezultātā ieradušies Latvijā, ikdienas situāciju risināšanā. Finansējuma ietvaros pakalpojumu saņems vismaz 7 000 Ukrainas iedzīvotāju, un tas jau ir pieejams visā Latvijas teritorijā.  Lasīt vairāk

Фонд інтеграції суспільства (ФІС) підписав сім угод про співпрацю з неурядовими організаціями щодо надання послуг соціального наствництва жителям України, що прибули у Латвію внаслідок війни, у вирішенні повсякденних ситуацій. У рамках фінансування послугу отримають щонайменш 7 тис. українців і вона вже доступна по усій Латвії. читати більше

Фонд интеграции общества (ФІO) заключил семь договоров о сотрудничестве с неправительственными организациями по оказанию услуг социального ментора в решении бытовых ситуаций жителям Украины, прибывшим в Латвию в результате войны. В рамках финансирования услугу получат по меньшей мере 7000 жителей Украины, и она уже доступна по всей Латвии. 
прочитайте больше.

 

Ukrainā jau vairāk kā mēnesi notiek kara darbība. Dobeles novada pašvaldības sadraudzības pilsēta Shidnica šobrīd uzņem lielu skaitu iedzīvotāju no aktīvās karadarbības zonām Ukrainā. Pašvaldība ir iesaistījusies humānās kravas sarūpēšanā un, pateicoties pārtikas ražotāja AS “Dobeles dzirnavnieks” atbalstam, jau šobrīd ir sarūpēti makaroni, grūbas un auzu pārslas.

Aicinām iedzīvotājus atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, ziedojot preces, kas viņiem visvairāk ir nepieciešamas:

 • GRIĶUS
 • RĪSUS
 • CUKURU
 • TĒJU
 • KAFIJU
 • CEPUMUS
 • SALDUMUS
 • SAUSĀS BROKASTU PĀRSLAS

 

NAUDAS LĪDZEKĻUS aicinām ziedot: 
                Biedrība “Auces novada Sociālo inovāciju parks”
                Reģ. Nr. 40008274230
                SEB Banka LV53UNLA0055000575810

Ziedojumu vākšanas punkti ir atvērti visā Dobeles novadā – izglītības iestādēs, pagastu pārvaldēs un citviet. Ziedojumu punktu darba laikus skatīt šeit

Pēc ziedojumu savākšanas Dobeles novada pašvaldība organizēs transportu, kas preces nogādās Ukrainas pilsētā Shidnicā, kur tās tiks izdalītas kara bēgļiem.

Paldies par jūsu sirds atvērtību! Šis ir laiks, kad kopā mēs varam izdarīt nozīmīgu darbu un atbalstīt nelaimē nonākušu tautu.

 


 UKRAINAS KARA BĒGĻI VARĒS SAŅEMT BEZMAKSAS PĀRTIKAS UN PAMATA MATERIĀLA  ATBALSTA PAKAS

УКРАЇНСЬКІ БІЖЕНЦІ ВІЙНИ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНІ НАБОРИ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ ТА БАЗОВОГО МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


Tapusi vietne www.propozycii.lv/, kurā vienkopus var atrast Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu, kā arī nevalstisko organizāciju piedāvājumus ikdienas dzīves atbalstam Ukrainas cilvēkiem, kuri ieradušies Latvijā, bēgot no kara šausmām. Brīvprātīgo grupas izveidotajā vietnē Ukrainas cilvēki, kas ieradušies Latvijā, var rast ikdienas dzīvei nepieciešamos pakalpojumus bez maksas vai par īpašiem noteikumiem. Šobrīd apkopoto piedāvājumu vidū ir, piemēram, akūtie zobārstniecības pakalpojumi, vetārsta palīdzība, bezmaksas deju, jogas un citas nodarbības, psiholoģiskā atbalsta piedāvājumi un daudzi citi.

 Šajā lapā NETIEK apkopoti mājokļa un darba piedāvājumi, informācija par kuriem jau atrodama citās vietnēs.

Patvēruma meklētāji pajumti atraduši dažādās Latvijas malās, tāpēc mudinām reģiona mazos un vidējos uzņēmumus un NVO ziņot par saviem atbalsta piedāvājumiem ukraiņiem. Aicinām aizpildīt pieteikuma formu https://ej.uz/piedavajumi_ukrainiem.

