?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Rezultāti

12.10.2022.

 

Sudraba medaļa Beatei Jansonei Latvijas čempionātā vieglatlētikas krosā

Sestdien 8.oktobrī Cēsu novdā, pie Āraišu dzirnavām, Latvijas skrējēji cīnījās par Latvijas čempionāta medaļām krosā.Šīs bija sezonas pēdējās sacensības. Skrējiena trase bija 1,5 km gara, grūta ar gariem kāpumiem, kas no sportistiem prasīja lielu izturību un gribasspēku. Šo grūto pārbaudījumu veiksmīgi izturēja 13 Dobeles Sporta skolas audzēkņi, sākot no visjaunākajiem dalībniekiem (10, 11 gadi) līdz jauniešiem. 2km distancē meitenēm U-16 grupā sudraba medaļu izcīnīja Beate Jansone 7 min.46 sek.U-14 vec.gr. zēniem 1,5 km distancē 6.v, Rūdolfam Žideņam, 18.v. Gabrielam Židiņam-Brakmanim. Šajā grupā meitenēm 1km distancē 6.v. Luīze Limanāne, 19.v. Alise Nordena. Ļoti veiksmīgi startēja treneres Argijas Rudenes  meitenes un zēni (U-12 gr.,10,11 gadi) 0,5km 5.v. Marta Gustiņa, 6.v. Amēlija Laimiņa, 10v. Heilija Marija Čena, 18.v. Laura Jansone. Zēni šajā grupā skrēja 1,0 km, 9.v. Matīss Miltiņš, 11.v. Henrijs Jurēvics.Jaunietes (U-18 gr.) skrēja 3km. Abas mūsu jaunietes –Viktorija Pisareva un Megija Nordena tika galā ar šo grūto trasi, finišējot 11.v.un 12.v.

Dobeles Sporta Skolas vieglatlētikas trenere:   S.Velberga

 

11.10.2022.

Olimpiete ciemojās Augstkalnē

Šajā gadā BEACTIVE Eiropas sporta nedēļa norisinājās no 23.09. – 30.09. ar devīzi ‘’Piecelies un piecel citus’’.  Šī pasākuma ietvaros 29.09. Augstkalnes pamatskolā viesojās Dobeles Sporta skolas pārstāvji – Tokijas Olimpisko spēļu dalībniece, šaušanas  trenere Agate Rašmane un skolas direktors Viesturs Dude. 5. – 9. klašu skolēni tika iepazīstināti ar Sporta skolas slavenākajiem absolventiem, ar  iespējām trenēties  šajā mācību iestādē. A. Rašmane pastāstīja par savām sportistes gaitām no iesācējas līdz Olimpisko spēļu 19. vietas ieguvējai šaušanā. Olimpiete klātesošajiem demonstrēja izcīnītās Jaunatnes Olimpisko spēļu un Eiropas spēļu bronzas godalgas. Auditorijai tika demonstrēti ieroči un speciālais ietērps, kurus šāvēji lieto sacensībās. Nobeigumā klātesošajiem bija iespēja tuvāk iepazīties ar šaujamieročiem, kā arī uzdod ciemiņiem sev interesējošos jautājumus.

28.09.2022.

 

 

Zelts Polvā.

  No 24.09. – 25.09. Igaunijas pilsētā Polvā norisinājās tradicionālais handbola turnīrs jauniešiem ‘’Polva Cup 2022’’. Turnīrā piedalījās komandas no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Ielūgumu uz šī gada  sacensībām saņēma arī Lindas Karlovičas trenētā Dobeles Sporta skolas U16 vecuma grupas zēnu komanda.

   Turnīra gaitā puiši aizvadīja piecas spēles ar Polvas, Tallinas, Salaspils, Panevežis un Ludzas komandām. Svinot pārliecinošas uzvaras visās spēlēs, par  uzvarētājiem savā vecuma grupā kļuva Dobeles Sporta skolas jaunie handbolisti. Otrajā vietā – Panevežis, bet trešajā – Ludzas komandas.

    Uzvarētāju komandā spēlēja Emīls Vilsons, Valdis Kalniņš, Raiens Šnepsts, Endijs Šnepsts, Matīss Zolners, Edvards Toks, Mārtiņš Misulis, Linards Reitmanis, Kristers Bārzdiņš, Deivijs Briņķis, Uģis Jansons, Artis Putra, Maksis Pešiks, Ņikita Goļikovs, Kārlis Kirilka un Deivids Balēvics.

Turnīra vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma Valdis Kalniņš.

22.09.2022.

Handbols Paņevežā.

No 17.09. – 18.09. Lietuvas pilsētā Paņevežā 26. reizi notika starptautisks jaunatnes handbola turnīrs ‘’Panevežio Taure – 2022’’.  Dažādās vecuma grupās sacensībās piedalījās 24 meiteņu un 38 zēnu komandas no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas.

    Dobeles Sporta skola tika pārstāvēta ar meiteņu U14 un U16 (trenere Larisa Veinberga), zēnu U14 un U16 (trenere Linda Karloviča) un U18 (treneris Egils Politers) komandām.

     Spēcīgajā konkurencē par turnīra uzvarētājiem kļuva mūsu U16 zēnu komanda. Treneres Lindas Karlovičas audzēkņi finālā tikās ar Polvas komandu no Igaunijas. Izšķirošajā spēlē igauņi nespēja konkurēt ar jaunajiem dobelniekiem un zaudēja 9 : 19. Turnīra gaitā traumas guva abi mūsu vārtsargi, bet tas netraucēja sacensības pabeigt ar uzvarētāju kausu rokās.

    Līdz finālspēlei tika arī mūsu vecāko puišu –U18 komanda. Arī viņiem pretī stājās  Polvas handbolisti. Šoreiz sīvā cīņā mūsu spēlētājiem nācās piekāpties ziemeļu kaimiņiem ar 13 : 16.  Rezultātā – E. Politera trenētajiem dobelniekiem sudraba medaļas. Diemžēl, trīs mūsu komandas pamatsastāva spēlētāji guva roku traumas un turnīru nespēja pilnvērtīgi pabeigt.

     Meiteņu turnīrā treneres Larisas Veinbergas U16 grupas audzēknes kļuva par bronzas medaļu laureātēm.

Šīs bija vienas no pēdējām sacensībām pirms Latvijas jaunatnes čempionāta handbolā sākuma. Novēlēsim visu vecuma grupu komandām veiksmīgu, uzvarām bagātu  sezonu!

 

15.09.2022.

Jauno riteņbraucēju starti.

Svētdien, 11. septembrī Jaunmārupē aizvadīti “Mārupes velosvētki”, kuros piedalījās vairāk nekā 400 lielu un mazu braucēju, tajā skaitā kupls pulciņš Dobeles Sporta skolas jauno riteņbraucēju, treneru Tamāras Bumbieres un Daiņa Rituma vadīti.

Ar skaistiem muzikālajiem sveicieniem sportistus iepriecināja Mārupes novada mūziķi, kamēr ļoti azartiski izvērtās bērnu un Tautas braucieni, kas pulcēja kuplu skaitu Mārupes novada iedzīvotāju un viesus no visas Latvijas. 2012. – 2013. gadā dzimušo meiteņu konkurencē lielisks starts izdevās mūsu meitenēm. Otro vietu izcīnīja Marta Gustiņa, bet uz trešā pjedestāla pakāpiena kāpa Keita Pitka. 8. un 9. vietu sadalīja Linda Pumpiša un Lauma Lazdiņa.

 Pasākuma ietvaros notika arī atjaunotais Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā kritērija braucienā. Sacensību organizatori bija izvēlējušies visai tehnisku apli, kurā netrūka ne tiltiņu šķērsošanas, ne parka celiņu, velo ceļu un arī krietni platāku ielu.

Lieliski veicot 12 km distance, U12 vecuma grupas meiteņu konkurencē sudraba medaļu ieguva mūsu Viviāna Vistiņa.

Jaunieši sacentās 30 km distancē. Šeit 5. vietu izcīnīja Ralfs Vistiņš, bet 11. – Valters Tams.

Lai popularizētu dāmu riteņbraukšanu, notika arī jauniešu, junioru un sieviešu apvienotais brauciens, tajā sacenšoties Latvijas un Ukrainas sportistēm. No mūsu valsts sportistēm visaktīvāk punkti krājās Dobeles Sporta skolas braucējai  Lindai Eihmanei.  Turpinājumā sekmīgs atrāviens uzvaru atnesa Ukrainas jaunajai sportistei Jūlijai Pčelintsevai. Otrā vieta un sudrabs Lindai Eihmanei.

Junioriu konkurencē mūsu sportistiem Rikam un Lavram Sipovičiem attiecīgi – 5. un 7. vieta.

Līdz ar šīm sacensībām šosejas riteņbraucēju sezona ir praktiski noslēgusies.

 

05.09.2022.

Dobelnieku panākumi Siguldā.

  03.09. Siguldā norisinājās atklātais Latvijas čempionāts kalnā braukšanā. Dalībnieku skaitu kuplināja arī Ukrainas jaunatnes izlases meitenes, kuras, kopš kara sākuma dzimtenē, uzturas un trenējas Murjāņos.

   Iepriekšējos gados riteņbraucēji veica distanci gar bobsleja trasi, bet šoreiz nācās spēkoties Krimuldas serpentīna kalnā. 800 m garajā distancē uzvarētāji tika noskaidroti dažādās vecuma grupās.

   Kuplā skaitā uz sacensībām bija ieradušies Dobeles Sporta skolas treneru Tamāras Bumbieres un Daiņa Rituma audzēkņi. Jau par tradīciju kļuvis, ka no sezonas svarīgākajām sacensībām mūsu jaunie sportisti atgriežas ar bagātīgu medaļu kolekciju. Izņēmums nebija arī šī reize.

Juniorēm dubultuzvara mūsu meitenēm - par valsts čempioni kļuva  Adelīna Jefimova, bet sudrabs Lindai Eihmanei. Junioriem ļoti sīvā cīņā par Latvijas čempionu kļuva dobelnieks Lavrs Sipovičs, kurš tikai par pus sekundi apsteidza sāncensi no Murjāņu Sporta Ģimnāzijas.

  Jaunietēm Beāte Bula vēlreiz apliecināja, ka ir viena no spēcīgākajām savā vecuma grupā un ieguva sudraba medaļu.

 Sieviešu elites grupā kārtējo reizi savu augsto meistarību nodemonstrēja mūsu skolas riteņbraucēja Evelīna Ermane – Marčenko izcīnot sudraba medaļu.

