?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Tūrisma objekti

Krimūnu pagastā tūrisms tiek uzskatīts par stratēģisku ekonomiskās attīstības vienu no prioritātēm. Tūrismam ir liela nozīme gan pagasta labklājības celšanā, gan līdzsvarotā attīstībā. Varētu vēlēties jaunas aktivitātes no lauku saimniecībām, kas nodarbotos ar tūristu uzņemšanu.

Krimūnu pagastā ir šādi tūrisma apskates objekti:

* Iebraucot Krimūnās no Dobeles puses, ceļa malā viesus sveicina parks „Smilšu pulkstenis”, kuru 2009. gadā Lielās Talkas dienā iestādīja pagasta pašdarbības kolektīvu dalībnieki. Katrā gadalaikā tam ir savs krāsu, smaržu un prieka sveiciens. 2018. gadā par godu Latvijas simtgadei trīs tautas nama kolektīvi, kuri piedalījās arī Dziesmu un deju svētkos, iestādīja trīs piramidālos ozolus.

* Pagasta centrā viesus sagaida Latvijas mēroga dižakmens. Akmens tika atrasts pagasta teritorijā, veicot ūdens saimniecības projektu. 2013. gadā. 40 tonnas smagais milzenis tika uzstādīts pagasta centrā. Tā augstums ir 3,6m , apkārtmērs 8,08 m. Pirms diviem gadiem, iedzīvotāju aptaujā dižakmens ieguva nosaukumu – ''Krimūnu Dižpēdis''. Akmeni novērtējis un atzinis par dižakmeni Dabas pētnieks Guntis Eniņš.

* Pagasta centrā pie tautas nama atrodas parks. Tas veidots kā atpūtas, pastaigu un piknika vieta. Tajā atrodas dažādu kokaugu stādījumi , ugunskura vieta,  dažādi vides dizaina elementi, kukaiņu mājiņa, koka soliņi un galdiņi. Parkā aug arī  Skolas kļava, kura 1998. gadā iedzīvotāju aptaujā ieguva pagasta koka titulu. Tai blakus atrodas brīvdabas estrāde, kas interesanta ir ar savu retro arhitektonisko risinājumu un ir unikāla ar to, ka tā veidota no liekti līmētām koka konstrukcijām. 2018. gadā parkā par godu Latvijas simtgadei pēc latviešu tautas pasaku motīviem tika izgatavotas koka skulptūras, to autori ir koktēlnieki Aigars un Ivars Rūrāni. Parkā šogad ir uzstādītas arī lielās koka šūpoles.

* Dodoties virzienā no ugunskura vietas uz bērnu rotaļu laukumu, nonākam pie sajūtu un izziņas takas „Ciemos pie Dižskābarža”. Grupām piedāvā iziet taku gida pavadībā, veicot dažādus interaktīvus uzdevumus. Blakus tai atrodas bērnu rotaļu laukums un Laternu ielas ainaviskais dzīvžogs. Takas noslēguma posmā visus sagaida Dižskābardis un Latvju zīmju aleja.

* Turpinot ceļu pēc norādēm, viesi nonāk Iepazīšanās dārzā, kas aicina iepazīt kokaugu daudzveidību. Parkā atrodas arī lielās šūpoles, atpūtas soliņi u.c. vides dizaina elementi.

* Viena no lielākajām vērtībām -selekcionāra Pētera Upīša piemiņas muzejs - aicina iepazīties ar selekcionāra darbu un personību. Ekspozīcija veltīta dārzkopja ieguldījumam lauksaimniecības zinātnē, kā arī atklāj viņa aizraušanos ar fotogrāfiju, mūziku un literatūru. Blakus muzejam iespējams apskatīt krāšņo ceriņu un citu ziedu dārzu.