Informāciju sagatavoja:
Ella Pētermane
Padomniece
Latvijas Pašvaldību savienība
E-pasts: ella.petermane@lps.lv
Tālr.: 29496976


 Latvijas Pilsoniskā alianse un Eiropas Kustība Latvijā aicina piedalīties akcijā “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”. 

Saulespuķu lauki ir viens no Ukrainas simboliem, tāpēc pēdējā mēneša laikā saulespuķes cilvēkiem dažādās pasaules malās ir kļuvušas par vienu no Ukrainas brīvības un solidaritātes atbalsta zīmēm. Tajā pašā laikā zināms, ka darbošanās dārzā spēj mierināt prātu un sirdi – dārza terapija daudzviet pasaulē tiek izmantota, lai palīdzētu cilvēkiem pārvarēt psiholoģiskus pārdzīvojumus un traumas, tai skaitā arī posttraumatiskā stresa sindromu.

Šajā laikā, kad savās mājās, skolās un darbavietās uzņemam cilvēkus no Ukrainas un ik dienu saņemam ziņas par Krievijas armijas pastrādātiem prātam neaptveramiem noziegumiem, dabas terapija var palīdzēt arī mums. Rūpes par stādiem un iespēja sekot līdz saulespuķes asna dīgšanai var sniegt mierinājumu, kā arī ticību, ka puķes uzziedēs pasaulē, kurā karš jau būs beidzies un mēs piedalīsimies Ukrainas atjaunošanas darbos.

Kā piedalīties akcijā:

1. Līdz aprīļa otrās nedēļas beigām sēt saulespuķes kastītēs/ podiņos uz palodzes vai siltumnīcā, dēstus kopjot un lolojot līdz maija sākumam, kad būs iesilusi zeme un saulespuķes varēs izstādīt dārzā, dobē vai uz balkona,
2. Otrs variants: sagaidīt maiju un sēt saulespuķu sēklas jau tieši zemē,
3. Piedalīties saulespuķu stādīšanas vai sēšanas akcijā Eiropas dienā, 9. maijā, vai kādā citā maija dienā,
4. Dalīties ar savu saulespuķu sēšanas un audzēšanas pieredzi, kā arī savu saulespuķu dārzu fotogrāfijām sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #SaulespuķesUkrainai, #UkrainaEiropā un #VienotiEiropā.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Pilsoniskā alianse
Alberta iela 13, Rīga, LV-1010 
Tel. +371 24245580
www.nvo.lv


 Pabalsti par bērnu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kurus piešķir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra /Допомога на дитину громадянському населенню Українищо присвоюється, Державним агентством соціального страхування


Ja kopā ar jums no Ukrainas ceļo mājdzīvnieks:

 • Kad iekārtosieties dzīves vietā, sazinieties ar tuvāko veterinārārstu, lai vienotos par vizīti.
 • Veterinārārsts bez maksas dzīvnieku apskatīs, reģistrēs, čipēs, vakcinēs.

Якщо ви їдете з України i домашня тварина подорожує з вами:

 • Коли ви облаштуєтеся, зверніться до найближчого ветеринара, щоб домовитися про відвідування.
 • Ветеринар безкоштовно огляне, зареєструє, чіпує та прищепить тварину.

Eсли вы из Украины путешествуете с домашним животным:

 • Когда вы обустроитесь, обратитесь к ближайшему ветеринару, чтобы договориться о посещении.
 • Ветеринар бесплатно осмотрит, зарегистрирует, чипирует и привьет животное.

Pārtikas un veterinārā dienesta tālrunis informācijai: 67095245
Інформаційний телефон Латвійської продовольчо-ветеринарної служби: 67095245
Информационный телефон продовольственно-ветеринарной службы: 67095245


Sāk darboties Ukrainas atbalsta tālrunis nodokļu jautājumos

 Lai operatīvi informētu un palīdzētu iedzīvotājiem un  uzņēmējiem, kuri sniedz atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem vai kuru uzņēmējdarbību ietekmējis karš Ukrainā, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no šī gada 21. marta sāk darboties īpaši tam izveidots tālrunis nodokļu jautājumiem par atbalstu un sadarbību ar Ukrainu – 67120012.

Šis tālrunis darbosies darba dienās no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.15 līdz plkst. 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.15 līdz plkst. 8.15-15.45.