 

31.08.2022.

Dobelnieku triumfs Lietuvā.

No 24.08. – 25.08. Lietuvas pilsētas Pasvalis modernajā sporta arēnā ‘’Piena žvaigždes arena’’ norisinājās tradicionālais handbola turnīrs jauniešiem. Bez Lietuvas vienībām sacensībās bija pieteiktas arī komandas no Jēkabpils un Dobeles. Mūsu Sporta skola bija  pārstāvēta meiteņu U15 un U17 grupā (trenere Larisa Veinberga), kā arī zēnu U12 (treneris Ņikita Pančenko) un U14 (trenere Linda Karloviča) konkurencē. Turnīrs nebija viegls, jo katru dienu nācās aizvadīt vairākas spēles.

Šo pārbaudījumu mūsu komandas izturēja godam un apbalvošanas ceremonijā saņēma trīs uzvarētāju kausus, kā arī vienu apbalvojumu par izcīnīto otro vietu. Par turnīra uzvarētājiem kļuva meiteņu U17, kā arī zēnu U13 un U14 komandas. Meiteņu U15 komandai šoreiz nācās samierināties ar sudraba medaļām.

Apsveicam  jaunos sportistus un viņu trenerus ar šo panākumu.

 

31.08.2022.

Eiropas jaunatnes čempionāts svarcelšanā.

No 10.08. – 18.08. Polijā norisinājās Eiropas čempionāts svarcelšanā jauniešiem U15 vecuma grupā. Latvijas izlases sastāvā sacensībās startēja arī Dobeles Sporta skolas audzēknis Kevins Mežinskis.

   Savā svara kategorijā Kevins raušanā pievarēja 90 kg., bet grūšanā – 103 kg. Kopvērtējumā tas deva 6.vietu kontinenta jaunatnes labāko spēkavīru konkurencē . Apsveicam jauno atlētu un viņa treneri Miku Spasu ar veiksmīgo startu. Ceram, ka ar neatlaidīgu un smagu treniņu darbu jaunietis kļūs par mūsu Sporta skolas absolventu Viktora Ščerbatiha un Artūra Plēsnieka panākumu un  slavas mantinieku.

 

02.08.2022.

Jauno riteņbraucēju starts Lietuvā.

 Jūlija pēdējās dienās Lietuvas pilsētā Šauļos norisinājās gadskārtējās riteņbraucēju sacensības ‘’Šiauliu dviračiu lenktynes’’. Kopā ar mājiniekiem uz starta stājās arī sportisti no Ukrainas un Latvijas. Visiem  jaunajiem censoņiem bija jāveic 63 km grupas brauciens.

Dobeles Sporta skola sacensībās tika pārstāvēta ar 10  riteņbraucējiem treneru Tamāras Bumbieres un Daiņa Rituma vadībā.

Meiteņu konkurencē no mūsējām veiksmīgākās bija Linda Eihmane un Adelīna Jefimova, kuras izcīnīja attiecīgi 4. un 5. vietu.

 Lielisku panākumu zēniem guva mūsu jaunais riteņbraucējs Ralfs Vistiņš, kurš finišēja trešais un kāpa uz goda pjedestāla bronzas pakāpiena. Septīto vietu izcīnīja Valters Tams, astoņpadsmito – Didzis Lazdiņš.

Komandu vērtējumā dobelniekiem otrā vieta. Nobeigumā treneri uzteic labo komandas sadarbību un vienotību sacensību laikā.

 

01.08.2022.

Dobeles vieglatlētu starti Baltijas valstu sacensībās

Vasaras vieglatlētu sacensību sezona stadionos tuvojas izskaņai. Aizvadītas pēdējās starptautiskās Baltijas valstu komandu sacensības  vieglatlētikā dažādās vecuma grupās. Latvijas izlases sastāvā tika iekļauti 5 Dobeles Sporta Skolas vieglatlēti – jauniešu, junioru grupā (U-18,U-20) Patrīcija Grosberga, Matīss Jansons, Marks Šteinerts, kā arī Beatre Jansone meitenēm (U-16). Patrīcija Grosberga startēja arī izlases sastāvā – “Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā”, kas vienlaicīgi bija Baltijas komandu sacensības pieaugušajiem. Gabriels Žīdiņš-Brakmanis izcīnījis tiesības startēt Latvijas izlases sastāvā Polijas pilsētā Krakovā, kur no 11. līdz 15. augustam norisināsies “Athletics Unlimited Games”

16.,17.jūlijā Lietuvas pilsētā Viļņā notika Baltijas valstu komandu sacensības jauniešiem, junioriem. Jauniešu grupā (U-18) Matīss Jansons 400m ierindojās 4.v. ar personīgo sasniegumu 50,64sek, 2.v. 4x400m jauktajā stafetē. Markam Šteinertam 100m 6.v., 4x100m stafetē 3.v. Junioru konkurencē (U-20) Patrīcija Grosberga 100m 3.v. ar rezultātu 12,22 sek., 4x100m stafetē 3.v.

21.jūlijā Igaunijas pilsētā Jehve notika Baltijas valstu komandu sacensības vidējās grupas meitenēm un zēniem (U-16). 2000m skrējienā meitenēm Beate Jansone izcīnīja 2.v. ar lielisku personīgo sasniegumu 6:36,71 sek.

29.,30.jūlijā Valmieras Daliņa stadionā notika tradicionālās triju Baltijas valstu komandu sacensības vieglatlētikā - “Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā”. Patrīcija Grosberga tika iekļauta 4x100m stafešu komandas sastāvā, taču pirms šī starta sportiste piedalījās papildus 100m skrējienā un sagādāja pārsteigumu ! Šajā skrējienā mūsu novada sportiste sasniedza ne tikai jaunu personisko rekordu (12,02 sek.) ,bet bija ātrākā Latvijas sprintere, apsteidzot mūsu komandas līderi Sindiju Bukšu (12,10 sek.) un Līgu Vecbērzu (12,15 sek.)

Informāciju sagatavoja: Dobeles Sporta Skolas trenere S.Velberga

01.08.2022.

B. Jansonei sudrabs Baltijas čempionātā

 

 21. jūlijā, Igaunijas pilsētiņā Jehvi notika vēl viens 2022. gada Baltijas čempionāts jaunajiem vieglatlētiem. Šoreiz sacentās 14 un 15 gadus veci zēni un meitenes. Kopš 2010. gada Baltijas čempionāts šajā grupā notika jau 13. reizi. Līdz šim Igaunijai bija sešas uzvaras komandu vērtējumā, lietuviešiem četras, bet Latvijas jaunieši bija uzvarējuši divkārt. Pēdējo reizi 2019. gadā.

Arī šoreiz komandu vērtējumā pārāki bija Igaunijas jaunie vieglatlēti. Viņu septītās uzvaras kontā – 285 p. , Latvijai – 248 p., bet Lietuvai –  193 p. 

 Latvijas izlases sastāvā sacensībās startēja arī Dobeles Sporta skolas vieglatlēte Beāte Jansone. Treneres Skaidrītes Velbergas audzēkne lieliski  veica 2000 m distanci un ar rezultātu 6:36.71 izcīnīja sudraba medaļu. Savu personīgo rekordu šajā distancē Beāte uzlaboja par 17 sekundēm.   

Apsveicam jauno sportisti un viņas treneri ar šo panākumu un vēlam augstvērtīgus sasniegumus arī turpmāk. Paldies vecākiem par nesavtīgu atbalstu Beātes sporta gaitās!                            

01.08.2022.

Sporta diena Lejasstrazdos

  

23. jūlijā Lejasstrazdos notika Dobeles pagasta sporta diena.
Sacensības sākas ar volejbolu. Mazākiem dalībniekiem bija uzstādītas piepūšamās atrakcijas, kur viņi varēja kārtīgi iesildīties pirms sportiskajām aktivitātēm.

Jekaterina Astapoviča vadīja sportiskās aktivitātes bērniem. Sportisko programmu sāka ar rīta rosmi  un vadīja dažādas stafetes un atrakcijas: “riņķi”, “stafete ar šķēršļiem”, “balons katram”, muzikālā spēle “mums šodien ir svētki”, “arbūzu nešana”, “Havaji – ūdens atrakcija”, “gaisa kūciņa”. Sporta svētku noslēgumā Jekaterina izveidoja bērniem glitter tatto.

Pieaugušie startēja petankā, frisbijā, komandu stafetēs, šautriņu mešanā, žonglēšanā ar galvu ar futbola bumbu, stājā uz rokām un svaru bumbas raušanā.

Visvairāk dalībnieku piedalījās šautriņu mešanā – 72.

Pasākuma gaitā Lejasstrazdu bibliotēkas vadītāja Ludmila Zaremba vadīja mīklu konkursu bērniem, kurā bērni ar lielu interesi un atsaucību iesaistījās.

 Paldies sporta sacensību tiesnešiem Valērijai Zarovskai, Vitālijam Astapovičam un Artūram Kazimiraitim par palīdzību sacensību organizēšanā.

Sacensību čempioni:
Volejbolā:        Vitālijs Astapovičs, Valerijs Savickis;
Petankā:           Valerijs Savickis, Dmitrijs Daugavietis;
Frisbijā:           Valerijs Savickis, Vitālijs Astapovičs, Dilans Kabajevs, Arina Vorobjova;
Stafetēs:          Dmitrijs Daugavietis, Artūrs Kazimiraitis, Dilans Kabajevs, Vladimirs Kabajevs, Arina Vorobjova;
Šautriņās:        Vasilisa Borisova, Markuss Čepulis, Lita Biernāne, Artūrs Kazimiraitis;
Stāja uz rokām:           Nikita Kabajevs;
Žonglēšana ar galvu:   Valerijs Savickis;
Svaru bumbas:             Vitālijs Astapovičs.

Informāciju sagatavoja: Ēriks Zaremba, Dobeles pagasta sporta pasākumu organizators

01.08.2022.

 XVI Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiāde Banska Bistricā 2022 (Slovākija) norisinājās no 24. līdz 30.jūlijam,  un no Latvijas tajā piedalījās 34 jaunie atlēti, pārstāvot septiņus sporta veidus: badmintonu, džudo, peldēšanu, riteņbraukšanu, tenisu, vieglatlētiku un vingrošanu. Delegācijas sastāvā bija iekļauta arī Dobeles Sporta skolas sportiste Beāte Bula. Treneres Tamāras Bumbieres audzēkne riteņbraukšanas izlasē savu vietu nopelnīja ar veiksmīgiem startiem aizvadītajās sezonās, īpaši izcilu sasniegumu demonstrējot 2022. gada Latvijas čempionātā savā vecuma grupā.

