?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Statistika 2014.gads

Dobeles novada TIC ir apkopojis tūrisma statistikas datus par 2014.gadu. Tos veido TIC informācijas pieprasījumu skaits, apskates objektu dati un tūristu naktsmītņu sniegtā informācija.

Dobeles TIC pagājušajā gadā kopumā ir apkalpojis 6 125 cilvēkus, kas ir par pieciem simtiem jeb gandrīz 10% vairāk nekā 2013. gadā (5 591). No tiem 50% (3 038) ir bijuši ceļotāji no citiem Latvijas reģioniem, 42% (2 563)  - Dobeles novada iedzīvotāji, 8% (524) ir ceļotāji no ārvalstīm.

Tūristus no citiem Latvijas reģioniem interesē informācija par apskates un citiem objektiem novadā, bieži tiek jautāts, kur garšīgi paēst vai nobaudīt labāko kafiju ar nupat ceptām bulciņām. Dobeles novada iedzīvotāji atzinīgi ir novērtējuši iespēju iegūt informāciju, bukletus un kartes arī par citiem Latvijas reģioniem, Rīgu, Lietuvu, Igauniju, Zviedriju, Poliju un citām valstīm. Tas palīdz izvēlēties vasaras ceļojumus un labāk tos saplānot. Bieži tiek pirkti Dobeles suvenīri un izmantots sabiedriskais interneta pieejas punkts.

2014.gadā, salīdzinot ar 2013.gadu, TIC apkalpoto ārvalstu ceļotāju skaits ir samazinājies par 6%, no 560 apmeklētājiem 2013.gadā uz 524 - 2014.gadā. Nemainīgi ik gadu visvairāk tūristu ir no mūsu kaimiņvalsts Lietuvas, kas sastāda 37% no visiem ārvalstu ceļotājiem. Otrajā vietā ir ceļotāji no Krievijas - 15%, tiem seko ceļotāji no Vācijas - 10% un Igaunijas - 6%.

Tradicionāli ik gadu visvairāk informācijas pieprasījumu Dobeles TIC saņem maijā, kad Dobelē sāk ziedēt ceriņi. Vismazāk apmeklētāju ir martā, aprīlī un novembrī. Pēdējos gados ir pieaudzis apmeklētāju skaits ziemas mēnešos, jo daudzi brauc lūkoties Dobeles Sniegavīrus.

Tomēr galvenais rādītājs ir ceļotāju skaits lielākajos tūrisma objektos, kur to  skaits 2014.gadā ir audzis. P. Upīša muzeju un dārzu pērn apmeklēja 24 000 viesu, kas ir gandrīz par 10% vairāk nekā 2013.gadā (22 000). Līdzīgi ir arī Dobeles Novadpētniecības muzejā, kur apmeklētāju skaits pieaudzis par 10%, un K. Ulmaņa muzejā "Pikšas" - par 13%. Par 15% vairāk ceļotāju bija arī Pokaiņu mežā, savukārt Amatu mājā pērn apmeklējumu skaits pieaudzis pat par 40%. Otro gadu apmeklējumu skaits turpina samazināties sveču rūpnīcā SIA "Baltic Candles Ltd.", jo kopš 2013.gada ekskursantu uzņemšana notiek tikai vienu reizi nedēļā - otrdienās. Vairāk par objektu apmeklējumu statistiku varat lasīt šeit.

Arī vairumā novada naktsmītņu vērojams pozitīvs pieaugums. Par 15% vairāk nakšņotāju ir bijis viesnīcā "Dobele" un viesu mājā "Dzirnaviņas". Jau trīs gadus nemainīgs viesu skaits ir atpūtas kompleksā "Gaurats", savukārt Dobeles vācu biedrības namā apmeklējumu skaits pat ir gandrīz trīskāršojies. Mazāk viesu nekā pērn ir bijis brīvdienu mājā "Auru Cīruļi".