?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Tērvetes apkārtne

Ainaviskā Tērvetes upes senleja ar Gulbju krastu un Rakstnieces krastu, kurus savieno koka tilts. Gulbju tilta kopējais garums pārsniedz 100 metru. Iespaidīgās kraujas tilta kāpņu laidienos izmantots vairāk nekā 150 pakāpienu, divas sānu platformas nodrošina iespēju dabas mīļiem nesteidzīgi vērot ainavu.
Tērvetes vēsturiskajā centrā pie Klosterkalna izvietotas vides skulptūras, kas veltītas tērvetniecei, dižajai rakstniecei un personībai Annai Brigaderei.
Tērvete - Sprīdīša laimīgā zeme, viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā: gleznaina daba, bagāta kultūrvēsture, senie pilskalni, rakstnieces Annas Brigaderes daiļrade, Tērvetes upes senleja ar skaistām izkoptām ainavām, unikāls Veco priežu parks, kurā koku vecums tuvojas 300 gadiem. Iecienītākās parka vietas, kuru apskatei nepieciešamas vismaz trīs stundas, ir Pasaku mežs, Atrakciju laukums un Rūķīšu mežs.
Tērvete ar savu vārdu ir atpazīstama visā Latvijā, kā varens senais zemgaļu centrs baltu apdzīvotajās teritorijās. Tērvetes pilskalns un zemgaļi, kas apdzīvojuši šo reģionu, ir kā simbols latviešu tautas gribasspēkam, nelokamajam, stingrajam un neatlaidīgajam raksturam.
Muzeja ēka celta 1840.gadā. Sākotnēji te darbojušās ūdens dzirnavas, kopš 1852.gada desmit gadus atradusies Tērvetes skola, vēlāk dzīvojuši mežziņi.
Tērvetes pilskalns slejas Tērvetes upītes krastā uz 19 m augsta paugura, kas mākslīgi pārveidots pils un priekšpils plakumos. Apkārt tam 9,5 ha platībā bijusi senpilsēta.
Svētais kalns atrodas Tērvetes upes labajā krastā, 200 m uz ziemeļrietumiem no Tērvetes pilskalna uz diviem 10-12 m augstiem pauguriem, kurus atdala dziļa grava.
Klosterkalns atrodas Tērvetes upes kreisajā krastā, apmēram, 100m uz dienvidiem no Tērvetes pilskalna, blakus autoceļam Dobele - Bauska.
Šo gleznaino vietu, kur Tērvetes upe, izmetusi plašu loku, pienāk klāt varenai nogāzei mēdz dēvēt par Tērvetes Staburagu.
Makšķernieku paradīze ar 1,5 kg smagiem asaru un līdz pat 10 kg smagiem līdaku lomiem. Skaista vieta aktīvai atpūtai ūdens tuvumā.
Izjādes pa Tērvetes pasaku mežiem un leknajām, ziedu pilnajām pļavām. Iespēja izvizināties zirga vilktā pajūgā vai kamanās.
Dzīvnieku dārzs izveidots Anneles pļavā - LVM dabas parkā Tērvetē aiz Rūķīšu meža, pieejams tikai parka apmeklētājiem . Saistās ar vietām, kur rakstniece Anna Brigadere pavadījusi savu bērnību, vēlāk to aprakstot bērnības atmiņu tēlojumos "Anneles stāsti". Te var pabarot trušus un paglaudīt kaziņas, vērot vistu un nūtriju dzīvi.
Apmeklētāji te var sajusties kā tropos un aplūkot Āzijas, Dienvidamerikas un Āfrikas kontinenta tauriņu spārnu krāšņumu, uzzināt par tauriņu uzbūvi un dzīvesciklu, attīstību, raksturīgākajām iezīmēm un barošanās paradumiem.
Drošas rotaļas un kopīgi pavadīts laiks atsperīgā tīklu parkā ir lielisks veids kā pavadīt vasaru.