Banska Bistrica ir 6.lielākā Slovākijas pilsēta, kura 2017.gadā ieguvusi Eiropas sporta pilsētas titulu. Pilsēta atrodas Slovākijas vidienē un ir Slovākijas centrālais ekonomikas, administratīvais un kultūras centrs. Eiropas Jaunatnes Olimpiāde bija viens no lielākajiem organizētajiem sporta pasākumiem mūsdienu Slovākijā.

 Riteņbraucēju sacensības sākās ar individuālo braucienu, kur sportisti mērojās spēkiem 8,4 kilometru garajā distancē. Trase bija ātra ar pāris tehniskiem pagriezieniem. Netrūka arī neliels bruģa posms. Nopietnu kāpumu gan nebija. Meiteņu sacensībās starp 78 sportistēm arī divas latvietes – Līva Šlosberga (“Belo CP/ RRS”) un Beāte Bula (Dobeles Sporta skola). Līva finišēja 66. vietā, 1 minūti un 31 sekundi aiz uzvarētājas Ketas Fergusonas no Lielbritānijas. Tikmēr Beāte Bula sacensības noslēdza 72. vietā, 1 minūti un 48 sekundes aiz uzvarētājas. Jāņem vērā, ka Beāte pēdējā līkumā pirms finiša krita un zaudēja vērtīgas sekundes.

Grupas braucienā meitenes sacentās 57,8 kilometru garajā distancē, kas bija sadalīta apļos ar vienu izteikti lielu kāpumu katrā no apļiem. Latviju pārstāvēja divas sportistes – Līva Šlosberga un Beāte Bula. Nepatīkams pavērsiens vēl līdz tehniskajam startam notika Beātei, kura piedzīvoja kritienu nopietni bojājot savu velosipēdu. Ar trenera un mehāniķa pūlēm tika rasta iespēja sacensības turpināt ar citu velosipēdu.

Pirmo apli mūsu meitenes droši pabeidza grupā. Turpinājumā, lielajā kalnā grupa sadalījās. Abas latvietes nonāca sekotāju grupā, kur arī tika sasniegts finišs. Līva Šlosberga 77 dalībnieču konkurencē ieņēma 53. vietu, kamēr Beāte Bula bija 57. Par čempioni kļuva britu sportiste Keta Fergusona, kura uzvarēja arī individuālajā braucienā. Trasē viņa pavadīja 1 stundu 32 minūtes un 8 sekundes.

Apsveicam Beāti ar startu Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē un nōvēlam lai dalība Eiropas labāko jaunatnes sportistu forumā kalpotu par labu motivāciju smagam treniņu darbam ceļā uz Olimpiskajām spēlēm. Paldies visiem jaunās sportistes atbalstītājiem, it īpaši viņas vecākiem un trenerei.

31.05.2022.

  Jauno vieglatlētu starti Tukumā

25.maijā Tukuma stadionā notika Zemgales reģiona sacensības vieglatlētikā  trešo, ceturto, piekto, sesto klašu grupā (U-14, U-12). Ļoti veiksmīgi startēja mūsu Sporta skolas audzēkņi. Sporta skolu pārstāvēja 25 audzēkņi. U-14 grupā zēniem divas uzvaras  ar augstvērtīgiem rezultātiem  izcīnīja Gabriels Žīdiņš- Brakmanis  80m – 10,75 sek, 300m -45,17 sek.  2.vietu 300m  šajā grupā meitenēm izcīnīja Elza Eihmane -46,60 sek. , trešā šajā distancē bija Luīze Limanāne – 47,77 sek. Abām meitenēm  šie bija labākie personīgie sasniegumi. 80m finālā meitenēm 6.vietu izcīnīja Elza Eihmane -11,39 sek. 2.vietu 800m distancē izcīnīja Elīza Gustiņa -2:49,07, Alise Nordena šajā skrējienā bija piektā. 800m skrējienā zēniem  Klāvs Dūzis ierindojās 4.vietā – 2:49,38. 4x100m stafetē meitenēm piektais rezultāts (E.Limanāne, A.Nordena, E.Gustiņa, E.Eihmane), zēniem stafetē ceturtais rezultāts ( V.Rozentāls, D.Tivčs, K.Krievaitis, G.Žīdiņš-Brakmanis)

Īpaši veiksmīgi jaunākajā grupā (U-12) meitenēm, zēniem startēja mūsu jaunie sportisti. 600m skrējienā dubultuzvaras. 1.vietā Marta Gustiņa, sasniedzot lielisku rezultātu šajā  vecuma grupā – 1:58,55, 2.vietā Laura Jansone -2:11,86. 1.vietu 300m skrējienā  meitenēm izcīnīja Heilija Marija Čina – 52,34 sek., 3.v. Amēlijai Laimiņai – 55,52 sek. Amēlijai 5.v. tāllēkšanā -3,38 m. 60m sprintā finālā meitenēm iekļuva 3 Dobelnieces –Heilija Marija Čina (4.v.), Keita  Pitka (5.v.), Samanta Šenbrūna (7.v.). 4x100m stafetē meitenēm 1.v – 1:02,81 (K.Pitka, M.Gustiņa, S.Šenbrūna, N.M.Čina). Zēniem 60m  fināla skrējienā 5.v. Henrijam Jurēvicam, 6.v.-Gabrielam Jadņikovam. 4x 100m stafetē zēniem 3.vieta (H.Jurevics, A.Kostjuks, M.Miltiņš, G.Jadņikovs).

Paldies mūsu trenerei Argijai Rudenei par šis grupas sagatavošanu sacensībām.

26.05.2022.

 Dobelnieces piedalās starptautiskā basketbola turnīrā “Klaipeda Cup 2022”

No 20.-22.maijam Klaipēdā norisinājās starptautisks turnīrs basketbolā veterānu komandām, kur piedalījās 16 sieviešu komandas 3 vecuma grupās un 12 vīriešu komandas 2 vecuma grupās no Lietuvas, Latvijas un Vācijas. Turnīrā spēļu laiks bija noteikts 2 puslaiki par 10 minūtēm katrs.

Vecuma grupā 50+ startēja 4 komandas – MemelTeam (Vācija-Ukraina-Lietuva), Zeltenes (Latvija), Šeduvos malūnas (Lietuva) un Dobele (Latvija).

Pirmā spēle ar MemelTeam izvērtās ļoti spraiga, bet rezultatīvākas diemžēl izrādījās pretinieces. Ar rezultātu 27 : 15 tika piedzīvots pirmais zaudējums.

 Otra spēle bija ar Zeltenēm no Latvijas, kur pretinieces bija diezgan bezspēcīgas pret mūsu ātrajiem uzbrukumiem. Spēles rezultāts bija 5 : 21 dobelnieču labā.

Trešā spēle bija ar vietējam klaipēdniecēm Šeduvos malūnas komandu. Spēles sākuma ar precizitāti izcēlās lietuvietes, bet turpinājumā dobelnieces pietuvojās līdzīgam rezultātam. Diemžēl laukuma tiesneši nebija noskaņoti uz taisnīgas spēles iznākumu. Līdz ar to tika piedzīvots sāpīgs spēles zaudējums ar rezultātu 14 : 16.

Kopvērtējumā turnīrā tika izcīnīta 3.vieta.

Turnīra rezultatīvākas spēlētājas bija Kristīne Krūmiņa ar gūtiem 16 punktiem, Ilze Lejniece ar 11 punktiem un Judīte Šneidere ar 10 punktiem.

Foto no komandas arhīva

Komandas pārstāve
Ilze Abramoviča

 

26.05.2022.

Noslēdzies Latvijas Republikas 30.maksibasketbola čempionāts        

16.aprīlī izbraukuma spēlē ar Augšdaugavas novadu tika izspēlēta otrā spēle 30+ grupā. Šoreiz pret spēcīgo Augšdaugavas novada komandu dobelnieces spēli iesāka diezgan līdzīgā cīņā. Pirmais puslaiks noslēdzās 30 : 22 mājinieču labā. Trešā ceturtdaļa izvērtās gan par ļoti neveiksmīgu dobelniecēm. Kopumā otro puslaiku zaudējām par 17 punktiem. Spēles rezultāts 64 : 39 mājinieču labā. Rezultatīvākā spēlētāja Dobeles komandā bija Dita Krecere ar 23 gūtiem punktiem.

24.aprīlī 30+ grupas spēlētājas Rīgā tikās ar Rīga MIX komandu. Spēle pirmajā puslaikā noritēja veiksmīgāk dobelniecēm, noslēdzoties ar rezultātu 15 : 27, kas liecināja, ka varam uzvarēt šo komandu, bet spēle izvērtās pavisam savādāk. Otrajā puslaikā notika spēles lūzums, kad pretinieces pielietoja citu spēles taktiku un  mūsu spēlētajām pietrūka rezultativitātes. Otra puslaika rezultāts 32 : 18 pretinieču labā. Diemžēl neizdevās noturēt iegūto punktu pārsvaru pirmajā puslaikā un bija jāatzīst pretinieču pārākums ar spēles gala rezultātu 47:45. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Dace Blūma ar 13 punktiem, Ieva Jordane-Liflande 9 punkti un Ieva Zavinska 7 punktiem.

10.aprīlī Rīgā savstarpējā spēlē tikās Dobele 50 un Rīgas satiksme 45 komandas. Spēle norisinājās ar diezgan lielu rezultativitāti, noslēdzoties ar rezultātu 81 :58 rīdzinieču labā. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Kristīne Krūmiņa ar 17 gūtiem punktiem un Linda Skuja ar 10 punktiem.

7.maijā notika otra spēle Rīgā ar Rīgas satiksme 45 komandu. Šoreiz dobelniecēm izdevās ļoti veiksmīga spēle otrajā ceturtdaļā pat uzvarot spēcīgās rīdzinieces ar rezultātu 22 : 7 ,  bet tas bija par maz , lai uzvarētu visu spēli. Spēle noslēdzās ar rezultātu 64:51 pretinieču labā. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Ilze Lejniece ar 16 punktiem, Linda Skuja ar 15 punktiem un Kristīne Krūmiņa ar 14.punktiem.

