?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Zemgaļu tilts

Adrese: 
Brīvības iela, Dobele

Brīvības ielā, lejpus Dobeles pilsdrupām esošais tilts pār Bērzes upi ir stratēģiski svarīgs pilsētas objekts, bez kura dobelnieku ikdienas gaitas nemaz nav iedomājamas, jo tas ir vienīgais transporta tilts, kas savieno pilsētas daļas abpus Bērzes upei. Ne mazāk nozīmīgs tas ir ceļotājiem, kas vēlas doties no Dobeles centra uz Tērveti, Bausku, Saldu vai Liepāju.

Sākotnēji pāri upei bijusi pārceltuve. Vēlāk, 19.gs. 1.pusē, uzbūvēts koka tilts, kas atradies daudz zemāk kā mūsdienu tilts. Tagadējais tilts uzbūvēts nedaudz pa labi no senā koka tilta vietas, uz kuru norāda šaura bruģēta ieliņa Viestura ielas galā, upes kreisajā krastā.

Pēc otrā pasaules kara tiltu būvētāji to margās mēdza ievietot čuguna mežģīņu režģus. Tādus ieguva arī 1957.gadā uzbūvētais Bērzes tilts Dobelē. 1996.gadā iztrūkstošās un bojātās režģu daļas tika atlietas no jauna. Režģi sastāv no 48 cm platiem un 85 cm augstiem posmiem, kuri novietoti pa sešiem rindā starp daudzstūrainiem čuguna stabiem. Režģu raksturīgais ornamenta elements ir riņķis, kuru krusto blakus esošie riņķi.

Tilta garums ir 45 metri, platums 10 metri.