Lasīt vairāk


Dobeles Centrālajā bibliotēkā Ukrainas bēgļiem bez maksas ir iespēja saņemt daudzveidīgus pakalpojumus: internets, periodika, grāmatas, spēles, izstādes, utt…

Būsiet laipni gaidīti!!


Ukrainas kara bēgļi varēs saņemt bezmaksas pārtikas un pamata materiāla atbalsta pakas

Українські біженці війни можуть отримати безкоштовні набори продуктів харчування та базового матеріального забезпечення

Украинские беженцы смогут получать бесплатные продукты и наборы первой необходимости

  


NVA CV un vakanču portālā, lielākajā valstī vakanču datu bāzē, Latvijas darba devēji Ukrainas bēgļiem piedāvā jau vairāk nekā 4,2 tūkstošus darba vietu

Latvijas darba devēji turpina pieteikt Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) darba vietas Ukrainas bēgļiem. Darba devēju piedāvātās vakances ir pieejamas lielākajā vakanču datu bāzē – NVA CV un vakanču portālā (https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/). Darba attiecības Latvijā Ukrainas kara bēgļi var uzsākt, ja ir saņemta ilgtermiņa vīza ar tiesībām uz nodarbinātību bez ierobežojumiem uz laiku līdz vienam gadam.

Vairāk lasīt šeit


Vēloties sniegt atbalstu ukraiņu tautai Ukrainā, aicinām iesaistīties maskēšanās tīklu pīšanā arī Dobelē! Ir pieejamas telpas, tomēr ļoti nepieciešami materiāli. Iesaisties:

 • ja Tev ir pieejami audumi no dabīgā materiāla (lins, kokvilna) kādā no attēlā redzamiem toņiem vai zini uzņēmumu, kas būtu gatavs noziedot audumus;
 • ja Tev ir pieejami drošības tīkli lielos gabalos;
 • ja Tu nezini kā sevi nodarbināt šajās dienās (rokdarbi nomierina);
 • ja Tev ir, bet nav vajadzīgi kamuflāžas tīkli!

Iedvesma gūta no mākslinieces Ievas Ādamsones, kura ir iesaistījusi sabiedrību kamuflāžas tīklu aušanā un nodošanā nogādāšanai Ukrainā. Ticam, ka arī Dobelē šī ideja gūs atsaucību.

Ja vari iesaistīties darbnīcā Dobelē, sazinies ar Intu Jansoni (mob. 26388132)!

Līdzi jāņem šķēres, maiņas apavi!

Darbnīcas vieta: Gold Barbell City, Muldavas iela 3a, Dobele (veikals “TOP”, 2. stāvā)

Darba laiks:

- P. - P. 8:30 - 21:00
- S. 10:00 - 15:00
- Sv. Slēgts

ĻOTI, ĻOTI GAIDĪSIM!

Informāciju sagatavoja Dobeles PIUAC


 

 

Latvijas valsts un sabiedrība sniedz vienotu un koordinētu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem! 

Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš vēlas sniegt palīdzību ukraiņiem, reģistrēties palidziukrainai.lv!

Ukrainas iedzīvotāji, kuri ierodas Latvijā, bēgot no Krievijas izraisītā kara Ukrainā, lūdzu, reģistrējieties palidziukrainai.lv, lai pieteiktos atbalsta saņemšanai!

Tīmekļvietnē pieejama informācija par ieceļošanu, uzturēšanos, apmešanos un darba iespējām Latvijā.

Vienotais tālrunis +371 27380380

Ukrainas pilsoņiem, kuri ierodas un uzturēsies Latvijā var saņemt visus valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus. Plašāk skatīt Veselības ministrijas mājaslapā.

 

 

Латвійська держава та суспільство надають єдину та координовану допомогу Україні та українським біженцям!

Запрошуємо кожного мешканця Латвії, хто хоче допомогти українцям, зареєструватися на palidziukrainai.lv!

Жителі України, які прибувають до Латвії, рятуючись від війни, спричиненої Росією в Україні, зареєструйтеся на сайті palidziukrainai.lv, щоб подати заявку на підтримку!

Веб-сайт містить інформацію про в’їзд, перебування, проживання та можливості працевлаштування в Латвії.

Єдиний номер телефону +371 27380380

Громадяни України, які прибувають до Латвії та перебуватимуть у Латвії, матимуть можливість отримати усі оплачені державою послуги медичної сфери