15.maijā Dobelē notika pēdējās čempionāta spēlēs abās vecuma grupās. Dobele 50 komanda tikās ar Rīgas satiksme 45, spēli uzsākot līdzvērtīgā cīņā. Diemžēl spēles turpmāko gaitu noteica rīdzinieču precizitāte metienos. Spēles gala rezultāts 36:54 pretinieču labā. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Judīte Šneidere ar gūtiem 9 punktiem un Kristīne Krūmiņa ar 8 punktiem.

Komandas pārstāve
Ilze Abramoviča

12.05.2022.

 Izglītības iestāžu sacensības “Dobeles vieglatlētikas kauss 2022”

Dobeles stadionā 10.maijā norisinājās Izglītības iestāžu sacensības “Dobeles vieglatlētikas kauss 2022”. Sacensībās piedalījās Dobeles novada vispārizglītojošo skolu vecākās un jauniešu grupas audzēkņi.

Jaunieši sacentās 100m, 1000m un 1500m distanču skriešanā, tāllēkšanā, bumbiņas un šķēpa mešanā, un stafetē.

Godalgoto vietu ieguvēji individuālajās disciplīnās tika apbalvoti ar diplomiem un medaļām, savukārt stafešu skrējienu godalgoto vietu ieguvējiem tika pasniegti kausi, medaļas un diplomi.

Sacensības organizēja Dobeles Sporta skola.

11.05.2022.

  Aizvadītas LSVS 59. sporta spēles novusā, kurās piedalījās arī Auces komanda

Aizvadītajā sestdienā, 7. maijā Auces vīriešu novusa komanda piedalījās Latvijas pašvaldību sporta veterānu- senioru 59. sporta spēlēs, pārstāvot Dobeles pašvaldību šajā sporta veidā. Sporta spēles arī šogad norisinājās Ķekavā.

Auces komandu dažādās vecuma grupās pārstāvēja 5 dalībnieki: Ilmārs Matvejs (40+), Viesturs Tiesnesis un Andris Stankevics (50+); Mārtiņš Marga (60+) un Valdis Andiņš (70+).

 Kopvērtējumā Auces komanda 37 komandu konkurencē dalīja 22./23. vietu ar mājiniekiem Ķekava-1 komandu. Individuāli vislabāk veicās Valdim Andiņam (70+), attiecīgi 30 dalībnieku konkurencē ieņemot 7. vietu un Mārtiņam Margam (60+), attiecīgi 60 dalībnieku konkurencē ieņemot 17. vietu, bet pārējiem komandas dalībniekiem- Viesturam Tiesnesim (50+)- 24. vieta, Andrim Stankevicam (50+)- 44. vieta 49 dalībnieku konkurencē, bet Ilmāram Matvejam (40+)- 18. vieta 23 dalībnieku konkurencē.

Kopvērtējumā sporta spēlēs pirmās trīs vietas ieņēma Rīgas pilsētas, Valmieras novada (Valmiera-2) un Mārupes novada (Babīte-1)  komandas.

Plašāka informācija par LSVS 59. sporta spēļu norisi Latvijas novusa federācijas mājaslapā: http://www.novuss-lnf.lv/  

Paldies Dobeles novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu komandas dalībai sacensībās!

Informāciju sagatavoja komandas dalībnieks Ilmārs Matvejs         

 

22.04.2022.

 Dobeles Sporta skolas AUDZĒKŅIEM sudrabs Prāgā

Piecas Dobeles Sporta skolas jaunatnes komandas, Lieldienu brīvdienas pavadīja Čehijas galvaspilsētā – Prāgā, kur piedalījās starptautiskajā handbola turnīrā – “Prague Handball Cup 2022”. Dobles SS komanda turnīrā piedalījās ar 2003./2004. gadā dzimušajiem zēniem ­(MA), 2005./2006. gada dzimušajiem zēniem (MB) un meitenēm (WB), 2007./2008. gadā dzimušajiem zēniem (MC) un 2009./2010. gadā dzimušajām meitenēm (WD).

 • MA vecuma grupa jeb 2003./2004. gadā dzimušie zēni

Šajās vecuma grupās Dobeles puišu konkurence bija visai iespaidīga. Turnīrā piedalījās 30 komandas, kuras tika sadalītas piecās apakšgrupās katrā pa sešām komandām. Apakšgrupu posmu dobelnieki noslēdza ar piecām uzvarām un vienu neizšķirtu, kas MA01 apakšgrupā deva viņiem pirmo vietu.

Dobele SS – Tatran Litovel (Čehija)                          14:14 (7:8)
HSG 91 (Dānija) – Dobele SS                                        10:17 (4:8)
Uilenspiegel HV (Vācija) – Dobele SS                        15:19 (4:10)
TJ Sokol Velke Meziriči (Čehija) – Dobele SS          7:20 (2:9)
Dobele SS – TJ Sokol Praha Vršovice (Čehija)        22:13 (11:5)
Dobele SS – USV Halle (Vācija)                                   22:8 (10:3)

Turpinājumā apakšgrupu trīs labākās komandas tika sadalītas piecās apakšgrupās katrā pa trīs komandām, Dobeles SS pretinieki šajā posmā bija SG Vorpommern no Vācijas, pret kuriem Dobele izcīnīja uzvaru ar rezultātu 15:9 (6:3) un TJ Lokomotiva Vršovice no Čehijas, arī šajā spēlē uzvara ar – 16:12 (7:5). Šīs uzvara Dobeles SS komandai nodrošināja vietu pusfinālā, kurā tika izcīnīta uzvara ar 16:13 pret SH Brno no Čehijas. Finālā Dobeles SS spēlēja pret TJ Dukla Praha, šī bija pirmā spēle turnīrā, kur dobelnieki pretiniekiem piekāpās – 10:15 (5:10), izcīnot sudraba medaļas.. Dobeles SS handbolists Ričards Juzups kļuva par turnīra otro rezultatīvāko spēlētāju, desmit spēlēs gūstot 54 vārtus.

Komandas treneris – Egils Politers

 • MB vecuma grupa jeb 2005./2006. gadā dzimušie zēni

Sešās apakšgrupas spēlēs Dobeles SS izcīnīja piecas uzvaras un vienu reizi pretiniekiem piekāpās, kas arī šīs vecuma grupas komandai ļāva iekļūt apakšgrupā labāko trijniekā un iekļūt grupā, kura turpina cīņu par medaļām. Tur gan tik labi neklājās, viens zaudējums, viens neizšķirts, un turnīrs noslēdzies.   Dobeles SS sastāvā septiņās spēlēs 41 vārtu guva Endijs Šnepsts, kļūstot par piekto rezultatīvākos spēlētāju šajā vecumā grupā.

Komandas treneris – Egils Politers

 • WB vecuma grupa jeb 2005./2006. gadā dzimušās meitenes

Šajā vecuma grupā piedalījās 46 komandas, kuras tika sadalītas septiņās apakšgrupās. Apakšgrupas spēlēs dobelnieces piedzīvoja tikai vienu zaudējumu, pārējās sešās spēlēs, uzvarot. Turnīra turpinājumā piedzīvotais zaudējums un neizšķirts, liedza meitenēm cīnīties par vietu finālā. Šajā vecuma grupā rezultatīvāko spēlētāju sarakstā 16. vietā atrodama Elīza Bilkšte, kura astoņās spēlēs guva 32 vārtus, bet par vienu vārtu guvumu mazāk Agnesei Virubkai, kura ieņem 18. vietu.

Komandas trenere – Larisa Veinberga

 • MC vecuma grupa jeb 2007./2008. gadā dzimušie zēni

Turnīrā piedalījās 68 komandas, kuras tika sadalītas 11 apakšgrupās. Savā apakšgrupā dobelnieki izcīnīja visas uzvaras, pēc tam sekoja vēl viena uzvara, kā arī zaudējums Dānijas komandai. Rezultatīvāko spēlētāju sarakstā septītajā vietā atrodams – Valdis Kalniņš, kurš guva 48 vārtus septiņās spēlēs.

Komandas trenere – Linda Karloviča

 • WD vecuma grupa jeb 2009./2010. gadā dzimušās meitenes

Šajā vecuma grupā 40 komandas tika sadalītas sešās apakšgrupās. Dobeles SS apakšgrupu turnīru noslēdza 5. vietā – ar trīs uzvarām un tikpat zaudējumiem. Turnīra noslēdzošajās spēlēs komandai tehniskā uzvara pret čehietēm un zaudējums slovākietēm.

Komandas treneris – Ņikita Pančenko

13.04.2022.

 Dobeles Sporta skolas Jaunietes – Latvijas čempiones handbolā.

Latvijas jaunatnes čempionātā aizvadītajā nedēļas nogalē tika apbalvotas U19 ( jaunākas par 19 gadiem) un U16 vecuma grupu handbola spēlētājas. Abās vecuma grupās par čempionēm tika kronētas Dobeles Sporta skolas sportistes, kuras šajā sezonā nepiedzīvoja nevienu zaudējumu. Treneres Larisas Veinbergas vadībā komandās spēlēja: Letīcija Veinberga, Ilvija Buivide, Valērija Zarovska, Laura Hansone, Ramita Čapa, Elīza Bilkšte, Kristiāna Blažēvica, Agnese Virubka, Milana Naudiņa, Katrīna Koņušeka, Nikola Dārzniece, Linda Kaminska, Ance Grante, Līva Piterniece, Andija Peļņa un Kristīne Gerasimova.

Pandēmijas un ierobežojumu dēļ, Latvijas jaunantes čempionāts šosezon cieta visai smagi – daudz spēļu tika atceltas, nenotika vai čempionāta formāts tika saīsināts. Tā bija arī U19 un U16 vecuma grupās, kur sākotnēji bija plānots spēlēt trīs apļus, tomēr tā nenotika. Komandas savā starpā aizvadīja spēles pēc divu apļu sistēmas.

Mūsu handbolistes izcīnīja uzvari visās sešās spēlēs gan U16, gan U19 vecuma grupās. Par sezonas rezultatīvāko spēlētāju U19 grupā kļuva mūsu Letīcija Veinberga, kura sešās spēlēs guva 52 vārtus, viņai seko Rometa Jukša (Jēkabpils Sporta skola), kurai 38 vārtu guvumi, bet pirmo trijnieku noslēdz Valērija Zarovska (Dobeles Sporta skola) ar 36 gūtajiem vārtiem.

Vecuma grupā U16 par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva Dobeles Sporta skolas audzēkne Elīza Bilkšte, kura pretinieču vārtsardzes pārspēja 66 reizes.

12.04.2012.