Tērvetes Tarzāna parkā ir deviņas dažādu grūtības līmeņu trases ar vairāk nekā 100 šķēršļiem.
LVM dabas parkā Tērvetē pa ceļam uz Rūķīšu un Pasaku mežu uz sportiskām aktivitātēm aicina Tērvetes Gaisa Takas - dodies izstaigāt atrakciju veidojumu trases, kā arī laidies 200 un 500 metru nobraucienā starp Tērvetes dižajām priedēm.
Adrese: "Galdnieki", Kroņauce, Dobeles novads
Tālrunis: +371 27494343
Adrese: "Krāces", Zelmeņi, Dobeles novads
Tālrunis: +371 29454225
Adrese: Kroņauce, Tērvetes pag., Dobeles novads
Tālrunis: +371 28609399
Ekskursija ražotnē, informatīva filma, degustācijas, suvenīru iegāde.
Adrese: „Jātnieki”, Kroņauce, Tērvetes pagasts, Dobeles novads
Tālrunis: +371 26190132
Maiznieks Jānis Kurpnieks ar 20 gadu darba pieredzi maizes cepšanā, tēva mājās ir izveidojis nelielu maizes ceptuvi, lai apvienotu tradīcijas un jaunākās tendences, veidojot savu stāstu par maizi - veselīgu, spēcinošu, bagātīgu!
Saimniece Gunta cienās ar svaigiem, gardiem un no dabīgām izejvielām tapušiem mājas kūpinājumiem. Iebraucot sētā, iespējams sajust dūmu smaržu, kas nāk no kūpinātavas.
Augstkalnes centrā, Svētes dzirnavezera krastā atrodami ievērojami valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi, kas veido vienotu ansambli.
Izaugsmes un atpūtas centrs “Tērvetes līči” atrodas skaistā, dižozolu ieskautā ainaviskā vietā. “Tērvetes līči” aicina pie sevis harmoniskai atpūtai, svinību un pasākumu organizēšanai ar iespēju nakšņot teltīs.
Iegājis pasaules vēsturē līdzās Pastēram un Koham kā izcils mikrobiologs. Papildinājis Tērbatas veterinārijas institūtā iegūtās zināšanas Parīzē pie Luija Pastēra. Nodibinājis pirmo Pastēra stacijas nodaļu pasaulē(1890. gadā). Bijis viens no Pēterburgas Eksperimentālās medicīnas institūta dibināšanas ierosinātājiem. Pētījis ļaunos ienāšus, trakumsērgu, tuberkulozes un liesas sērgas ierosinātājus, pirmoreiz ieguvis malleīnu zirgu ļauno ienāšu ārstēšanai. Miris 1892.gadā Pēterburgā, apbedīts Tērvetes kapos blakus Tērvetes Kalnamuižas ev.lut. baznīcai.
Piemiņas akmens būvuzņēmējam filantropam Kristapam Morbergam uzstādīts viņa dzimto māju vietā. Kristaps Morbergs ar lielu centību, kļūstot par vienu no Rīgas bagātākajiem cilvēkiem, testamentā savu nekustamo īpašumu - namus Rīgā novēlējis Latvijas Universitātei ar norādi, ka no to īres iegūtie līdzekļi izmantojami trūcīgo, bet centīgo studentu atbalstam.
Bijušo Bukaišu pagasta "Mašmeles" māju vietā, kurās dzimis rakstnieks Roberts Sēlis (1884.-1975.), uzstādīts piemiņas akmens. Sēļa iemīļotā tēma ir latviešu tautas likteņgaitas izšķirīgos vēstures momentos, paša pieredze un reāli, dzīvē iepazīti cilvēki. Nozīmīgākie darbi: "Leišmale"(1927.), "Burši un zeļļi"(1941.), "Silaines Muiža"(1948.), kurā aprakstīti Leišmales Bukaišu un Augstkalnes pagasti, "Es stāstu par sevi" u.c.