?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Vēsturiskā Tirgus laukuma rekonstrukcija Dobelē

Vēsturiskā tirgus laukuma rekonstrukcija īstenota projekta "Vēsturiskā Tirgus laukuma rekonstrukcija Dobelē" ietvaros ar kopējām izmaksām LVL 591 732, tajā skaitā LVL 380 660 ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda un valsts finansējums.

Rekonstrukcijas projekta iecere pieder Kuldīgas arhitektu kompānijai SIA "Darbnīca A projekti", autoriem Aldim un Anitai Orniņiem, kas lika akcentu uz vēsturiskā centra autentiskuma saglabāšanu. Tapušais projekts atgrieza tirgus laukumam tā sākotnējo izskatu un pielietojumu.

Esam ieguvuši jaunu tūrisma produktu - daudzfunkcionālu tirgus laukumu, kas ir piemērots vietējo iedzīvotāju un tūristu atpūtai, komfortam, citu vēsturiskā centra objektu brīvai aplūkošanai.

Laukuma seguma pamatā ir Latvijas šķeltais un apaļais laukakmens. Orientējoši vēsturiskajā ūdens ņemšanas akas vietā uzslējās 4,7 m augsta strūklaka "AKA", kas ir arī dzeramā ūdens ņemšanas vieta.

Laukums papildināts ar mūsdienīgiem arhitektūras elementiem - senatnes zirgu stabiņi pārtapa par dekoratīviem apgaismes stabiņiem, laukums apgaismots arī ar dekoratīvām laternām. Visā laukuma garumā izvietotas 8 dekoratīvas, vasaras sezonā diennakts tumšajā laikā izgaismotas strūklakas.

Objektā izvietoti 6 masīvkoka soli ar atzveltni un 9 divpusēji atpūtas soli. Tuvumā atrodas 4 kafejnīcas, vasaras laikā tām ir iespēja iznest savus soliņus un ēdināt, līdzīgi kā tas notiek Eiropas pilsētu vēsturiskos centros.

Rekonstruētais laukums ir iemīļota visu vecumu iedzīvotāju atpūtas vieta, satikšanās vieta, šeit notiek novada svētku svinību pasākumi, dažādi koncerti un amatierteātru uzstāšanās, dažādas sabiedrisko organizāciju akcijas, Latvijas mākslas skolu plenēri, amatnieku un Latvijas ražotāju gadatirgi.