 Ar Dobeles komandas uzvaru noslēdzas Latvijas čempionāts ložu šaušanā vidējās vecuma grupas jauniešiem.

No 7. līdz 9.aprīlim Dobeles un Tukuma šautuvēs norisinājās Latvijas jaunatnes čempionāts ložu šaušanā vidējās vecuma grupas jauniešiem.

Sacensībās piedalījās 111 (2006.gadā dzimušies un jaunāki) sportisti no Aizputes, Daugavpils, Dobeles, Dienvidkurzemes novada, Krāslavas, Rīgas, Tukuma un Viļakas, kā arī BJC "IK Auseklis". Sportisti izpildīja vingrinājumus ar pneimatisko pistoli, pneimatisko šauteni, mazkalibra pistoli un mazkalibra šauteni.

Šaušanā ar mazkalibra šauteni sportisti izpildīja vingrinājumu no trīs šaušanas stāvokļiem – “no ceļa”, guļus un stāvus 50 metru distancē. Šajā vingrinājumā spēcīgākā bija Krāslavas sporta skolas audzēkne Lija Ignatjeva. Dobeles sportistei Anetei Tukišai 2.vieta, Laurai Putnei no Krāslavas 3.vieta. Puišu konkurencē 1.vieta Aļģim Berestnevam no Krāslavas sporta skolas. 2.vieta Dobeles sporta skolas audzēknim Jānim Tukišam, Dienvidkurzemes sporta skola audzēknim Rolandam Liepiņam - 3.vieta.

Šaušanā ar mazkalibra šauteni no stāvokļa guļus uzvara dobelniecei Anetei Tukišai, sudrabs Lijai Ignatjevai no Krāslavas, bet bronza Dobeles sportistei Amandai Zandersonei. Puišu konkurencē 1.vieta Dobeles sporta skolas audzēknim Aleksandram Bargatinam, Alģim Berestnevam no Krāslavas – 2.vieta, bet bronzas medaļa Jānim Tukišam no Dobeles.

Viļakas sporta skolas sportistei Danai Romanovai uzvara šaušanā ar pneimatisko šauteni. Šajā vingrinājumā 2.vieta Dienvidkurzemes sporta skolas audzēknei Martai Bladžinauskai, savukārt dobelniecei Anetei Tukišai 3.vieta. Puišu konkurencē šajā pat vingrinājumā uzvarētājs Jānis Tukišs no Dobeles sporta skolas. Aļģis Berestnevs no Krāslavas sporta skolas 2.vietā, Robertam Reinim no Dievidkurzemes sporta skolas 3.vieta.

Šaušanā ar pneimatisko šauteni jaukto pāru konkurencē uzvara Dienvidkurzemes sporta skolas 1. komandai – Robertam Reinim un Luīzei Boļšakovai, otrā vieta Dienvidkurzemes sporta skolas 2. komandai – Martai Bladžinauskai un Rolandam Liepiņam. Jaukto pāru sacensībā trešā vieta tiek piešķir divām komandām. Šoreiz trešās vietas Krāslavas komandai – Laurai Putnei un Aļģim Berestnevam un Tukuma komandai - Dārtai Salmiņai un Edvardam Ercmanim.

Labākie pistoļnieki sacentās šaušanā ar mazkalibra pistoli – 30 šāvieni pa mērķi ar melno apli, 30 šāvieni pa īslaicīgi redzamo mērķi. Puišu konkurencē uzvarētājs Dobeles sporta skolas sportists Dmitrijs Ivanovs, 2.vieta Daugavpils sportistam Ivanam Ziļam, bet trešais – Kārlis Bleidelis no Dobeles. Meiteņu konkurencē – 1.vieta Dobeles sportistei Sanijai Didžei, 2.vieta tukumniecei Alisei Dvarišķei, bet bronzas medaļa Dobeles sportistei Sindijai Tolopilo.

Šaušanā ar pneimatisko pistoli viss goda pjedestāls Daugavpils sportistēm - Anastasijai Goršelatovai, Aleksandrai Naglei un Valērijai Smirnovai. Puišu konkurencē uzvarētājs Jurijs Korsenkovs no Daugavpils, 2.vieta un 3.vieta Dobeles sportistiem - Artūram Zudavam un Kārlim Bleidelim. Šajā vingrinājumā jaukto pāru konkurencē uzvara Daugavpils komandai - Ivanam Ziļam un Anastasijai Goršelatovai, 2.vieta Dobeles 1.komandai Sindijai Tolopilo un Artūram Zudavam. 3.vieta Dobeles 2.komandai – Sanijai Didžei un Dmitrijam Ivanovam un Daugavpils 5.komandai – Arinai Zorinai un Artjomam Šišuļovam.

Šaušanā ar brīvas izvēles mazkalibra pistoli pirmie divi rezultāti Daugavpils sportistiem - Ivanam Ziļam un Jurijam Koršenkovam. 3.vieta Dmitrijam Ivanovam no Dobeles.

Komandu kopvērtējumā uzvara Dobeles sporta skolas 2.komandai. 2.vieta Dienvidkurzemes sporta skolai, bet godpilnā trešā vieta Krāslavas sporta skolas komandai. (1.)

Latvijas Šaušanas federācija | Facebook

12.04.2022.

  Zelts un sudrabs dobelniekiem

 Rīgā, pasākumu centrā "Fantadroms" norisinājās  Latvijas čempionāts U26 vecuma grupā. Par Latvijas čempionu junioriem kļuva Ričards Osītis no Dobeles Sporta skolas. Arī sudraba medaļu izcīnīja dobelnieks – Gatis Kļava.

Ričards Osītis iekļauts valsts izlases komandā dalībai Pasaules pieaugušo komandu čempionātā, kas notiks maija sākumā Izmirā (Turcijā).

06.04.2022.

 Turpinās Latvijas Republikas 30.maksibasketbola čempionāts ar 2 uzvarām dobelniecēm       

19.martā Dobelē tika izspēlēta pirmā spēle 30+ grupā ar Augšdaugavas novadu. Zinot pretinieču spēcīgo komandu dobelnieces spēli sāka ar lielu apņēmību un rezultativitāti. Pirmais puslaiks noslēdzās 36 : 24 dobelnieču labā. Līdzvērtīgā cīņā turpinājās spēle otrajā puslaikā, bet zaudētos punktus pirmajā puslaikā pretiniecēm neizdevās atgūt. Otrais puslaiks neizšķirts 31 : 31. Kopējais spēles rezultāts 67 : 55 mājinieču labā. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Vivita Morusa ar 23 punktiem, Ieva Jordane-Liflande 12 punkti un Ieva Zavinska 11 punktiem.

20.martā abas Dobeles komandu spēlētājas devās atbildes spēlēs uz Cēsīm. 30+ grupā spēle pirmajā puslaikā noritēja līdzvērtīgā cīņā, noslēdzoties ar rezultātu 31 : 28 dobelnieču labā. Pavisam neveiksmīga izvērtās spēles 3. ceturtdaļa, gūstot tikai 2 punktus.  Diemžēl šoreiz bija jāatzīst pretinieču pārākums ar spēles gala rezultātu 58:41. Rezultatīvākā spēlētāja Dobeles komandā bija Ieva Jordane-Liflande ar 21 gūtu punktu.

45+ grupā Dobeles 50+ komanda tikās ceturto reizi ar cēsiniecēm. Šoreiz dobelniecēm izdevās ļoti veiksmīga spēle, sākot jau ar pirmo ceturtdaļu, rezultāts

2:15. Atspēlējāmies par iepriekšējiem zaudējumiem un spēle noslēdzās ar rezultātu 37:41 mūsu komandas labā. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Ilze Lejniece ar 12 punktiem un Linda Rimgaile ar 10 punktiem.

Informāciju sagatavoja:
Komandas pārstāve
Ilze Abramoviča

05.04.2022.

 Sekojot sen iedibinātai tradīcijai, arī šī gada sākumā tika izziņoti 2021. gada labāko un izcilāko novada jaunatnes sportistu vārdi.  Visas balvas (ar nelieliem izņēmumiem) jau atradušas savus īpašniekus. Mūsu valstī noteikto Covid ierobežojumu dēļ, jau otro gadu balvas tiek pasniegtas neformālā gaisotnē. Katra sporta veida pārstāvji kopā ar treneri atsevišķi ierodoties Sporta skolā uz improvizētu apbalvošanas ceremoniju. Mūsu karstākā vēlēšanās ir lai nākošajā gadā visi jaunatnes sporta izcilnieki kopā ar treneriem un vecākiem atkal pulcētos kopā un prožektoru gaismā, ar svinīgām uzrunām un aplausu pavadībā saņemtu savas godam nopelnītās balvas!

  2021. gadā visa mēroga jauniešu sacensību kalendārus stipri koriģēja Covid pandēmija. Piemēram, jaunajiem handbolistiem un handbolistēm valsts čempionāts nenotika. Sezonā bija jāsamierinās tikai ar dalību dažos Baltijas mēroga jaunatnes turnīros.

Ņemot vērā mūsu jauniešu 2021. gadā Latvijas, Baltijas, Eiropas un pasaules arēnās gūtos panākumus, vērtēšanas komisija pēc ‘’karstām’’ izvērtēšanas diskusijām visus kandidātus sarindoja trīs nominācijās.

‘’Labākais jaunatnes sportists 2021’’: Elīza Bilkšte, Kristiāna Blažēvica, Agnese Virubka, Andija Peļņa, Ieva Karro, Kristīne Gerasimova, Eva Kovrigina, Milana Naudiņa, Katrīna Koņušeka, Ance Grante, Līva Piterniece, Nikola Dārzniece, Linda Kaminska, Kārlis Auders, Andris Vidovskis, Ritvars Putra, Kristians Gidrevics, Artis Laimīte, Kevins Plaunovs, Niks Lagzda, Valdis Kalniņš, Raiens Šnepsts, Emīls Vilsons, Aivo Labrencis, Kristers Bārzdiņš, Edvards Toks, Kārlis Kirilka, Matīss Zolners, Ralfs Sproģis, Endijs Leja, Klāvs Erbs, Zigurds Štelfs, Deivids Belēvičs, Artis Putra, Alans Henrijs Haļutins – handbols, Dmitrijs Ivanovs, Aleksandrs Bargatins, Mārtiņš Bergmanis, Amanda Zandersone – šaušana, Marks Blumfelds – karatē, Aivis Leibmans – riteņbraukšana, Bruno Braželis – kartings un Nils Kursins – vieglatlētika.  

‘’Izcilākais jaunatnes sportists 2021’’: Rihards Zorge, Ernests Erbs, Elīza Rasiņa, Sanija Didže – šaušana, Mairis Pumpurs – motokross, Kevins Mežinskis, Edvards Juhimenko  – svarcelšana, Ričards Osītis – dambrete, Kitija Siltumēna, Adelīna Jefimova, Linda Eihmane, Daniela Leitāne, Madara Aboma, Evelīna Ermane – Marčenko, Ralfs Vistiņš – riteņbraukšana, Beāte Bula – peldēšana, Patrīcija Grosberga, Matīss Jansons, Beāte Jansone – vieglatlētika, Beāte Šmuksta, Roberts Lignickis – šaušana, Viktors Holodovs – karatē, Andrians Bulko, Karolina Bulko, Mikus Jansons, Marta Gustiņa, Eduards Eihmanis – triatlons.    

  ‘’Labākā’’ un ‘’Izcilākā’’ trenera balvas saņēma: Larisa Veinberga, Linda Karloviča, Egils Politers, Jānis Braželis, Miks Spass, Raivo Dēliņš, Tamāra Bumbiere, Kārlis Kalniņš, Skaidrīte Velberga, Armands Freimanis, Dmitrijs Varlamovs un Dainis Ritums.

Prestižo Dobeles novada ‘’Gada jaunatnes sportists 2021’’ balvu pelnīti saņēma jaunais šāvējs Daniels Vilciņš. Viņa treneris Vilnis Celmiņš tika sveikts kā ‘’Gada jaunatnes treneris 2021’’. Daniela 2021. gada sportisko panākumu saraksts ir gana plašs:  Pasaules čempionātā junioriem - 5. v, Eiropas čempionātā junioriem – bronza, Baltijas un Latvijas čempionātos – zelts, starptautisku sacensību godalgotu vietu ieguvējs.  

 Sveicam visus laureātus, viņu trenerus un vecākus! Novēlam jaunajiem censoņiem izcilus sasniegumus sporta arēnās un – uz tikšanos pasākumā ‘’Jaunatnes sporta laureāts 2022’’.

03.04.2022.

 Karatē kluba „IPPON” sportistiem panākumi sacensībās Daugavpilī!

27.martā Daugavpilī notika V Latgales WKF karatē čempionāts, kurā piedalījās 220 sportisti no 12 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karatē klubiem. Karatē klubu „Ippon” pārstāvēja 13 sportisti, kauri piedalījās kumite (cīņa ar pretinieku) disciplīnā. Klubu kopvērtējumā 12 klubu konkurencē tika izcīnīta 5.vieta. Sportisti ieguva 4 zelta, 1 sudraba un 6 bronzas medaļas.

Sacensību rezultāti:

 • Marks Blumfelds – 1.vieta
 • Viktors Holodovs – 1.vieta
 • Ralfs Kristiāns Plūme – 1.vieta
 • Renārs Pešiks – 1.vieta
 • Artūrs Ņikitins – 2.vieta
 • Artūrs Ņikitins – 3.vieta
 • Artjoms Lemza – 3.vieta
 • Rūta Auzenbaha – 3.vieta
 • Sofija Stelmaha – 3.vieta
 • Everts Verners Grunde – 3.vieta
 • Gustavs Lesiņš – 3.vieta

Diāna Sagaidaka, Mihails Pisarevs un Nils Maļinovskis – 5.vieta

30.03.2022.

 24. martā “Bellevue Park Hotel Riga” konferenču centrā notika Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ikgadējais kongress. 

LVS prezidents Arnis Lagzdiņš atklāja 2022. gada kongresu, sveicot visus Juridiskos biedrus par iespēju satikties klātienē un pateicās par visu ieguldīto darbu, pildot savus sabiedriskos pienākumus, bastoties uz LVS statūtiem.

Tradicionāli kongresā tika pasniegti LVS apbalvojumus tiem cilvēkiem, kuri ar savu darbu un entuziasmu pret sportu, veicina vieglatlētikas attīstību savā reģionā. 

Juridiskie biedri bija izvirzījuši 7 nominantus, visus vienotā kategorijā, izsakot pateicību par ieguldījumu tieši pasākumu un sacensību organizēšanā: Sandrai Kaufmanei, Dacei Brakanskai, Benitai Zaretokai, Skaidrītei Velbergai​, Valdim Šustam​, Mārim Raimondam Gailim​, Jāzepam Markevičam​. (1)

Informāciju sagatavoja: 
Dobeles Sporta skola

29.03.2022.

Marks Blumfelds – Baltijas karatē čempions!

19.martā Lietuvas notika  XXI Baltic States Championship, kas norisinājās pēc olimpiskajiem WKF (Pasaules karatē federācijas) noteikumiem. Sacensībās piedalījās 400 dalībnieku no 40 klubiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas. Dobeles novadu pārstāvēja 3 karatē kluba „IPPON” sportisti – Marks Blumfelds, Viktors Holodovs, Artūrs Ņikitins. Sportisti piedalījās kumite (cīņa ar pretinieku) disciplīnā.

Sacensību rezultāti:

 • Par Baltijas valstu čempionu kļuva Marks Blumfeds, kurš kategorija U14 (12-13 gadi) līdz 50 kg izcīnīja 1.vietu!
 • Artūrs Ņikitins piedalījās divās kategorijās - U18 (16-17 gadi) un 18+, kurās izcīnīja 3.vietu un 5.vietu.
 • Viktors Holodovs kategorijā U14 (12-13 gadi) līdz 45 kg izcīnīja 7.vietu.

23.03.2022.

Latvijas juniorēm 4.vieta Eiropas čempionātā komandu sacensībā šaušanā ar pneimatisko pistoli.

22.martā Latvijas šaušanas izlases juniores turpināja startus Eiropas čempionātā šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem komandu sacensībā Norvēģijā, Hamarā.

Komandu sacensībās juniores Elīza Rasiņa, Rūta Leila Spriņģe un Sanija Didže kvalifikācijas pirmajā kārtā izpildīja trīs sērijas pa desmit šāvieniem. Meitenes ar rezultātu 835 punkti bija labākās kvalifikācijas pirmajā kārtā. Labākās astoņas komandas iekļuva kvalifikācijas otrajā kārtā un izpildīja vēl divas desmit šāvienu sērijas. Meitenes sašāva 556 punktus un izcīnīja vietu labāko četriniekā, kas turpina cīņu par medaļām. Kvalifikācijas otrās kārtas pirmās un otrās vietas ieguvējkomandas turpināja cīņu par zelta medaļu, trešās un ceturtās vietas ieguvējas – par bronzu. Bronzas medaļu sacensībā meitenēm bija jāsacenšas ar Ungārijas juniorēm. Medaļu sacensībā visas komandas dalībnieces šauj sērijas pa vienam šāvienam, šāvienu rezultātus summē. Komanda, kurai lielāka rezultātu summa, iegūst 2 punktus. Medaļu iegūst komanda, kas pirmā sasniedz 16 punktus. Bronzas finālā ar rezultātu 16 pret 4 spēcīgākas izrādījās Ungārijas juniores. Tomēr treneru Zigfrīda Markaiņa un Viļņa Celmiņa audzēknēm Elīzai Rasiņai, Rūtai Leilai Spriņģei un Sanijai Didžei ļoti augstvērtīgs sniegums visu sacensību laikā, neatsverama gūtā pieredze un augstā 4.vieta Eiropas čempionātā. Eiropas čempiones - Vācijas juniores, kas ar rezultātu 16 pret 2 zelta finālā apsteidza Itālijas komandas sportistes.

21.03.2021.

20.martā Latvijas šaušanas izlases juniori uzsāka startus Eiropas čempionātā šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem Norvēģijā, Hamarā

Pistoļnieks Daniels Vilciņš šaušanā ar pneimatisko pistoli pamatsacensībās sašāva 571 punktu un tas bija augstvērtīgākais pamatsacensību rezultāts. Pirmajā pusfinālā četru sportistu konkurencē Daniels ierindojās starp diviem labākajiem un turpināja cīņu par medaļām ar otra pusfināla diviem labākajiem sportistiem. Medaļu finālā Daniels bija pārāks par Gruzijas sportistu KHVARESHIA Ioane, tomēr piekāpās Vācijas sportistam BAUMEISTER Eduard (sudrabs) un mājiniekam HEMBRE Mattis (zelts). Līdz ar to trenera Viļņa Celmiņa audzēknim Danielam Vilciņam Eiropas čempionāta bronzas medaļa.

Šajā pašā vingrinājumā junioru dāmu konkurencē Latvijas izlases dalībniecei Rūtai Leilai Spriņģei augstvērtīgs 564 punktu rezultāts un 10.vieta. Sacensību pusfinālā iekļuva sportistes ar tādu pašu rezultātu, tomēr pie vienāda rezultāta noteicošais ir sašauto centra desmitnieku skaits, kas trenera Zigfrīda Markaiņa audzēknei Rūtai bija deviņi, savukārt konkurentēm to bija vairāk. Elīzai Rasiņai 560 punkti un augstā 18.vieta. Eiropas čempionāta debitantei Sanijai Didžei 541 punkts un 44.vieta.

Šaušanā ar pneimatisko šauteni Didzis Aleksāns sašāva 606 punktus un ierindojās 45.vietā. Beātei Šmukstai - 603,3 punkti un 64.vieta.

Teksts ņemts no Latvija šaušanas federācijas
mājas lapas www.saufed.lv

17.03.2022.

 Ričardam Osītim bronza

Rīgā noslēgušās šā gada Latvijas vīriešu čempionāta spēles 64 lauciņu dambretē. Uz goda paaugstinājuma līdzās diviem starptautiskiem lielmeistariem valsts čempionam Guntim Valnerim un vicečempionam Guntaram Purviņam nostājās Dobeles Sporta skolas audzēknis Ričards Osītis.

Šis ir labākais dobelnieka sasniegums valsts sacensībās 64 lauciņu dambretē. Kā  zināms, pēdējos 4 gadus viņš bija LDF Sporta laureāts jauniešu grupā.

LR čempionāta finālā sacentās 10 atlasītie dalībnieki.

No otrās vietas Ričards atpalika tikai par 1 punktu.

15.03.2022.

Auces novusa komanda ieņem 6. vietu 2022. gada Latvijas komandu Otrās līgas čempionātā novusā vīriešiem

12. martā noslēdzās pēdējais 2022. gada Latvijas komandu Otrās līgas čempionāta posms novusā vīriešiem, ko Auces komanda aizvadīja Babītē. Spēlējot ar mājiniekiem Babītes - 2 komandu, kā arī Rēzeknes un Laucienes komandām un piekāpjoties mājiniekiem Babīte - 2 un Laucienes komandai, bet pieveicot Rēzeknes komandu, Latvijas Otrās līgas čempionāta kopvērtējumā Auces komanda ar 32 punktiem ierindojās 6. vietā 16 komandu konkurencē.

Pirmajā vietā ar 38 punktiem ierindojās Olaines komanda, 2. vietā ar 37 punktiem - Laucienes komanda, bet 3. vietu ieņēma Kandavas komanda. Auces komandu čempionātā pārstāvēja Mārtiņš Marga, Aivars Štamers, Valdis Andiņš, Andris Stankevics, Ilmārs Matvejs, Uģis Urbelis un Ansis Dzērve. Čempionātā piedalījās 16 komandas, savstarpēji tiekoties 5 kārtās.

Paldies Dobeles novada pašvaldībai par atbalstu sportistu dalības nodrošināšanai čempionātā!

Rezultātu tabula pieejama šeit: 

Informāciju sagatavoja Auces novusa komandas dalībnieks Ilmārs Matvejs 
Foto no personīgā fotoalbuma 

14.03.2022.

Karatē kluba „IPPON” sportistiem panākumi sacensībās Ogrē

6.martā Ogrē notika starptautiskas karatē sacensības „Ogres Cup 2022”  kurās piedalījās 360 sportistu no 20 karatē klubiem no Latvijas un Igaunijas. Dobeles novadu pārstāvēja 3 karatē kluba „IPPON” sportisti – Marks Blumfelds, Jānis Kristers Vinciuns un Artūrs Ņikitins. Dobeles novada sportisti piedalījās kumite (cīņa ar pretinieku) disciplīnā, kur lielā konkurencē  uzrādīja sekojošus rezultātus:

Marks Blumfelds U14 (12-13 gadi) līdz 50 kg – 1.vieta

Artūrs Ņikitins U18 (16-17 gadi) +68 kg – 2.vieta

Artūrs Ņikitins +18 +75 kg – 2.vieta

Jānis Kristers Vinciuns – U16 (14-15 gadi) +63 kg – 7.vieta

Sezonas turpinājumā sportistiem paredzētas sacensībās Lietuvā, Šauļos, kur notiks Baltijas valstu čempionāts pēc WKF (Olimpiskie noteikumi) noteikumiem, kā arī sacensības Rīgā un Daugavpilī. Jaunākajiem kluba sportistiem notiks atestācijas eksāmeni uz nākošajām jostām.

Paldies vecākiem un sportistiem par atbalstu!

11.03.2022.

Kevins Mežinskis – Latvijas čempions svarcelšanā

No 05.03. – 06.03. Ventspilī risinājās Latvijas čempionāts svarcelšanā pieaugušajiem. Sacensībās piedalījās arī Dobeles Sporta skolas audzēknis Kevins Mežinskis, kuru trenē Miks Spass.

Raušanā Kevins pieveica 75 kg, bet grūšanā tika galā ar 89 kg. Ar summā paceltajiem 164kg jaunais svarcēlājs kļuva par Latvijas čempionu svarcelšanā pieaugušo konkurencē.

Zīmīgi, ka šajās sacensībās par Latvijas čempionu kļuva arī Kevina brālis, bijušais Dobeles Sporta skolas audzēknis Armands Mežinskis.  

Sveicam!

11.03.2022.

No 25.02. – 27.02 Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā norisinājās Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā. Sacensībās piedalījās arī liels skaits Igaunijas labāko peldētāju. Dalībnieku skaitā bija grupa Dobeles Sporta skolas audzēkņu, kurus trenē Kārlis Kalniņš.

Lielisku panākumu guva mūsu peldētājas 800 m brīvā stila distancē. Beāte Bula atkārtoja pagājušā gada sasniegumu un arī šogad kļuva par Latvijas čempioni šajā distancē ar rezultātu 10:04.17 s. Līdz ar šo panākumu Beāte ir izpildījusi Latvijas sporta meistarkandidātes normu peldēšanā.  Patīkamu pārsteigumu sagādāja mūsu jaunā peldētāja Beāte Jansone, kura, ar rezultātu 10:24.18 izcīnīja otro vietu aiz savas pieredzējušākās komandas biedrenes un saņēma Latvijas čempionāta sudraba medaļu 800 m brīvā stila distancē.

    Otrā dienā abas peldētājas ņēma dalību 400 m brīvā stila peldējumā. Arī šeit mūsu meitenes pierādīja ka var līdzvērtīgi cīnīties ar valsts labākajām garo distanču peldētājām. Beāte Bula atkal kāpa uz goda pjedestāla. Ar rezultātu 4:51.32 tika izcīnīta sudraba medaļa, bet Beāte Jansone samierinājās ar 5. vietu. Vēl viens izcils mūsu meiteņu un viņu trenera panākums! 

Pārējie mūsu peldētāji strīdā par medaļām vēl neiesaistījās, bet noteikti guva bagātīgu pieredzi, kura noteikti noderēs startos nākotnē.   

Informāciju sagatavoja Dobeles sporta skola

18.02.2022.

Latvijas Republikas 30. maksibasketbola čempionāts

2021./2022. Gada sezonas maksibasketbola čempionāts sākās jau pagājušā gada nogalē. Dobeles novadu pārstāv šogad divas sieviešu basketbola komandas – divās vecuma grupās 30+ un 50+.

Vecuma grupā 30 + piedalās 4 komandas – Dobele, Cēsis vieno, Rīga MIX un BK Augšdaugavas novads, kuras sacenšas 2 spēļu apļos. Vecuma grupā 50 + ir pieteikta viena komanda t.i. no Dobeles, līdz ar to grupa ir apvienota ar vecuma grupu 45+, kur sacenšas vēl Cēsis 45 un Rīgas satiksme 45. Sacensības notiek 4 spēļu apļos.

21. novembrī tika izspēlēta pirmā izbraukuma spēle Cēsis 45 pret Dobele 50. Līdzvērtīgā cīņā dobelnieces tomēr piekāpās cēsiniecēm ar rezultātu 37:34. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Judīte Šneidere ar 10 punktiem, Linda Rimgaile un Dace Ribiņa katra ar 8 punktiem.

5. decembrī atbildes spēlē Dobelē viesojās Cēsis 45. Diemžēl ar šoreiz bija jāatzīst pretinieču pārākums ar rezultātu 31:24. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Linda Skuja ar 10 punktiem un Kristīne Krūmiņa ar 8 punktiem.

30. janvārī vēlreiz Dobelē tikās abas komandas. Arī šoreiz dobelniecēm neizdevās atspēlēties par iepriekšējiem zaudējumiem un spēle noslēdzās ar rezultātu 30:36 viešņu labā. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Linda Skuja ar 7 punktiem, Lindai Rimgailei un Baibai Lullei katrai pa 6 punktiem.

13. februārī Dobeles sporta hallē notika spēle ar Rīgas satiksme 45+, kur pamatā spēlēja bijušās Latvijas izlases spēlētājas. No pašā sākuma rīdzinieces uzspieda savu ātro un rezultatīvo spēli, pamazām kāpinot rezultātu. Dobelniecēm bija cītīgi jāstrādā aizsardzībā, lai nepieļautu 3-punktu metienus un nezaudētu cīņā zem groza, bet ne vienmēr tas izdevās. Pirmais spēles puslaiks noslēdzās ar rezultātu 17:44 rīdzinieču labā.

Otrajā puslaikā spēles gaita un rezultāts bija diezgan līdzvērtīgs, sasniedzot rezultātu 34:44 viešņu labā. Kopumā ar spēli meitenes bija apmierinātas, jo gan gadu starpība, gan pretinieču meistarība metienu precizitātē bija ievērojama, lai fiziski varētu turēt līdzi jaunākām un prasmīgākām spēlētājām. Spēle noslēdzās ar rezultātu 51:88.

Rezultatīvākās spēlētājas bija Ilze Lejniece - 10 gūti punkti, Linda Skuja - 9 gūti punkti, Judītei Šneiderei un Lindai Rimgailei katrai pa 8 gūtiem punktiem.

5. decembrī pirmo spēli aizvadīja arī Dobele 30+ komanda sacenšoties ar Cēsis vieno komandu. Jau no paša sākuma spēle norisinājās ātrā tempā, ar pretinieču lielāku precizitāti iemetot bumbu grozā. Stabilitāte iemesto punktu skaitā bija Dobeles komandai, jo 3 ceturtdaļās no 4 tika iemesti 13 punkti. Rezultāts pa puslaikiem 26: 32 un 21:36, īpaši neveicās 4. ceturtdaļā, kad pretinieces ieguva 11 punktu pārsvaru. Spēles gala rezultāts 47:68 Cēsu komandas labā. Rezultatīvākās spēlētājas bija Ieva Zavinska ar 13 gūtiem punktiem un Sanda Balode ar 12 gūtiem punktiem.

Informāciju sagatavoja:
Komandas pārstāve
Ilze Abramoviča

16.02.2022.

Dobeles jauno vieglatlētu lieliskie starti Latvijas čempionāta telpās jauniešiem un junioriem

Aizvadītās nedēļas nogalē, 11. un 12. februārī, Kuldīgas vieglatlētikas manēžā notika pagaidām plašākais Latvijas vieglatlētu forums – Latvijas junioru (U20) un jauniešu (U18) čempionāts telpās.

Dobeles sporta skolas audzēkņi izcīnīja 4 medaļas.

Patrīcija Grosberga izcīnīja kārtējo uzvaru 60m skrējienā juniorēm - 7,75 sek., 200m sportiste finālā ierindojās 4. vietā -26,85 sek. Matīss Jansons jauniešiem izcīnīja divas sudraba medaļas 400m – 51,52 sek. un 200m - 23,50 sek. Šajā vecuma grupā Marks Šteinerts 60m finālā izcīnīja sudraba medaļu, 200m ierindojās 9.v.- 24,33 sek.


Patrīcija Grosberga


Marks Šteinerts


Marks Šteinerts


Matīss Jansons

Informē:
Skaidrīte Velberga
Dobeles Sporta skola trenere 

16.02.2022.

Latvijas čempionāts vieglatlētikā jaunākajā vecuma grupā

8. februārī Kuldīgas vieglatlētikas manēžā notika Latvijas čempionāts jaunākajā vecuma grupā (U-14). Finālsacensībās piedalījās trīs Dobeles Sporta skolas audzēkņi.

Veiksmīgi startēja Elza Eihmane, 60m finālā sportiste ierindojās 6. vietā – 8,98 sek., 300m – 5. vieta ar rezultātu  47,0 sek. Sacensībās 1000m skrējienā no meitenēm startēja Elīza Gustiņa un Alise Nordena. Abas sportistes ieguva lielu pieredzi šāda līmeņa sacensībās.


Elza Eihmane

Informē:
Skaidrīte Velberga
Dobeles Sporta skola trenere 

01.02.2022.

Novusa komanda “Auce” turpina veiksmīgi startēt  Latvijas čempionāta 2. līgā.

Auces vīriešu novusa komanda veiksmīgi aizvadījusi Latvijas 2. līgas čempionāta otro posmu, kas norisinājās š.g. 29. janvārī Rīgā.

Tiekoties ar trīs komandām no Rīgas, Kandavas un Madlienas, tika iegūtas visas trīs uzvaras, attiecīgi pieveicot “Rīdzene 2” komandu no Rīgas ar rezultātu 30-10, otrā spēlē tiekoties ar “Kandava 2” komandu ar rezultātu 33-7, kā arī trešā spēlē uzvarot Madlienas komandu ar rezultātu 27-13.

Pašlaik Auces komanda līdz ar Olaines komandu 6 spēlēs ieņem līderpozīcijas turnīra tabulā, katrai iegūstot pa 18 punktiem pēc čempionāta otrās kārtas.

Šajā posmā komandu pārstāvēja Mārtiņš Marga, Viesturs Tiesnesis, Valdis Andiņš, Andris Stankevics, Ilmārs Matvejs, Uģis Urbelis un Ansis Dzērve.

Nākamajā čempionāta kārtā, kas norisināsies š.g. 12. februārī Bērvircavā, Jelgavas novadā, Auces komanda tiksies ar komandām “Kolka”, “Mītava” no Jelgavas novada un VPK no Rīgas. Čempionātā piedalās 16 komandas, savstarpēji tiekoties 5 kārtās.

Rezultātu tabula pieejama šeit.

Informē:
Guntis Strazdiņš
Auces administrācija
sporta pasākumu organizators
tel. 29101146
e-pasts guntis.strazdins@dome.auce.lv

Foto Ilmārs Matvejs   

 

24.01.2022.

Latvijas čempionāts šaušanā jaunākajā grupā

21. janvārī Dobeles šautuvē norisinājās Latvijas čempionāts ložu šaušanā jaunākās vecuma grupas zēniem un meitenēm (dzimuši 2007. – 2009. gadā). Šauteņu vingrinājumos komandu vērtējumā labākie bija Dobeles Sporta skolas sportisti, aiz sevis atstājot Dienvidkurzemes un Krāslavas novadu jaunos šāvējus.

Šaušanā ar mazkalibra šauteni vingrinājumā 30 šāvieni guļus labākā bija dobelniece Amanda Zandersone, aiz sevis atstājot komandas biedri Aneti Tukišu. Šajā vingrinājumā puišiem visu goda pjedestālu aizņēma dobelnieki Aleksandrs Bargatins, Jānis Tukišs un Edgars Ērstiķis. Aleksandrs Bargatins bija labākais arī šaušanā ar mazkalibra šauteni no trim stāvokļiem – guļus, stāvus un no ceļa. Otrajā vietā – Edgars Ērstiķis, trešais – Jānis Tukišs. Meiteņu konkurencē šajā vingrinājumā dobelniecei Amandai Zandersonei otrā vieta, bet viņas komandas biedrei Anetei Tukišai - trešā. Apsveicam treneri Armandu Freimani un viņa audzēkņus ar panākumiem un vēlam neatlaidīgi turpināt pilnveidot meistarību, lai drīz par viņiem dzirdētu starptautiskajā arēnā.

Informē:
Dobeles Sporta skola

21.01.2022.

Dobelniece Patrīcija Grosberga uzvar 60 metru sprintā

Trešdien, 19. janvārī, Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā norisinājās Valmieras novada atklātais čempionāts telpās, kurā 60 metru sprintā uzvaru guva dobelniece Patrīcija Grosberga.

Divām sportistēm Patrīcijai Grosbergai (Dobele)  un Guntai Vaičulei (Rēzekne)  tika fiksēti vienādi rezultāti 7,62 sek. Latvijas sezonas līderei sprintā Patrīcijai Grosbergai un sezonas līderei 200 m un 400 m distancēs – Guntai Vaičulei, tika fiksēts vienāds rezultāts – 7,62 sek.  Tikai ar fotofiniša palīdzību bija iespējams noteikt uzvarētāju, par dažām sekundes tūkstošdaļām ātrāka bija dobelniece Patrīcija Grosberga. Abām sportistēm sezonā labākais rezultāts ar ļoti augstu vērtējumu – 1013 punkti.

Augstus rezultātus 200 m vīriešiem sasniedza dobelnieks Matīss Jansons. Sportists izcīnīja  5. vietu ar personīgo rezultātu 23,38 sek. Rezultātus uzlaboja arī dobelniece Sonora Stepiņa sprinta distancēs 60 m - 8.55 sek. un 200 m – 29,38 sek.

Tradicionālās vasaras sezonas sacensības “Valmieras novada atklātais čempionāts” pirmo reizi norisinājās ziemas sezonā atjaunotā Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā. Sacensības organizēja Valmieras Sporta skola sadarbībā ar Valmieras Vieglatlētikas klubu.

Informē:
Skaidrīte Velberga
Dobeles Sporta skola trenere 

18.01.2022.

15. un 16. janvārī Tukuma šautuvē norisinājās Latvijas komandu čempionāts junioriem un pieaugušajiem šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem.

Mūsu novada komandu sastāvus pamatā veidoja Dobeles Sporta skolas audzēkņi. Gada pirmais starts šāvējiem izdevies daudzsološs, par ko atzinība pienākas treneriem Vilnim Celmiņam un Armandam Freimanim.

Šaušanā ar pneimatiskajām pistolēm vīriešiem par zelta medaļām sacentās Dobeles un Tukuma sportisti. Šajā duelī spēcīgāks bija Dobeles trio – Daniels Vilciņš, Ernests Erbs, Rihards Zorge.

Sieviešu konkurencē 1. vietu izcīnīja Dobeles 1. komanda - Elīza Rasiņa, Sanija Didže un Sigita Bērziņa, bet.par bronzas medaļām uz starta līnijas izgāja Dobeles 2. komandas un Tukuma sportistes. Pārliecinoši precīzākās  bija Dobeles sportistes – Agate Rašmane, Marika Alksniņa un Selīna Kovaļevska.

Jaukto pāru sacensībās trešā vieta Dobeles 2. komandai - Marikai Alksniņai, Rihardam Zorgem un Tukuma 2. komandai. Finālā cīņa par zelta medaļām izvērsās starp divām Dobeles komandām. Šajā duelī pārliecinoši spēcīgāki bija Dobeles 1. komandas sportisti Agate Rašmane un Daniels Vilciņš. Otrā vieta Dobeles 3. komandai - Selīna Kovaļevska un Ernests Erbs.

Junioru konkurencē jaukto pāru sacensībā bronza Dobeles 2. komandai - Sanija Didže, Artūrs Zudavs.

Svētdien Latvijas labākie sportisti sacentās šaušanā ar pneimatiskajām šautenēm komandu vērtējumā vīriešu, sieviešu, kā arī jaukto pāru (viena sieviete, viens vīrietis) konkurencē.

Vīriešu konkurencē bronzas finālā sacentās divas Dobeles Sporta skolas komandas. Šajā duelī spēcīgi bija Dobeles 2.komanda ar Aleksandru Bargatinu, Edgaru Ērstiķi un Jāni Tukišu sastāvā.

Sieviešu konkurencē finālā par zelta medaļām cīnījās Dobeles 1.komanda ar Viļakas sporta skolas audzēknēm. Viļakas sportistes izcīnīja zeltu, bet Dobeles komandai – Beātei Šmukstai, Dženetai Evardsonei un Keitai Urbevicai, tika sudraba medaļas.

Pieaugušo konkurencē jaukto pāru sacensībās cīņa par zelta medaļu izvērtās starp divām Dobeles komandām. Labāka psiholoģiskā noturība un tehniskais izpildījums, kas atspoguļojās fināla rezultātos, bija Dženetai Evardsonei pārī ar Emīlu Latišu. Sudraba medaļas attiecīgi Keitai Urbevicai un Marekam Langenfeldam. Junioru konkurencē jaukto pāru sacensībā zelts Dobeles komandai – Beātei Šmukstai, Robertam Lignickim.

Informāciju sagatavoja:
Dobeles Sporta skola
 

18.01.2022.

Patrīcija Grosberga uzvar 60m skrējienā LVS „Sportland kauss” I posma sacensībās vieglatlētikā

Šī gada 15. janvārī Kuldīgas sporta centra vieglatlētikas manēžā notika 2022. gada telpu sacensību sezonas pirmās nopietnākās sacensības vieglatlētikā - Latvijas Vieglatlētikas Savienības „Sportland kauss” izcīņas pirmais posms. Sacensībās piedalījās pieaugušie un jaunieši. Dobeles sporta skolu pārstāvēja 6 jaunie sportisti. Pieaugušo konkurencē sievietēm Patrīcija Grosberga uzvarēja 60m skrējienā ar lielisku personīgo  rezultātu - 7,66 sek. Jāpiebilst, ka fināla skrējienā piedalījās visas šobrīd ātrākās sprinteres. Jau priekšskrējiens liecināja, ka cīņa būs sīva! Sportiste sasniedza šīs sezonas labāko rezultātu valstī un bija otrais augstvērtīgākais pēc WA punktu tabulām -1000 punkti. 1.vietu jauniešu grupā 400m skrējienā izcīnija Matīss Jansons ar jaunu personīgo rezultātu 52,42 sek., kas ir labākais šīs sezonas rezultāts jauniešiem valstī. Šajā grupā lielisks sniegums sprintā Markam Šteinertam - 3.vieta 60m finālā -7,31 sek. un 5.v. 400m - 55,63 sek. Sacensībās veiksmīgi startēja arī Sonora Stepiņa  sprintā. Dobeles sportisti veiksmīgi uzsākuši 2022. gada ziemas sacensību sezonu telpās!

Informāciju sagatavoja:
Skaidrīte Velberga
Dobeles Sporta Skolas trenere